Şimdi Ara

FİFA 2012 DEFANS ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
3
Favori
20.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • peki arkadaşlar, abiler, forumdaşlar :)

o zaman fifa 14 (13 de olacağını zannetmiyorum, zira 13 hemen hemen hazır ve testlerine başlanmak üzere) den itibaren önce türkçe menü ve dil desteği sonra türkçe spiker için EA adlı firmaya :) bir dilekçe yada niyet mektubu tarzında bir şeyler yazalım derim.. bu mektub yada dilekçe adına her ne derseniz, onun etkili olabilmesi için şunlardan şunlardan bahsedelim dediğiniz şeyler varsa lütfen gerek forumdan gerek PM aracılığıyla bildirirseniz bir taslak hazırlar ve bunu hepimiz ayrı kanallardan EAe iletirsek bi etki oluşturabiliriz.

unutmayalım, ağlamayan çocuğa meme vermezler atasözümüzden hareketle EA tarafından bize "istemediniz ki ben de yapılabilir mi düşüneyim" gibi bir cevap dönmemesi için biz en azından istemiş olalım, ve bunu her yıl yapalım, böylece EA de bu isteğin artık ciddi bir talep olduğunu düşünüp dikkate alabilir.

ne demişler : isteyenin bir yüzü kara, vermeyenin iki yüzü .... biz isteyelim, vermezse EA utansın..

ilk içerik önerisi benden olsun :

1- türkiyede fifa oyununa artan ilgi
    2- türkiye dışında (avrupa ve amerika özellikle) yaşayan türklerin çokluğu ve bunların orjinal oyun alması
    3- türkiye'de fifa oyunlarının türkçe dil desteği ile kesinlikle daha fazla satış yapacağı, çünkü oyunun belirli modlarında (örnek menejer modu) ingilizce ifadeler nedeniyle tam oalrak ne yapıldığının yada yapılmak istendiğinin anlaşılmaması nedeniyle insanların korsan oyuna yöneldiği (saçma olmuş olabilir, biraz sıkma oldu, size uygun gelmeyenlerde değişiklik önerebilr yada kendi önerilerinizi de eklettirebilirsiniz)
    4- türkiye'de ve dünyada fifa oyunun en büyük rakibi PESte bile türkçe dil desteği ve türkçe spiker olduğunu, ve bir çok insanın sırf bu nedenle PES oynadığı
    5- (bu kısım için hadi ordan diyebilirler ama şansımızı denemek lazım) gerek ekonomisi ve gerek siyasi olarak daha da güçlenen türkiye'nin dilinin her yıl daha çok insan tarafından öğrenilmeye çalışıldığı ve bu nedenle türkçe'nin önemi artan diller sıralamasında zirveye oynadığı vs vs

ifade edilerek bunlardan dolayı haklı olarak bu oyunda türkçe dil desteği ve türkçe spiker talebi ifade edilebilir.

katkı , eleştiri, ve önerilerinizi bekliyorum.

edit:orjinal mesaj aragorn1905 nickli arkadasdan kopyalama usulu paylasimdir.

• defansın nasıl değişeceğini buldum customize fifa da settings e girin sonra controls e basın controller e girin en aşağıda defending yazıyo yanında tactical defending yazıo onu ok tuşları ile değiştirip legacy defending yapın
  • 1
  • arkdaşlar defans yapmak sadece tuşlarla olmuyor malesef,istediğimiz kadar baskı press,2li sıkıştırma yapalım yani tuşlarla aramız iyi olsun ama hep bi yerden açık veriliyor malesef, önemli olan baskı press yaparken açık verdiğimiz yerleri elimizden geldiğince kapatabilmek...defans yaparken sadece topa odaklanmayalım arkadaşlar , sahaya genel olarak bakalım,yani bir gözümüz kendi defansımızda olsun diğer gözümüzde rakip oyuncuya giden oyuncumuzda olsun...şöle bir örnek veriyim mesela rakibimiz ortadan geliyor ..(paranteze dikkat ( mümkün olduğunca ortasahanızla top kapmaya çalışın defansınızı oynatmamaya bakın ,oynatmaya mecbur kalırsanız ,şimdide onu açıklamaya çalışam)..nerede kalmıştı, diyelim rakip ortadan geliyor ( biz madrid olalım defansın sağ ortasında pepe olsun, sağ bekte marcelo olsun) rakip ortadan gelirken bizde pepeyi seçiyoruz topu almak için, bu sefer noldu arkdaşlar , pepe ileri çıkınca onun yeri boşta kaldı,hemen oyun konsolunuzla marceloyu seçiyoruz hafir oraya kaydırıyoruz, elimiz press tuşunda olsun ama (team mate contain tuşu ) yani bizim pepe kendi press yaparken bizde kademeye giriyoruz hemen...ve mecbur kalmadıkça rakibe direk dalmayın önünde durmaya çalışın, team mate contain tuşuna basarken ,siz başka bir oyuncu olun ve arkada kalın ,rakip press yapan oyuncuyu geçtiğinde bu sefer yine karşısında rakip bulacaktır...anlatmaya çalıştım dahada ayrıntılar varda işte böle yazarak olmuyor,size diceğim sadece topa odaklanmayın,genel olarak sağaya bakın... bu anlattıklarım tactical defence için..

• quote:

Orijinalden alıntı: wolborq

arkdaşlar defans yapmak sadece tuşlarla olmuyor malesef,istediğimiz kadar baskı press,2li sıkıştırma yapalım yani tuşlarla aramız iyi olsun ama hep bi yerden açık veriliyor malesef, önemli olan baskı press yaparken açık verdiğimiz yerleri elimizden geldiğince kapatabilmek...defans yaparken sadece topa odaklanmayalım arkadaşlar , sahaya genel olarak bakalım,yani bir gözümüz kendi defansımızda olsun diğer gözümüzde rakip oyuncuya giden oyuncumuzda olsun...şöle bir örnek veriyim mesela rakibimiz ortadan geliyor ..(paranteze dikkat ( mümkün olduğunca ortasahanızla top kapmaya çalışın defansınızı oynatmamaya bakın ,oynatmaya mecbur kalırsanız ,şimdide onu açıklamaya çalışam)..nerede kalmıştı, diyelim rakip ortadan geliyor ( biz madrid olalım defansın sağ ortasında pepe olsun, sağ bekte marcelo olsun) rakip ortadan gelirken bizde pepeyi seçiyoruz topu almak için, bu sefer noldu arkdaşlar , pepe ileri çıkınca onun yeri boşta kaldı,hemen oyun konsolunuzla marceloyu seçiyoruz hafir oraya kaydırıyoruz, elimiz press tuşunda olsun ama (team mate contain tuşu ) yani bizim pepe kendi press yaparken bizde kademeye giriyoruz hemen...ve mecbur kalmadıkça rakibe direk dalmayın önünde durmaya çalışın, team mate contain tuşuna basarken ,siz başka bir oyuncu olun ve arkada kalın ,rakip press yapan oyuncuyu geçtiğinde bu sefer yine karşısında rakip bulacaktır...anlatmaya çalıştım dahada ayrıntılar varda işte böle yazarak olmuyor,size diceğim sadece topa odaklanmayın,genel olarak sağaya bakın... bu anlattıklarım tactical defence için..

Peki bunu online H2H oynarken nasıl uygulayacağız ve mesela ben butonlarla asla oynayamıyorum,yön tuşlarıyla oynayabiliyorum,bunu ve kaleci kontrolünü + penaltı kurtarmayı ve iyi penaltı atmayıda söylerseniz çok memnun olurum,teşekkürler!!

• quote:

Orijinalden alıntı: deren05

quote:

Orijinalden alıntı: wolborq

arkdaşlar defans yapmak sadece tuşlarla olmuyor malesef,istediğimiz kadar baskı press,2li sıkıştırma yapalım yani tuşlarla aramız iyi olsun ama hep bi yerden açık veriliyor malesef, önemli olan baskı press yaparken açık verdiğimiz yerleri elimizden geldiğince kapatabilmek...defans yaparken sadece topa odaklanmayalım arkadaşlar , sahaya genel olarak bakalım,yani bir gözümüz kendi defansımızda olsun diğer gözümüzde rakip oyuncuya giden oyuncumuzda olsun...şöle bir örnek veriyim mesela rakibimiz ortadan geliyor ..(paranteze dikkat ( mümkün olduğunca ortasahanızla top kapmaya çalışın defansınızı oynatmamaya bakın ,oynatmaya mecbur kalırsanız ,şimdide onu açıklamaya çalışam)..nerede kalmıştı, diyelim rakip ortadan geliyor ( biz madrid olalım defansın sağ ortasında pepe olsun, sağ bekte marcelo olsun) rakip ortadan gelirken bizde pepeyi seçiyoruz topu almak için, bu sefer noldu arkdaşlar , pepe ileri çıkınca onun yeri boşta kaldı,hemen oyun konsolunuzla marceloyu seçiyoruz hafir oraya kaydırıyoruz, elimiz press tuşunda olsun ama (team mate contain tuşu ) yani bizim pepe kendi press yaparken bizde kademeye giriyoruz hemen...ve mecbur kalmadıkça rakibe direk dalmayın önünde durmaya çalışın, team mate contain tuşuna basarken ,siz başka bir oyuncu olun ve arkada kalın ,rakip press yapan oyuncuyu geçtiğinde bu sefer yine karşısında rakip bulacaktır...anlatmaya çalıştım dahada ayrıntılar varda işte böle yazarak olmuyor,size diceğim sadece topa odaklanmayın,genel olarak sağaya bakın... bu anlattıklarım tactical defence için..

Peki bunu online H2H oynarken nasıl uygulayacağız ve mesela ben butonlarla asla oynayamıyorum,yön tuşlarıyla oynayabiliyorum,bunu ve kaleci kontrolünü + penaltı kurtarmayı ve iyi penaltı atmayıda söylerseniz çok memnun olurum,teşekkürler!!

sorduğun ilk soruyu tam olarak anlayamadım...online oynarken kaleci kontrolü yasak.. penaltıyıda klavye ile oynuorsan shifte basılı tutp atlıcan ,gamepadla oynuyorsan sağ analoglar ile sağ sol yapıp atlıcan , penaltıya gelnce, seviyeleri ayarladıktan sonra nereye atıcaksan yön tuşlarına basıcan çok fazla basmıcan tabi

• aynen. online modda çok sıkıntı çekiyorum bu defans konusunda
  • İlk başladığımda bende herkes gibi defanstan şikayetçiydim hiç atağım olmuyordu ama zamanla alışıyorsunuz legendary'de oynuyorum %90 maçları yeniyorum ben kaymamı çok geliştirdim bundan dolayı defansta hiç sıkıntım yok adamın tam ayağına kaymayı öğrenirseniz tüm sıkıntılar biter bende 2004'ten beri tüm fifaları oynadım bu biraz daha zor ama alışınca oyuna hat safaada gerçekçilik katıyor ve oyunu çok zevkli kılıyor eskisi gibi press tuşuna basıp top almak yok artık.
  • laptop 13-14-15 kaldırmadı 12 yükledik, ben bu fifalarda manager modunda hep ingiltere championship2 den en kötü takımı seçip başlarım geçen senelerde morecambeydi bu sene crewe en güçsüz takım yapmışlar ama gel gelelim oyun zor, gerçekçilik katacaz derken pc oynayanlar göz ardı edilmiş çalım atma için 6 tuşa falan zamanlamalı basman gerekiyor ki pro modunda rakip defans fena iyi hemen hamle yapıyorlar hadi topu kaybedioz tmm bir uzun topla gol pozisyonu yaratıyorlar, arkadaş duvarı yumruklamaktan gına geldi hava topları desen nadir alıyor bizimkiler ara pasları yerini bulmuyor, oyuncu kalitesi diyorum ama lig ortalamasının üstünde bi adam alınca yine aynı, tmm benm takım kötü ama rakiplerde öle barselona falan değil ki her uzun top gol pozisyonu yaratıyor...mesaj baya bi geç oldu ama az önce alt f4 le çıkıp sinirden save dosyasını silmiş biri olarak içimi dökeyim dedim
  • tactical defending'e gerçek defans budur, gerçek oyunda defans sistemi budur diyen armutlara sesleniyorum siz hangi takımda gördünüz ceza sahası içinde 3 adam boşken defans oyuncularının dışarda kalan kendi alanındaki oyuncuları tuttuğunu, tactical defending denen saçmalık cpuya karşı yapılan ve çok kolayca kazanılan maçların önüne geçmek oyunu cpuya karşı zorlaştırma amaçlı yapılmış yapay zekanın her hareketi önceden zaten bildiği ve buna göre hamleler yapabildiği bir hiledir..fifa da bunu 12 den itibaren çok güzel uygulamıştır, tactical defendingin gerçekçiliği için bi defa oyundaki oyuncuların sizin oyuncuları kastediyorum yapay zekası da cpu kadar iyi olmalıdır ama böyle bir durum olmuyor, sizin ataklarınızda cpu ikili mücadelelerde bariz üstünken (özellikle klavyeden oynayanlara karşı çünkü kalvyede çalım olayı daha zor) cpu atak yaparken sizin defans resmen aptallaşıyor öyle ki birbirlerine çarpıp adam eksilten oyuncular mı dersiniz, içerde 3 adam boşken dışarda alan savunması yapanlar mı dersiniz, onu geç sizin ataktan sonra nasıl oluyorsa her hava topu ya defansınızın arkasına düşüyor ya da siz kendi defans oyuncunuzla bunu yapıyorsunuz her kontra atak yüzde 85 golle sonuçlanıyor gol olmayanlarda genelde faulle, hele kalecinizin defans sisteminizle yakından uzaktan alakası yok, alabileceği en kolay toplarda altından gol yiyor, ha fifa bi güzel yapıp şut hızı,pas hızı, hata payları gibi şeyleri koyup oyuunu sizin kehinize çevirmenize şans tanımış ama böyle de sanki siz hile yapıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz yani tam olarak yenmiş gibi düşünmüyorum ben böyle yaptığımda diğer türlü de (ben ingiltere 2 den başlıyorum genelde sezonlarıma) bütçemi zorlayıp 75 lik defanslar alıyorum yine de 59 ortalamalı forvete diziliyorlar e o zaman menejer modda futbolcu ortalamasının ne anlamı var? presli defanstan sıkılmıştık diyorsunuz futbol da olay bu pres yapacaksın, ama çok fazla yapınca da oyuncular oyundan düşüyor bu tactical defans olayı saçma sapan cpuya avantaj sağlamaya ynelik yapılmış bir i.neliği fifanın başka da bişii değil, online de iyi oluyor çünkü karşınızdaki hamlenizi bilemiyor kısaca cpuya karşı bu defansı kapatın ya da pcyi bi yere iiice sabitleyin zira laptoptan oynuyorum ve 2 harddisk yaktım 2 buçuk ayda vurmaktan...resmen bunu yapalım da azıcık rage videoları izleyelim diye yapmışlar ama yemezler artık kapatın tacticali açın legacyi keyfinize bakın...ooo sen ordamısın diyenlere de 11'den itibaren 2 yıl iş konusunda yoğundum, diğer zamnalarda da pek aklıma gelmedi bu sene 12 den başlayayım dedim ama lanet ettim arkadaş, bu sistemde sizin defansınızın yapay zekası almanya 3. amatör küme takımalrında olmuyor, bu sadece alt takımlarda da değil bayerni alsanda defans aptal gibi açıklar veriyor...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.