Şimdi Ara

FIAT LINEA T-JET 120BG. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
13.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Xenon beyninin yanlış yere bağlanması nedeni ile sürekli Enjektör arızası veren beyin değişince chip te gitti.
    Şuan Chipsiz.
    Son susturucu değişik ve kat iptali var.
    E 215/40/18 lerle beraber tesisat ta baya etkiliyor tabii yakıtı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: raven1974

quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

şu sıralar şirkette çok işler var ..buraya bile yazmak için dakikalık zamanlar ayırıyorum..
    ama ana siteye hazırlık olsun diye bir tasarım sitesi hazırladım...

sizlerin de fikir ve önerilerini bekliyorum.

www.havnitekin.tr.gg

Avni bey herşey güzel yalnız banada fon rengi biraz koyu gibi geldi... Bu arada üye oldum aktivasyon gerekiyor sanırım...

çok teşekkür ederim .tasarımla ilgili değişikleri yaptıkça yorumlarınızın ve önerilerinizin devamını dilerim.
    aktivasyonları yaptım.

• Lineaların 120 bg likleri çok güsel olur..Ben de almayı düşünüyorumda Linealar bana biraz basit geliyo arkadan falan bakınca..Ama özellikleri ve duruşu bakımından mükemmel bi araç..Herkes gülegüle binsin
  • Blue&me olan arkadaşlardan güncelleme yapan var mı? Ben güncellemeyi başlatıyorum fakat bana en sonunda GPRS bağlantısında sorun var diyor. sizede böyle bir mesaj veriyor mu. yoksa bu benim telefonla mı alakalı.

İşlerimin yoğunluğundan forma uzun süredir giremiyordum , fakat bugun okuma fırsatı buldum.
    Arabam 2300 km oldu. şuana kadar herhangi bir şikayetim yok.

Silgeç sorununa gelince özür dilerim fakat ben hala anlayamadım. benim silgeç otomatik konumdayken kolu sadece bir kere yukarı yapınca gayet normal çalışıyor.(hemen devreye giriyor) yağmur yağdığında da camdaki damla miktarına göre devreye giriyor acil bir durum olduğunda arabaların su sıçratması vs.. kolu sadece bir kere yukarı iktirmem yeterli. Yanlış anlamış olabilirim fakat bir silgeçten başka ne beklenir anlayamadım.

bende daha önce Alfa 147 2004 vardı. Yol tutuş performans vs.. konusunda herhalde bahsetmeme gerek yok. Alfa 147 ile bunu karşılaştırdığımda performansı yani motoru daha seri fakat tabiki alfa daki o tok ses ve haz verici ritim yok. Yol tutuş derseniz benim alfada ESP olmamasına rağmen ben onu yoldan çıkaramadım tam bir zevk arabası.. Linea yol tutuşu ise tatmin edici fakat sedan olmasından dolayı tabiki arkayı kontrol etmek biraz dikkat istiyor.Arkadaşın dediği gibi heran kopacak hissi veriyor fakat henüz ESP yi devreye sokamadım oda ayrı bir mevzu.

Kısacası arkadaşlar bence Linea tam bir (genç baba) aile arabası, T-jet egolarınızı tatmin ediyor iç mekan güvenlik ve ergonomide ailenizi..Ama bekar olsam sanırım süspansyonları alçaltır, lastikleri 17" yapıp 215 veya 205 takar.. ve arkaya bir spoiler taktırırdım..Ozaman dehşet bir görüntü alacağına eminim hatta yaptıran var ise merak ediyorum..

Selamlar

• Bu da benim Linea ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okembi -- 29 Haziran 2008; 23:44:22 >
  • Herkese Merhabalar;
    Formunuza yeni üye oldum. Benim merak ettiğim konu t-jet'lerde dualogic vites olup olmayacağı. Dün görüştüğüm bir bayi bunun olmayacağını söyledi. Sadece Bravo T-Jet dualogic yanlış hatırlamıyorsam temmuz sonu gelecek dedi. Fakat bayilerin çoğu zaman her gelişmeden haberi olmayabiliyor. Bilgisi olan varsa sevinirim.
    Bu arabada yakıt deposunun küçük olmasının haricinde pek 1 eksiklik olduğu inancında değilim şahsen. Bana göre rakiplerine oldukça konforlu ve ucuz. VW iyi bir araba fakat gerek kendisi gerekse yedek parçaları ve servisi oldukça pahalı ve ülkemiz koşulları için bayağı bir hassas bir yapıya sahip.
    Esenlikler dilerim...
  • Sileceklerdeki kilitlenme olayını görmek için: Auto konumundayken aracınızı çalıştırın, sonra kolu kendinize doğru çekip camınızı yıkayın, silecekleriniz 4 defa camı sildikten sonra duracaktır, yaklaşık 12 saniye silecekler ilgili hiçbir şeye dokunmayın. Sonra sileceğinizi çalıştırmayı deneyin bütün konumlara alın camınızı yıkayın camınıza suyu atacak fakat silmeyecektir. 30 saniye boyunca sileceklerinize hiç bir kumanda veremediğinizi düşünün yağışlı bir havada ne olur haliniz. Alt tarafı auto konumundayken camınızı yıkadadınız. suçunuz bu. Bir deneyin ve görün.
    quote:

Orjinalden alıntı: okembi

merhabalar;

İşlerimin yoğunluğundan forma uzun süredir giremiyordum , fakat bugun okuma fırsatı buldum.
    Arabam 2300 km oldu. şuana kadar herhangi bir şikayetim yok.

Silgeç sorununa gelince özür dilerim fakat ben hala anlayamadım. benim silgeç otomatik konumdayken kolu sadece bir kere yukarı yapınca gayet normal çalışıyor.(hemen devreye giriyor) yağmur yağdığında da camdaki damla miktarına göre devreye giriyor acil bir durum olduğunda arabaların su sıçratması vs.. kolu sadece bir kere yukarı iktirmem yeterli. Yanlış anlamış olabilirim fakat bir silgeçten başka ne beklenir anlayamadım.

bende daha önce Alfa 147 2004 vardı. Yol tutuş performans vs.. konusunda herhalde bahsetmeme gerek yok. Alfa 147 ile bunu karşılaştırdığımda performansı yani motoru daha seri fakat tabiki alfa daki o tok ses ve haz verici ritim yok. Yol tutuş derseniz benim alfada ESP olmamasına rağmen ben onu yoldan çıkaramadım tam bir zevk arabası.. Linea yol tutuşu ise tatmin edici fakat sedan olmasından dolayı tabiki arkayı kontrol etmek biraz dikkat istiyor.Arkadaşın dediği gibi heran kopacak hissi veriyor fakat henüz ESP yi devreye sokamadım oda ayrı bir mevzu.

Kısacası arkadaşlar bence Linea tam bir (genç baba) aile arabası, T-jet egolarınızı tatmin ediyor iç mekan güvenlik ve ergonomide ailenizi..Ama bekar olsam sanırım süspansyonları alçaltır, lastikleri 17" yapıp 215 veya 205 takar.. ve arkaya bir spoiler taktırırdım..Ozaman dehşet bir görüntü alacağına eminim hatta yaptıran var ise merak ediyorum..

Selamlar

• Fiat linea silecek kilitlenme problemiyle ilgili bilirkişi incelemesi tamamlandı. Artık rapor tutulma aşamasındayız. Yıldız Teknik üniversitesinde 3 prof arkadaş tarafından incelendi. Problem gözlendi. Bunun bir hata olduğunu kabul ettiler. Ancak artık ne rapor tutarlar bilemiyorum. Birkaç gün içinde belli olacağını düşünüyorum. Bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmethlx -- 10 Ekim 2008; 19:34:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xanadu73

Herkese Merhabalar;
    Formunuza yeni üye oldum. Benim merak ettiğim konu t-jet'lerde dualogic vites olup olmayacağı. Dün görüştüğüm bir bayi bunun olmayacağını söyledi. Sadece Bravo T-Jet dualogic yanlış hatırlamıyorsam temmuz sonu gelecek dedi. Fakat bayilerin çoğu zaman her gelişmeden haberi olmayabiliyor. Bilgisi olan varsa sevinirim.
    Bu arabada yakıt deposunun küçük olmasının haricinde pek 1 eksiklik olduğu inancında değilim şahsen. Bana göre rakiplerine oldukça konforlu ve ucuz. VW iyi bir araba fakat gerek kendisi gerekse yedek parçaları ve servisi oldukça pahalı ve ülkemiz koşulları için bayağı bir hassas bir yapıya sahip.
    Esenlikler dilerim...

selamlar...

dualogic vites sistemi yenilenme aşamasında..çok başarılı olan bu sistem geliştiriliyor..c 635 kod'lu çift debriyajlı,çok çabuk vites geçirebilen bu yeni sistem 2009 yılı sonlarında uygulanabilir...

bu arada aracın benzin deposu son derece optimum hacme sahiptir..yolculuk süresince 70-80 lt yakıtı taşımanın anlamı yoktur.

• bu tjet lineaların yakıt tüketimi hakkında bi bilgisi olan var mı
  • Sayın Avni Tekin Bey;
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür eder, esenlikler dilerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: multijet

bu tjet lineaların yakıt tüketimi hakkında bi bilgisi olan var mı

benim araç ortalama 7.5 litre yakıyor (şehir içi çoğunlukta)
  • 1.4 t-jet
    8.3 lt şehir içi
    şehir dışına daha çıkamadım..
  • Bu olay tamamen kullanma koşullarına göre değişiyor. Ben en ağır şartlarda kullandım 10.4 lt./100 km. de çıktı. Çok iyi şartlarda kullandım 5,7 lt./100 km. de çıktı. Yani kullanma sitiliniz ve trafik koşulları bu kadar etkiliyor. Ben devamlı seri kullandığım için arkadaşların ortalamalarından biraz daha yüksek çıkıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: multijet

bu tjet lineaların yakıt tüketimi hakkında bi bilgisi olan var mı
  • FIAT LINEA EMOTION SİLECEK PROBLEMİ MAHKEME KARARI:

Arkadaşlar sileceklerler ilgili açtığım dava bugün sonuçlandı.

İlk olarak bilirkişi raporunu kısaca açıklayayım:

Yıldız Teknik Üniversitesinden atanan 3 prof bilirkişi raporuna göre Benim aracım yani FIAT LINEA EMOTION gizli kusurlu, ayıplı bir araçtır. 3 sayfa tutulan rapor özet olarak bu.

Gelelim bu rapora göre mahkemenin verdiği karara:

Tüketici mahkemesi verdiğim ücretin iadesine ve benimde aracımı firmaya geri iadesine karar vermiştir. Hepimize hayırlı olsun.

Benim bu hata ile ilgili elimden gelen bu artık sizde bu problemden dolayı birgün kaza yapmak istemiyorsanız kendi adınıza gerekeni yapmanız gerekiyor.

Şu anda yapabilecekleri sadece bu davayı temyize götürmeleri. Bu da lehimize sonuçlanması durumunda verdiğim ücret karşılığında aracımı Fiat'a iade edeceğim.

Ve yakın bir zamanda bunu kamuoyuna duyurmayı düşünüyorum Çünki ben aracımı iade etmekle başıma gelecek kazadan kurtulmuş olabilirim. Fakat bu olaydan habersiz yüzlerce araç şu anda trafikte. Bunu kamuoyuna duyurmayı boynumun borcu olarak biliyorum. Tabi bunu duyurmak bana olduğu kadar sizinde boynunuzun borcu.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.