Şimdi Ara

Fizik sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://g1207.hizliresim.com/z/3/97bc6.jpg

çòzemediğim soru tipi bu
    yardìm edene dua ediyorum sınavı iyi geçsin diye:D mazlumun duası bakarsın kabul olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yok mu ?

• http://g1207.hizliresim.com/z/3/97cru.jpg

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • c diyorum doğru ise açıklarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claasss -- 3 Temmuz 2012; 20:10:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: claasss

c diyorum doğru ise acıklarım

cevap c

• 1 de hemfikiriz.
    2. önermede p1 in basıncı dış basınca eşittir sıcaklık arttığında hacim artacak basınç yine dış basınç ile ayn olacaktır.
  • Aaa dogru. Gazlarin genlesme katsayilari birbirine esittir. 1/273tur. P1 ile 0w ayni oranda genlesir. Hacim arttikca aradaki hacim farki degismez. Genlesme ayni oranda olduugndan dolayi hacimde ayni oranda our. Basic degisimide o yuzden p1 degismez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

1 de hemfikiriz.
    2. önermede p1 in basıncı dış basınca eşittir sıcaklık arttığında hacim artacak basınç yine dış basınç ile ayn olacaktır.

p1 dış basınca eşit e p2 de p1 e eşit yani ne yaparsan yap eşit kalmaz mı değerler?

• quote:

1 de hemfikiriz.

???????????

• sıcaklık arttığında p1de hacim artarak basınc sabit tutuluyor fakat p2de hacim ARTAMADIĞI basınç artıyor.
  • quote:

sıcaklık arttığında p1de hacim artarak basınc sabit tutuluyor fakat p2de hacim ARTAMADIĞI basınç artıyor.

şimdi p2de piston yukarı gitmek isteyip ip yüzùnden gidemiyor bu yüzden mi t artıyor?

• aynen öyle dostum

edit: t değilde t arttığı icin basınç(p) artıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claasss -- 3 Temmuz 2012; 21:34:52 >
  • Bunlardan kurtulduğuma öyle çok seviniyorum ki. Allah yardımcınız olsun arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.