Şimdi Ara

fem dershanesi riskli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar fem'e bugün kayıt oldum ama söylenenler çok can sıkıcı.
    dershanenin hocaları falan çok iyi, şuan için bi zorlama yok.
    ama duyduklarım çok canımı sıktı.
    bazıları diyor işte özel günlerde ablalara falan ziyaret, fişleme olayı var, üniversiteden mezun olunca işe girmekte zorlanırsın hala arkanda dolaşırlar falan bunlar ne kadar doğru???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

FEM Dershanesi Riskli mi?

FEM Dershanesi'ni seçmeyi düşünüyorsanız, potansiyel risklerini anlamanız önemlidir.

FEM Dershanesi, yüksek öğrenim sınavlarına hazırlık veren özel bir eğitim kurumudur. Kurumun amacı, öğrencileri üniversite sınavlarında başarıya ulaştırmaktır.

FEM Dershanesi'ne kayıt yaptırmadan önce göz önünde bulundurulması gereken bazı riskler şunlardır:

• Yüksek Maliyet: FEM Dershanesi, diğer dershanelere kıyasla daha pahalı olabilir. Kayıt ücretleri, ders ücretleri ve ek materyal maliyetlerini içeren toplam maliyetleri dikkate almalısınız.
    • Rekabetçi Ortam: FEM Dershanesi, yüksek öğrenime hazırlanan çok sayıda öğrenciye sahiptir. Bu rekabetçi ortam, öğrenciler üzerinde baskı oluşturabilir ve stres seviyelerini artırabilir.
    • Yoğun Program: FEM Dershanesi'nin programı yoğun olabilir. Dersler, etütler ve deneme sınavları, öğrencilerin önemli miktarda zaman ve çaba harcamasını gerektirir.
    • Dershane Uygunluğu: FEM Dershanesi, tüm öğrenciler için uygun olmayabilir. Öğrenme tarzınız ve ihtiyaçlarınız, dershane ortamına uygun olmayabilir.
    • Sonuçların Garanti Edilmemesi: FEM Dershanesi, üniversite sınavlarında başarıyı garanti etmez. Öğrencinin başarısı, çabalarına, yeteneklerine ve diğer faktörlere bağlıdır.

FEM Dershanesi'ne kayıt yaptırıp yaptırmama kararını verirken bu riskleri dikkatlice değerlendirmelisiniz. Maliyet, rekabetçi ortam, yoğun program, dershane uygunluğu ve sonuçların garanti edilmemesi gibi faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdaWomack

arkadaşlar fem'e bugün kayıt oldum ama söylenenler çok can sıkıcı.
    bazıları diyor işte özel günlerde ablalara falan ziyaret, fişleme olayı var, üniversiteden mezun olunca işe girmekte zorlanırsın hala arkanda dolaşırlar falan bunlar ne kadar doğru???

Ben son sene cemaat okuluna geçmiştim doğa kolejinden. Arkadaşların doğru demiş fişlendik ama dershanesine gidenler için ne olur bilemem. Sınıf arkadaşım polis myo kazandı 2 sene okudu son bir mülakat yapılıyor okul bştince( cemaatcileri almamak için) o çocuk sırf cemaat okulundan mezun diye alınmadınistelik babası eminiyet müdürüydü düşün yani. Ama dershnesind giden milyonlarca insan vardır sanmıyorum bişey olacağını

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Biletini keserler ilerde karşına çıkar biraz araştırsaydın o abla abi evlerinde de dönen işleri hic sorma

• The Phoenix kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum, bunları duyunca ister istemez tetikte kalıyor insan. belki yarın kaydımı bile sildirebilirim.

• EdaWomack E kullanıcısına yanıt
    Kardeş ben de kesin olarak feme kaydolmaya karar vermiştim ama dün babam izin vermedi , biraz araştırınca gerçekten riskli olduğu apaçık ortada. Sene içinde kapanırsa yaşayacağımız stres bütün seneye mal olabilir. Fişlenme falan da cabası. Zaten ikinci senem , böyle bi riske girmeyi göze alamadım açıkçası. Çok iyi düşün

• quote:

arkadaşlar fem'e bugün kayıt oldum ama söylenenler çok can sıkıcı.

Ablalar mı? tanışalım mı?

• up
  • Soyadını değiştirip kaydolsaydın keşke. Ben 3 sene gittim bittiğinde ne arayan vardı ne soran

• derse bi gün girdim dün dershaneye gitmedim zaten.
    sildirdim kaydı dershane arıyorum şimdi :/ @tbfbig o

• modernkro M kullanıcısına yanıt
    aynen bu sebepten dolayı gitmiyorum zaten teşekkür ederim yorumunuz için.

• ploshansky P kullanıcısına yanıt
    hani dershaneye de kayıt olurken tc kimlik no yu vermekten falan bişey olmayacağını düşündüm. değil soyadı değiştirmek tc yi bile vermemek aklımdan hiç geçmedi bu yüzden çok pişman oldum.
    ordaki kayıtları alan kişi kayıt silindiğinde ellerinde hiçbir veri kalmadığını söyledi bu yüzden biraz rahatım.

• Yav sanki herkes birer başbakan olucak öyle bir tırsmışsınızki... malum dersaneden kamuda çalışan onlarca tanıdığım var onlara birşey olmuyorda, sizin gibi üniversiteye hazırlanan gençlere ne gibi birşey olabilir? Bak hukukçu olcam diyosan Hadi savcılık-hakimlik deseniz anlarım eyvallah da yani siz o kadar kafaya takmışınızki bu durumu bu fakülte haricinde aşırı gereksiz.Giden gitsin gitmeyen gitmesin ama kaydını sildirende içi rahat etsin.Gidiyosanda kendini onların dersane dışı programlarından soyutlarsın olur biter.Dert etmeyin bu kadar yaa bizde gittik zamanında.
    bu dediklerin abilere gidersen yada ablalara :D öyle olur kendini kaptırmadan git bazen yurt yaparlar onlara katıl sıkıntı çıkmaz ben gittim 1 sene abilere 1 sene dersaneye ne abi var peşimde nede dersane hocaları onlarda insan hatta onlar bu işi çok iyi yapıyorlar ama işe girmek olayını bilmiyorum.yani hiç işe almazlarsa onların şirketlerine girersin orda da sıkıntı çıkmaz sen sadece dersaneye gidiyorsun.Belki bi ihtimal ilerde askeriye falan onu seçersen orada sıkıntı çıkmaz.diğerleri faso fiso bana güven yani sıkıntı yapma sen.
  • büyütülecek durum mu değil mi tartışılır aslında. çünkü üniversiteyi bırakıp döndüm yeniden hazırlanıyorum artık risk almamam lazım benim. bu Yüzden bu kadar titiz davranıyorum aslında.

• SırtıDönükForvet S kullanıcısına yanıt
    anladım, çok teşekkür ederim yorumunuz için ama bi dershanenin bu kadar risk taşıyacağı aklıma gelmezdi.dediğiniz gibi yaptıkları şeylere katılmayıp ya da dediklerini dinlemeyip sadece derse odaklansam bunlar olmazdı biliyorum ama her an da tetikte olmak istemedim orda.
    dün kaydımı sildirdim bugün bireye kayıt olmaya gidicem.

• quote:

hani dershaneye de kayıt olurken tc kimlik no yu vermekten falan bişey olmayacağını düşündüm. değil soyadı değiştirmek tc yi bile vermemek aklımdan hiç geçmedi bu yüzden çok pişman oldum.
    ordaki kayıtları alan kişi kayıt silindiğinde ellerinde hiçbir veri kalmadığını söyledi bu yüzden biraz rahatım.

Inşallah bir sorun çıkmaz kardeş sen sınava odaklan düşünmemeye çalış. Ben bu sene dershane seçimi yaparken sadece fem düşünüyordum ama gidip geldikçe kendi içlerinde de bazı şeylerin zor olduğunu gördüm. Inşallah hepimizi bıraktıkları bu zor durumdan kimse yara almadan çıkabiliriz sene sonuna kadar.

• arkadaşlar doktor falan olabiliceksiniz düşünmeyin gidin ama sonunda devletin kapısını çalacaksanız cort olursunuz, şuan devlet kurumlarının mülakatlarında sadece paralel üzerinw soru soruyorlar, tcmi vermem falan diyorsunuzda belki mülakat aşamasında sıkıntı olmasa bile bu bir şekilde deşifre edilir ve deşifre edildiğinde yaan beyandan dolayı okulla direk ilişkinizi keserler bu dahada vahim bir durum olur
    Hocam ben sanmıyorum dershaneye gidenlere fişleme yapılacağını çünkü cemaatle alakası olmayan insanlar ki bende dahil senelerce bu dershaneye geldik, geldiler, böyle bir şeyin olma ihtimali çok zayıf en çok öğrenci alan ve başarılı olan dershane neredeyse, bu fişleme olayının yapılması çok güç. Tabi yapılan aktivitelere ablalar abiler falan katılırsan biraz değişir durum onlardan uzak durman yeterli diye düşünüyorum. Bir de hangi şubesine kayıt olmuştun, kaçtan alıyorlar bu sene mezunları?
  • .koter. kullanıcısına yanıt
    biraz abartılı bu dedikleriniz tamam savcı hakim neyse de diğer kamu görevlerinin çoğunda pek de geçerli değil diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: pi sayisi

biraz abartılı bu dedikleriniz tamam savcı hakim neyse de diğer kamu görevlerinin çoğunda pek de geçerli değil diye düşünüyorum

senin polis okulundaki binlerce öğrencinin mezun olmalarına 2 ay kala paralel yapı elamanı diye atıldığını bilmiyorsun herhalde ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.