Şimdi Ara

Film ve Digitürk Amaçlı LED TV Almak İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 7 yıldır kullandığım emektar tüplü Sony'mi emekliye ayırmaya karar verdim, HD yayınlar için LED TV almak istiyorum. Beklentilerimi ve şartlarımı yazsam, bunlara göre tavsiye ve yönlendirme yaparsanız çok memnun olurum. İlk sayfadaki mesajların çoğunu okudum ama malumunuz çok şey okuyunca daha çok şey öğreniyorsunuz ama iş seçmeye gelince kafa çok karışıyor. Yoğun TV izleyen biri değilim, daha çok film ve belgesel izlerim, ailem de klasik Türk dizisi falan güncel yayınları izliyor. Bugün Digitürk aboneliğime HD yayınları eklettim, hem bu yayınları hem de USB üzerinden full HD (mkv formatında) film ve dizileri izlemek istiyorum. Arşivimdeki filmlerin çoğu çift dublajlı (USB üzerinden film izlerken dublaj seçme imkanı vardır umarım), yabancı dildeki dublajlar da genellikle DTS formatında. Dolayısıyla alacağım TV de USB üzerinden film oynatma (ki bunu artık yeni nesil TV lerin çoğu yapabiliyor sanırım) özellikle MVK formatında olmalı (diğer formatlarda sorun çıkmıyor sanırım) ve DTS çözebilmeli. Filmlerde akıcı olmalı, SD yayın performansı da iyi olmalı ki evdekiler gündüz saatlerinde yoğun seyrediyor çünkü. Fiyat olarak 1,750 TL yi geçmek istemiyorum, bu yüzden her ne kadar çok istesem de 3D özelliğini çizmek zorunda kaldım. Ayrıca ilerde (belki TV ile birlikte) bir de PS3 veya Xbox almayı da düşünüyorum, bu cihazlarla birlikte çalışma ve görüntü performansı da iyi olması beklentilerim dahilinde. Bu paraya çok şey istedin diyenler olacaktır belki ama bütçe meselesi, giderler çok. Şimdiden yardım ve fikirler için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dexia -- 16 Ocak 2012; 16:26:50 >

• O fiyata aradığın şeyler imkansız gibi birşey. DTS istiyorsan illa zaten Samsung'a mahkumsun, D5000-D5500 serilerine bak ama orta-alt bir seridir kendisi.
    LED den vazgeçip Panasonic GW30E alırsan çok daha mantıklı olur derim ben.
  • Ya bütçeyi yükselteceğim ya da beklentileri kısacağım o halde. Bu arada boyutu yazmayı unutmuşum, 40" yeterli olacaktır. Bütçeye 2,000 desek bile az mı kalır?
  • En azından D6xxx serisine çık bence, 2000TL de az yani. Ya da dediğim gibi Panasonic GW30E, tüm beklentilerini karşılar. DTS de oynatıyor sanırım ama emin değilim, onu kendi konusuna sor.
  • Panasonic Plazma değil mi? Cahilliğimi mazur gör lütfen, plazma ve led arasında görüntü farkı ne derece olur?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.