Şimdi Ara

Format Atma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarı acarken Anakart logosunda biraz takılıyor F8'e basıyorum cd sürücüsünü seçiyorum bölüm silmeye gelene kadar inanılmaz zaman geçiyor (En az 15-20dk).Bölüm silme bölümüne gelince Bu Diske Erişilemiyor diyor.Bunun nedeni ne olabilir ?

• bu kadar bilgiyle kesin bir şey söyleyemem fakat sorun ram veya hard diskte gibi görünüyor.
  • Aynı olay ben,mde başıma geldi.1 günümü sırf bunun için harcadığımı biliyorum.En sonunda Bios u load default setting yani fabrika ayarlarına döndürdüm problemim ortadan kalktı.Sizde bir deneyin isterseniz umarım olur.
  • des.35

Sistem bileşenleriniz nelerdir?Bilgisayarı bir süre çalıştırdıktan sonra baştan başlatıp hemen biosa girerek sıcaklıklara bakar mısınız?
    Ayrıca biosda hdd'nin görünüp görünmediğini de kontrol ediniz.
  • Ya hdd sata hem sata 1 hemde sata 2 görüyor giriş çıkışlarda bir problem yok bıos'ta da görüyor hdd'yi fabrika ayarlarına mı döneym ?

Edit: anakart modelim asus p5vd2-vm se

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi des.35 -- 20 Ocak 2010; 15:44:34 >
  • Hata kodu filan veriyor mu
  • Bu Dikse erişilemiyor hatası veriyor.Ya %100 disk bozuk :(
  • Biostan fabrika ayarlarına dönmeyi denediniz mi ?
  • harddisk kablosunu kontrol edin. İyice takıldığından emin olun, başka sata kablosu deneyin
  • sata kablosunu değiştir başıma çok geldi bu sorun
  • ıde yada sata kablosunu ve çıkar yeniden tak
    olmazsa fdısk yap hdd ye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.