Şimdi Ara

Firmalara Site Kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok ciddi bir konuda sizden yardım istiyorum.Seneye üniversite için Gürcistan'a gideceğim.Orada internet, web siteleri kısacası bilgisayar çok ilerlememiş.Bende bu konularla çok ilgili olduğum için oradaki eksiklikten faydalanabilirim diye düşündüm.Yani çok bilen kişi olmadığı için firmalara site kurarak para kazanmak istiyorum.

Sormak istediğim, bir firmaya sorunsuz güzel bir site yapabilmem için hangi kurslara gitmem hangi eğitimleri almam gerekiyor?

Not:Konuyu nereye açacağımı bilmediğim için PHP /CGI bölümüne açtım.

• Bence herseyden once tasarim konusunda iyi olmalisiniz.
    Photoshop ve banner,into yapacak kadar flash bilmelisiniz.Bunlar icin kursa gidebilirsiniz.Ancak ben gene bu programlar icin kurslara tonla para vermeye gerek oldugunu dusunmuyorum.

Kodlamayi ise css,html,javascript ve gerekirse php kullanarak halledebilirsiniz.
    Bu dilleri ogrenmeniz icin kursa gitmenize gerek yok.Internette istemediginiz kadar kaynak var.Kodlari bildiniz sadece ogrendiniz desek bu yetmez.Tecrube kazanmaniz gerekir.Surekli site yapmaya calisip kendinizi gelistirmelisiniz.

Ancak yapacaginiz siteler sade ve hos siteler olsun yeter. Harika seyler yapmaniza gerek yok bence.Ilerde yaparsinizKolay gelsin.

• Teşekkür ederim ama benim uluslararası sertifika almak için kursa gitmem gerekmiyor mu?
  • Sen kaç tane uluslararası sertifikalı web master gördün . O dediğin spesifik dallar için geçerlidir. İşte efendime söyliyim PHP'nin otoritesi ZEND'dir. Zend Certifcation vardır falan gibi. Tabi o sertifkaları kimse takmaz bunu da söylemek gerek. Aynası iştir er kişinin lafına bakılmaz diye bir laf vardır ya. Aynen öyle. Bir de bunu düşünen tek sen değilsindir emin ol. Zaten büyük firmalarda kusra bakma ama sertifikasını iki gün önce almış tabiri caizse çoluk çocukla çalışmaz. Heves kırmak gibi algılama. Bunu uzun bir süre hayal edip sonradan hiçbirşeyin aslında senin düşündüğün gibi olmadığını görmekten daha iyidir. Bunun için kendine bir altyapı oluşturman önce yapabildiğin ortamlarda referanslar edinmen gerekir.

Bir de şu senin sorunsuz kavramına gelelim. İki günde sorunsuz bir site yapamazsın. Web ortamında karşına neyin çıkacağını kolay kolay kestiremezsin. Bu biraz deneyim gerektirir. Yarın birgün senden her browserda çalışabilen bir uygulama istediklerinde Browser Compatibility olayından saç baş yolarsın. O nedenle kendini kurslarla falan ihya etmek yerine biran önce kendi imkanların dahilinde başla az da olsa bir deneyim edin. Gerisi... Gerisi de Allah kerim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.