Şimdi Ara

Fiat Marea 1.6 elx mi Tipo 1.6 sx mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. Muhtemelen iki aracın birbiriyle ne ilgisi var diyeceksiniz fakat şuan önümde bu iki seçenek var. Mareanın sahibi paraya sıkışmış bir tanıdığım 11 bin tlye bırakacağını söylüyor. Araç otomatik vites elx versiyonu. Bundan 5 ay önce 15bin tlye aldılar. Tipo için ise 12.750 tl istiyorlar 1.6 sx versiyonu. Bütçem kısıtlı olduğu için o zaman 1.750 tl bile benim için önemli. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler..
    Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Yarın Tipoya baktıracağım. Ayrıca megan coupe ve 1998 polo hatchback 3 kapı olan modelleri de var alabileceğim fiyata. Bu araçları önerir misiniz yoksa tipoyu alıp geçeyim mi? Sizleri de yoruyorum ama tekrar teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismimivermiycem -- 2 Ekim 2017; 13:35:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Marea araba olarak her konuda tipodan ustundur.

Otomatik vitesi hakkinda bilgim yok yalniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatiğe sorun çıkarır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marea güzel olsada parçası ustası sana sıkıntı çıkarabilir. Bence temizini bulduysan hiç düşünme tipo al.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aslında gönlümden geçen mareaydı çünkü hem daha ucuza denk geliyordu hem de daha donanımlı bir araba. Ama şimdi çok kararsız kaldım keşke başka fikri olan arkadaşlar da yardımcı olsa. Teşekkürler yorumlarınız için.
  • O mareayı 5 ay once 15e alan insan evladı ne olduda 11 e satıyor acil ihtiyacım var yalanına kanmayın ne kadar tanıdık da olsa.

Tipo ile marea karşılaştrılmaz bile.

Kesinlikle marea alın fakat bu çakalın sattığını kesinlikle almayın.

Markadan bağımsız olarak 2010 ve altı yıl üretimi araçların otomatiğini almayınız. Ha mercedes alıcaksanız alın üzmez ama diğer markalar o zaman yolun başındaydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

O mareayı 5 ay once 15e alan insan evladı ne olduda 11 e satıyor acil ihtiyacım var yalanına kanmayın ne kadar tanıdık da olsa.

Tipo ile marea karşılaştrılmaz bile.

Kesinlikle marea alın fakat bu çakalın sattığını kesinlikle almayın.

Markadan bağımsız olarak 2010 ve altı yıl üretimi araçların otomatiğini almayınız. Ha mercedes alıcaksanız alın üzmez ama diğer markalar o zaman yolun başındaydı.

arkadaşın tüm söylediklerine katılıyorum, o araç ya bir saatli bombadır ya da 15'e alırken arkadaş feci bir kazık yemiştir ve gerçek pazarı 11'dir. ama benim zannım 1. şıktan yana. ne yakınına ne dostuna ne araçları kazıklayan ve dostlukları bozulan insanlar gördüm ben. malesef bu işlerde kimseye güven olmuyor. ben de dostuma araba sattım ama satarken arabanın yağ saçtığını söyledim ve o da öylece aldı.

benim de ekleyeceklerim var:

4 yaşını geçmiş, 50bin km'yi geçmiş 2. el araç alınmaz. ha garaj arabası yapacaksan alınır ancak her güne kullanacaksan üzer. araba sonuçta mekanik bir ürün, yıpranıyor, paslanıyor. vs.. vs...

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    hocam neden 4 yıl ve 50 bin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatansever Müslüman Türk

şimdi biraz afaki bir değer tabii. kimi 3 yıl, 30bin der, diğeri de 5 yıl, 60bin der ama yaklaşık böyledir. bana bunu ayda 50 sıfır araç satışı yapan satış-servis-yedek parça şirketi olan bir dostum söylemişti. süre pas için, km de yıpranma için konulan bir sınır. tabi yeni nesil araçlarda biraz daha esnetilebilir ama yine de ben de onunla aynı fikirdeyim. 50bindeki araç hala çok diri oluyor. yüzbinde diri kalabilen araçlar mercedes-bmw falandır heralde. ben orta sınıfta diri kalan görmedim. golf kalıyor mu bilmem ama niyetim o kadar kullanmamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Vatansever Müslüman Türk

şimdi biraz afaki bir değer tabii. kimi 3 yıl, 30bin der, diğeri de 5 yıl, 60bin der ama yaklaşık böyledir. bana bunu ayda 50 sıfır araç satışı yapan satış-servis-yedek parça şirketi olan bir dostum söylemişti. süre pas için, km de yıpranma için konulan bir sınır. tabi yeni nesil araçlarda biraz daha esnetilebilir ama yine de ben de onunla aynı fikirdeyim. 50bindeki araç hala çok diri oluyor. yüzbinde diri kalabilen araçlar mercedes-bmw falandır heralde. ben orta sınıfta diri kalan görmedim. golf kalıyor mu bilmem ama niyetim o kadar kullanmamak.

Benimde sinirim 5 yil 60 bin o yuzden sordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tipo 1.6 SX 1998 bir yıl kullandım. S olanı en boş SX olanı yarı dolu modeldir. Yani klimalı ve direksiyon ayarı var. Direksiyon ayar kolu var mı kontrol et. Yukarı-aşağı ayarlanabiliyor.

Kontak anahtarını kontrol et. Eğer direksiyon kitleme sıkıntısı yoksa pek dert etme. Yedek anahtarı varsa sıkıntı yok. Yoksa aynı anahtarı hem kontak hem bagajda kullanılınca çabuk bitebilir.

Silecekler çalışıyor mu bir bak veya lastikleri çürümüş mü? Benim arka silecek motoru bitikti, muayenede hafif kusurlu olarak geçer.

En önemlisi, tek marşta çalışıyor mu? Bir tur at. Ayağını gazdan çektiğinde stop ediyor mu?
    Kapıları kontrol et, bir açılıp bir açılmama durumu var mı? Cam otomatiğine bak, her iki cam motoru aynı seste çalışması lazım. Biri farklı diğeri farklı ses ise motorlardan biri değişmiş.

Ön konsol (göğüs) ne durumda? kırık çatlak var mı? SX modelde torpido gözü aydınlatması olur, bak çalışıyormu diye. Tavan aydınlatmasını kontrol et.

Jantlar kaçlık? Eğer 14 ise fabrika değerlerine göre iyi, 15 ise araç yere yakın oluyor. Kasislerde altını vuruyor. Viraj performansı iyi oluyor ama bu sefer konfor sıfır. Sanki jantın üstünde gidiyormuş gibi yolu bütünüyle hissedersin.

Kronik ön düzen sorunu var. Amortisör takozlarını değiştim bir süre sonra aynı sesi yapmıştı. Ustam daha önce başka bir tipoya full orjinal ön düzen parçaları kullanmış yine aynı ses olmuş. Tavsiyesi "bu araçta yaşından dolayı illa bazı parçalar artık özelliğini yitiriyor. Değişip yenisini al yıllarca bin" olmuştu.

Yani bu araçta kullanacağın şeyleri bir kontrol etmende fayda var. Mesela kaput açma kolu benim tırnağı kırılmıştı. Dikkatle açmak gerekiyordu, yoksa yerinden çıkıyordu. Klima ızgaralarını menfezlerini kontrol et. Çok nazik parçalar, olduğu yerde düşüyor mu. Teybi kontrol et, benim teybin ses tuşu çalışmıyordu en önemli düğme. Bazı Pioneer modellerinde ses tuşu mekanik olduğu için sıkıntı yapar. Yani hem ses ayarlama hem navigasyon tuşu sağ-sol vs çabuk bozuluyor.

Ustaya göstereceğin vakit muhakkak triger kayışını kontrol et. Motor temiz çıkıp, bitik olan triger kayışı yüzünden temiz motoru kucağına alma.

• Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Yarın Tipoya baktıracağım. Ayrıca megan coupe ve 1998 polo hatchback 3 kapı olan modelleri de var alabileceğim fiyata. Bu araçları önerir misiniz yoksa tipoyu alıp geçeyim mi? Sizleri de yoruyorum ama tekrar teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.