Şimdi Ara

Ford T Connect Lastik Hava Basıncı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
67.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2008 model Ford T Connect 75 lik bir araç sahibiyim. Niye 90 lık veya 110 luk almadın diyen olacaktır, almadım işte...Lastik hava basıncı kaç basılacak bilen varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ford Connect Lastik Hava Basıncı

Ford Connect aracınızın lastik hava basıncını kontrol etmek ve gerektiğinde ayarlamak, güvenli ve verimli bir sürüş deneyimi için çok önemlidir. Doğru lastik hava basıncı, yol tutuşunu, yakıt verimliliğini ve lastik ömrünü optimize etmeye yardımcı olur.

Ford Connect Lastik Hava Basıncı Ne Olmalı?

Ford Connect lastik hava basıncı, aracın modeline, motor hacmine ve yük durumuna bağlı olarak değişebilir. Lastik üzerindeki yanak kısmında belirtilen önerilen lastik hava basıncını kontrol etmek önemlidir.

Genel olarak, Ford Connect modelleri için önerilen lastik hava basıncı aşağıdaki gibidir:

• Ford Connect 90 Lık lastikler: 32 psi (2,2 bar)
    • Ford Connect 1.8 Lık lastikler: 36 psi (2,5 bar)

Connect Lastik Hava Basıncını Kontrol Etme ve Ayarlama

Lastik hava basıncını kontrol etmek için bir lastik basınç ölçere ihtiyacınız olacak. Lastik hava basıncı genellikle soğukken kontrol edilir. Yani, araç en az 3 saat hareketsiz kaldıktan sonra.

Lastik hava basıncı düşükse, lastik şişirilmelidir. Lastik hava basıncı yüksekse, lastik havası alınmalıdır. Lastik hava basıncını ayarlarken, lastik üzerindeki önerilen basıncı referans almalısınız.

Düşük Lastik Hava Basıncının Sonuçları

Düşük lastik hava basıncı şu sorunlara yol açabilir:

• Azalan yol tutuşu
    • Artan yakıt tüketimi
    • Lastik ömrünün kısalması
    • Lastik patlaması riski

Yüksek Lastik Hava Basıncının Sonuçları

Yüksek lastik hava basıncı da şu sorunlara yol açabilir:

• Sert sürüş
    • Azalan yol tutuşu ıslak zeminlerde
    • Lastik sırtının ortasında aşırı aşınma

Lastik hava basıncını düzenli olarak kontrol etmek ve gerektiğinde ayarlamak, Ford Connect aracınızın güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kardeş Şoför kapısının şaşisinde lastik basınçlarını gösteren tablo var. Oradan bakabilirsin. Ben genelde 32 ps olarak kullanıyorum. Fazla yük atacaksam 3-4 derece arttırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öztürk55080

Kardeş Şoför kapısının şaşisinde lastik basınçlarını gösteren tablo var. Oradan bakabilirsin. Ben genelde 32 ps olarak kullanıyorum. Fazla yük atacaksam 3-4 derece arttırıyorum.

Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.