Şimdi Ara

Fen sorularım ellerinizden öper... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: itrysohard

quote:

Orijinalden alıntı: Riobolt

Tamam az çok bende diğer sorular hakkında fikir yürüttüm de şu ilk soru gerçekten çok ilginç geldi bunu nasıl çözeceğiz bir yardım eli uzatın.

Fen sorularım ellerinizden öper...

Hocam orda neden sadece uretecin bi üstündeki paralel kolu hesaba kattin eşdeğer direnç neden 5 oldu yani sorum bu aslında gerisini anladım. Sığacin olduğu tarafı saymiyo muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bi de şu soruları nasıl yapiyoduk

Edit : tamam hallettim basitçe moment alınca çıkıyor ama yerdeki destekte +y yönünde N kuvveti olmasi gerekmiyor mu şimdi hesap yaptım soru çıktı ama yukarı yönde N almayinca çıktı o niye öyle oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reader. -- 31 Mayıs 2013; 16:38:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riobolt

Dostum, eş değer direnci bulmadan akımı bulmak ne kadar doğru şüphelerim var.

Ayrıca 40 olarak bulduğun volt 5 ohm luk ve 0,2 F lık sığacın ikisine birden uygulanmıyor mu? Ayrı ayrı olmak doğru mu acaba anlayamadım.

Çözümün doğrudur belki ama mantığını anlayamadım. Yine de teşekkür ederim uğraştığın için.

devreyi parça parça inceledim.
    benim çözümümde mantık şu:devrenin R2 direncini ve üretici kapsayan kısmını inceledim ve bu sayede R2 direncinden geçen akımı buldum böylece de R2 direncinin olduğu koldaki gerilimi buldum,parelel kollarda gerilimler de eşit olduğundan R1 direncinin olduğu kolda da gerilim 40V olur

oradaki sığaç kafanı karıştırdıysa bildiğim kadarıyla onu da şöyle açıklayayım
    sığaç direnç gibi davranmaz yani devrenin enerjisini tüketmez ,enerjiyi depolar.Yani sığaç üzerinde R2 direncinde olduğu gibi ısıya dönüşen enerji yok yani 40V u dağıtırken sığaça özel olarak bir volt dağıtmıyoruz.R2 direncinin bulunduğu kolun 2 ucu arasındaki her yerde gerilim eşittir.Bu nedenle sığaçın uçları arasında da 40V gerilim vardır.Diye oluyor bildiğim kadarıyla

• http://sketchtoy.com/35769769 bole cozdum devrede alternatıf akım yok oyuzden rlc devresı olusmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: reader.

Bi de şu soruları nasıl yapiyoduk

Edit : tamam hallettim basitçe moment alınca çıkıyor ama yerdeki destekte +y yönünde N kuvveti olmasi gerekmiyor mu şimdi hesap yaptım soru çıktı ama yukarı yönde N almayinca çıktı o niye öyle oldu?

emin değilim bu soruda kendimden

herhalde Fs ile G nin N noktasına göre torkunu eşitlersen gelir hocam

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.