Şimdi Ara

FİFA 2012 DEFANS ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
3
Favori
20.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ilk basta bende herks gibi defans yapmakta ataga cikmakta ve hatta pas yapmakta dahi zorlaniyordum. Ama suanda birazcik deneyim sahibi oldum ve bildiklerimi sizlerler payalasayim. Oyuna ilka basladiginizda oyun sizi dengeli modda baslatiyor L3 tusuyla yani sol analog tusuyla takimin hangi modda ve hangi hizda oynayacagina siz karar verebiliyorsunuz. Bu taktigi yaptiktansonra defans ve atak eski fifadaki gibi oluyor. Defansi yaparken de savunmayi yapacak oyuncuyu top ile karsi karsiya getirmeye dikkat edin yandan X tusuna basmayin daima hucum yapacak olab oyuncuya dik bir sekilde basin. Birde omuz omiza mucadeleye girmek istediginiz zaman X tusu ile birlikte R2 tusuna basarak yaparsaniz topu daha iyi kaptigini rakibi zorladigini gorursunuz. Hucumda calim yapmanin bir kolay yoluda yine savunma oyuncusuna dik bir sekilde yaklasin ve siyrilin. Umarin anlatabilmisimdir iyi oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panoram -- 8 Kasım 2011; 5:02:26 >
  • Herkese Merhaba,
    Forumda tüm yazılanları okudum ancak "Fifa 2012'de nasıl defans yapılır?" sorusuna açıklık getiren görmedim.
    Yaklaşık olarak 2 haftadır oyunu oynuyorum, savunma yaparken yapmanız gereken sadece 2 aksiyon var.

1/ Top rakipteyken R1 (Hızlı koşma) ve X (pas)'e aynı anda basılı tutarak savunma mesafesine giriyorsunuz. (Fifa'nın geleneği)
    2/ Savunma mesafesindeyken elinizi X'ten çekip Move (Kontrol) tuşunu kullanarak Player'ınızı (Oyuncu) topa doğru yönlendiriyorsunuz.

Bu iki kombinasyona alışana kadar zorlanmanız normal.
    Alıştıktan sonra kasa kırma, joypad fırlatma vb. agresif hareketlere son verebileceksiniz. :)

Hepinize önce sıkı defans, akabinde bol goller diliyorum.
  • Oyunda çalım atma gibi bir lüks yok çıldırmak üzereyim adam geçemiyorum ya 1 adam geçemiyorum ve karşı rakip hiç mi hata yapmaz adamlar maç başından sonuna kadar 0 hata ya of oyundan çıktım geldim ( alt f4) napıcaz bilemiyorum çalım atmayı becerebillen varsa söyliyebilir mi ?
  • 6-0 yenildim Fifa tarihinde böyle defans oyunu görmedim:) adamlardan top alınmıyor her şeyi denedim. Klavyeyi kıracam yakında :D
  • Yapay zekanın atak halinde tüm takımı çalıma dizmesi hakikaten saçma olmuş. Ayrıca Career Mode de şöyle bir anormallik daha var. Maçı simüle ederken rakip kırmızı kart görüp 10 kişi kalıyor. Bundan sonra rakip goller bularak maçı çeviriyor
  • Bu mesajımdan sonra yaptığım ve rakibin kırmızı kart gördüğü 2 maçtada mağlup oldum. Berabere giden maç rakibin kırmızı görmesiyle aleyhime dönüyor. Oldukça anlamsız olmuş.
  • yok öyle birşey dostum sende 2 maç üst üste denk gelmiş olabilir öyle
  • beyler anlamıyorum cidden , ne yaparsam yapayım zayıf bir takımda olsa adam yürüyerek takımı ipe diziyor golü atıyor.

rahat rahat önde giderken 5 dk da 2 gol yiyorsunuz anlamsız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

beyler anlamıyorum cidden , ne yaparsam yapayım zayıf bir takımda olsa adam yürüyerek takımı ipe diziyor golü atıyor.

Ben ilk kez bu yıl PES'den FIFA'ya geçtim, dediğin gibi savunma yaparken ipe diziliyorum, atağa çıkınca rakip savunması kale gibi ama bu benim PES alışkanlığımdan kaynaklanıyor eminim.. Elimi koşma tuşundan kontrollü çekemiyorum atak-defans farketmez hep elim R1 gidiyor alışmışım.. Farkına varıp biraz kontrollü oynayınca oyunu açıp top çevirebiliyorum Her zaman R1'i kontrollü kullanmak gerekiyor, alışmak zaman alacak Herhalde benim gibi alışma evresinde olan oyuncu bayağı var, arada ben de 4-5 atıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: aLoneaqLe

quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

beyler anlamıyorum cidden , ne yaparsam yapayım zayıf bir takımda olsa adam yürüyerek takımı ipe diziyor golü atıyor.

Ben ilk kez bu yıl PES'den FIFA'ya geçtim, dediğin gibi savunma yaparken ipe diziliyorum, atağa çıkınca rakip savunması kale gibi ama bu benim PES alışkanlığımdan kaynaklanıyor eminim.. Elimi koşma tuşundan kontrollü çekemiyorum atak-defans farketmez hep elim R1 gidiyor alışmışım.. Farkına varıp biraz kontrollü oynayınca oyunu açıp top çevirebiliyorum Her zaman R1'i kontrollü kullanmak gerekiyor, alışmak zaman alacak Herhalde benim gibi alışma evresinde olan oyuncu bayağı var, arada ben de 4-5 atıyorum

Alışacağız yapacak birşey yok

• defans hakkaten zor dostlar. eskiden ps3 te x e basılı tutardınız, adama hamle yapıp topu alırdınız. kare ile de en yakındaki adam baskı yapıp hamle yapardı. bu da defans yapmayı kolaylaştırıyordu. şimdi illa ki doğru açıyı yakalayıp kare ile hamle yapmanızı veya pas arası yapmanızı istiyor oyun. çalım atmak online maçlarda zor, sizin bağlantı ile rakibin bağlantısı arasında hız farkı varsa çalım atmak imkansız gibi. bilgisayara karşı oynarken top auta gitmedikten sonra veya bariz pas hatası olmadıktan sonra topu ben de alamıyorum. geçen 7-1 real challenge da bu yüzden 6-1 olmasına ve 75. dakika olmasına rağmen topu alamadığım için 7. golü atamadım ve gitti güzelim xp ler :)
  • Ben hamle yapmıyorum 2 cdm'li oynuyorum ve boştaki adamı tutuyorum çok agresif olamıyorum defans yaparken belki ama pozisyon da pek vermiyorum o yüzden.. ya pas arası yaparak ya da pası attığı adama top ayağına gelir gelmez hamle yaparak ya da pozisyonunu bozarak alıyorum hatta bazen oyun sıkışıyor benim cpu olan adamlar alıyor rakibin ayağından topu sonra direk benim kontrolume geçiyor zaten o adam da. Sonra saldır ;) Rakip de senin gibi oynarsa ve iki taraf da gol bulamazsa çok durağan geçiyor oyunlar çoğunlukla ama puan almak istiyorsan katlanacaksın. Gol olursa zaten bi taraf açılıyor açıldıkça maç hızlanıyor, ama açılan sen olma temkinli oyna hamle kesinlikle yapma golu yersin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALP 3R -- 17 Kasım 2011; 12:54:56 >
  • merhaba arkadaşlar ps3 te ultimatem veya onliene oynayan varmı varsa beni eklesin nickim: QSerdarQ ya hiç türk arkadaşım yok hep yabancılarla yapmaktan sıkıldım yada siz verin ben ekleyeyim.
  • Arkadaşlar şu fifa adamın aklını sıyırmasına yeter de artar. fifa 13 almayı düşünmüyorum. Oyun online sırasında durduk yere donmalar, maç hakkım az kalmışken galibyete ihtiyacım varken oyun beni atıyor ve şu bela hatayı alıyorum SİGN OF PLAYSATİON NETWORK LOST YOUR CONNECTİON vs vs. Birde bunun üzerine sinirden yeniliyorum gelde delirme. İyi oynayınca iyi oynuyorun kötü oynayınca bazı günler başıma gelmedik kalmıyor. Defans en iyi şekilde nasıl yapılır püf noktalar nelerdir bilenler cevap verebilirler mi?
  • Sadece yılların alışkanlıklarını değiştirmek gerekiyor bu da zaman alıyor. R1 ile team mate contain yapıp seçmiş olduğum (ön libero tecihimdir) adam ile pas yollarını kapatıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

bence yeni defans sistemi harika. eski oyunlardaki gibi deli dana usulü yardırıp pres yapanlara uyuz olurdum, kaleciyle oyunu başlatırken biri gelir topu kapar sırf o aptal kovalamaca savunma sistemi yüzünden gol atardı. şimdi safi alan savunması olmuş ki doğrusu da budur, sahanın bir ucundan diğer ucuna oyuncu kovalamak aptalca. ayrıca sistemi beğenmiyorsan kontrol ayarlarından değiştirebilirsin. yeni sistem iyi değil mükemmel, hatta devrim bana kalırsa ama alışmak lazım tabi. şöyle 1-2 hafta sonra defans sistemi ile ilgili şikayetler minimuma inecektir. ayrıca oyunun başında martin tyler abimiz ne güzel anlatıyor işte çalışıverin.

Aynen katılıyorum dostum sana harika bir sistem var yeni oyunda önceki tüm oyunlarda X ile bastığın zaman direk topu kapabiliyordun bu çok güzel bir sistem olmuş. Ayrıca yapay zeka ne kadar yüksek olursa olsun Fifa'da bir şeyi keşif ettim legandary'de bile kaleciyi biraz öne açın oyuncunun açısı mükemmel bile olsa kaleye şut aymıyor bunda fifa saçmalamış geliştirmeleri lazım kale boş şut atmıyor rakip ama gerçektende top kapmak zor biraz daha sık defans yapmak lazım yani eski oyunlardaki gibi rakibi boğamıyorsun biraz daha rahat oynamayı bırakmak gerek dikkat çok önemli biraz daha kapalı oynarsanız yetenek ile çok kolay gol atabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: kayira

Sadece yılların alışkanlıklarını değiştirmek gerekiyor bu da zaman alıyor. R1 ile team mate contain yapıp seçmiş olduğum (ön libero tecihimdir) adam ile pas yollarını kapatıyorum...

"Team mate contain" ne yaw?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgozpinar

quote:

Orijinalden alıntı: kayira

Sadece yılların alışkanlıklarını değiştirmek gerekiyor bu da zaman alıyor. R1 ile team mate contain yapıp seçmiş olduğum (ön libero tecihimdir) adam ile pas yollarını kapatıyorum...

"Team mate contain" ne yaw?

R1 ile topa yakın adamı çağırıyorsun iki kişi ile ddefanss yapmanı sağlıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: panoram

Arkadaslar ilk basta bende herks gibi defans yapmakta ataga cikmakta ve hatta pas yapmakta dahi zorlaniyordum. Ama suanda birazcik deneyim sahibi oldum ve bildiklerimi sizlerler payalasayim. Oyuna ilka basladiginizda oyun sizi dengeli modda baslatiyor L3 tusuyla yani sol analog tusuyla takimin hangi modda ve hangi hizda oynayacagina siz karar verebiliyorsunuz. Bu taktigi yaptiktansonra defans ve atak eski fifadaki gibi oluyor. Defansi yaparken de savunmayi yapacak oyuncuyu top ile karsi karsiya getirmeye dikkat edin yandan X tusuna basmayin daima hucum yapacak olab oyuncuya dik bir sekilde basin. Birde omuz omiza mucadeleye girmek istediginiz zaman X tusu ile birlikte R2 tusuna basarak yaparsaniz topu daha iyi kaptigini rakibi zorladigini gorursunuz. Hucumda calim yapmanin bir kolay yoluda yine savunma oyuncusuna dik bir sekilde yaklasin ve siyrilin. Umarin anlatabilmisimdir iyi oyunlar.

sol analog tus zaten oyuncuyu yonlendiren tus

ne ki bu ?

bahsedilen dijital pad olmasin?

d-pad ?

• Arkadaşlar,cok yakın bir arkadaşımla online mac yapıyorum ikimizde yaklaşık 7 senedir birbirimizi tanıyoruz fakat 2012 de yaptığımız 300 mactan 250 sini o kazandı,hemen hemen aynı yeteneklere sahibiz fakat ne kaleciyi onun gibi kontrol edebiliyorum ne de defans yapabiliyorum artık bunalıma giricem bu ikisi için lütfen bi formül söyleyin yoksa artık sinirden kolları kırıcam,bu arada butonlarla değil oklarla oynuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.