Şimdi Ara

fiesta tdci yakıt normalmi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ocak ayında fıesta collection tdci aldım aslında biraz pişmanım keşke benzinli 1.2 motorlu bi araba alsaydım 100 km de aracım 5.2 lt yakıyor normal mi sizce(araç 5200 km de)

• evet normal.

pişmanlık sebebin nedir.
  • babamda var 1.6 tdcıa ortalaması 5.0
  • pişmanlık sebebim mazotla benzin fiyatının nerdeyse eşitlenmesi 4000 ytl fazla verdım ama benzinliye göre çok avantajlı değil
  • aracınızı sıfır mı aldınız bilemiyorum ama km yaptıkça yakıtı düşecektir emin olun. birde ekonomik gibi görünen bahsettiğiniz 1,2 1,1 gibi motorlar aslında daha çok yakıyo. uzun rampalarda ve ş. arası yollarda tdci motor hakkını verecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sscasta

aracınızı sıfır mı aldınız bilemiyorum ama km yaptıkça yakıtı düşecektir emin olun. birde ekonomik gibi görünen bahsettiğiniz 1,2 1,1 gibi motorlar aslında daha çok yakıyo. uzun rampalarda ve ş. arası yollarda tdci motor hakkını verecektir.

1.2 benzinli araçlar şehir içinde ve yüklü durumda emin ol senin aracından daha fazla yakacaktır. uzun rampalarda ve sollamalarda istediğin performansı alamayacaksın.

opelin sitesinden corsa 1.2 yakıt tüketimine baktım. şehir içi 7,7, şehir dışı 4,7.
    sen şehir içinde 5.2 yakıyorsan zaten 100 km de 2,5 litre karın var.
    benzinli, dizel, hangisi ekonomiktir muhabbetine girmek istemem. ama değerlerde ortada.
    benzin ve dizel arasında fiyat olarak pek fark kalmadı fakat litre bazında hala az yakıyorsun.

• benzin ile dizel arasında fiyat olarak bir fark kalmadı ama; benzinli araç ile dizel araç arasında ki fiyat farkı hala devam ediyor...

sıfır araç alınca, en azından garantisi bitene kadar yakıt vb. şeyleri hiç düşünmemek lazım. yoksa alternatifler çoğalıyor ve sıfır aracın keyfi sürülemiyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.