Şimdi Ara

Floppt to USB çevirici devresi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba floppy ile çalışan bir sistemi usb üzerinden çalışır hale getirmek istiyorum malum floppy boyutları günümüzde çok küçük kalıyorlar. Bunun ile ilgili bir devre şeması yada aparat bulabilmem mümkün mü.
    Şu anda kullanılan sisteme takılı olan floppy normal bir bilgisayar floppy si ile değiştirildiğinde çalışmıyor sanırsam devrelerinde bir değişiklik yapılmış durumda. Bu yüzden aradığım devrede de bu düzenlemeyi yapabilmem gerekiyor.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Sorunu anladım ama Çözüm bu olmamalı gibime geliyor.Floppy klasik eşi olmayan bir kablodur hadi ide bağlantıysa aynı olsa neyse.
    Çözümü eğer anakart 50-60yıllık değilse.
    1.Bios Dan boot ayarlarına girip usb den bootu seçebilirsiniz.Yada ide sata rj 45 artık ihtiyacına bağlı Her anakart buna izin vermez ama.en eski p3 anakartlarının bile %90 ı izin veriyor.
    2.Olmaz ise bios güncellemesi ile muhtemlen usb bootable özelliği kazandırılmıştır güncelleyebilirsiniz.
    3.bu deidklerim kafanıza yatmadıysa.Başka çözüm yollaırda tavsiye edebilirim ama en sağlıklı ve doğruya giden yol bu kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan123123

Sorunu anladım ama Çözüm bu olmamalı gibime geliyor.Floppy klasik eşi olmayan bir kablodur hadi ide bağlantıysa aynı olsa neyse.
    Çözümü eğer anakart 50-60yıllık değilse.
    1.Bios Dan boot ayarlarına girip usb den bootu seçebilirsiniz.Yada ide sata rj 45 artık ihtiyacına bağlı Her anakart buna izin vermez ama.en eski p3 anakartlarının bile %90 ı izin veriyor.
    2.Olmaz ise bios güncellemesi ile muhtemlen usb bootable özelliği kazandırılmıştır güncelleyebilirsiniz.
    3.bu deidklerim kafanıza yatmadıysa.Başka çözüm yollaırda tavsiye edebilirim ama en sağlıklı ve doğruya giden yol bu kolay gelsin.

Bu bahsettiğim bir bilgisayar değil tekstil makinesi o yüzden de klasik bilgisayar işlemleri işe yaramıyor :)
    normalde makine dışardan dosya yüklemesi için floppy ihtiyacı duyuyo malum onun da boyutları çok az bende bunun için ploppy drive yerine usb kullanmak istiyorum.
    Bunu yapabileceğim bir aparat var mı acaba?

• Slm;
    Bahsettiğiniz cnc tezgahları,dikiş ve nakış makinalarının sanayi tipleri için floppy usb coverter ları Nehir bilgisayar satıyor.
    Telefon:03123127268
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.