Şimdi Ara

format attıktan sonra bazı sorunlar çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayarıma format attım ama şimdi hoparlörü görmüyor , flash belleki görüyor açmıyor , D yide görmüyor

• kurduğun sistem ne?
  • windows xp profesyonel
  • quote:

Orijinalden alıntı: oalio

windows xp profesyonel
    format sırasında hdd yi komplemi biçimledin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ak Sakalsız Dede

format sırasında hdd yi komplemi biçimledin

Alıntıları Göster
    büyük ihtimalle format sırasında hdd yi komple biçimlendirdin ve d yi oluşturmadın
  • ben format atmasını bilmiyordum . Elimde bir cd ve şifre vardı . Nasıl attıysam attım kendi kendime
  • peki ne yapmalıyım
  • quote:

peki ne yapmalıyım
    sanırım xp kurdun. googledan biraz araştırma yaparsan format atmakla ilgili resimli anlatımlar var. onları izleyerek hdd'yi 2 bölüme ayır ve c'ye işletim sistemini kur. formattan sonrada sistemin bütün driverlarını kurarsan sorun kalacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

sanırım xp kurdun. googledan biraz araştırma yaparsan format atmakla ilgili resimli anlatımlar var. onları izleyerek hdd'yi 2 bölüme ayır ve c'ye işletim sistemini kur. formattan sonrada sistemin bütün driverlarını kurarsan sorun kalacağını sanmıyorum.

Alıntıları Göster
    xp kurmuşsun ama format atmayı bilmiyosun
    doğal olarak ses de alamazsın hdd yi bölmediğin için d yi de göremezsin
    arkadaşın dediği gibi google da biraz araştır görsel anlatımlar mevcut bide sistemin çokta kötü değilse win7 kur
    format atmayı bilmediğine göre driver kurmayıda bilmiyosundur o işi win7 senin yerine halleder

• quote:

Orijinalden alıntı: Ak Sakalsız Dede

xp kurmuşsun ama format atmayı bilmiyosun
    doğal olarak ses de alamazsın hdd yi bölmediğin için d yi de göremezsin
    arkadaşın dediği gibi google da biraz araştır görsel anlatımlar mevcut bide sistemin çokta kötü değilse win7 kur
    format atmayı bilmediğine göre driver kurmayıda bilmiyosundur o işi win7 senin yerine halleder

Alıntıları Göster
    senin sürücüler eksik bilen birine yeptır bu işi kazara formatı attın amageri kalan asıl iş nerde:)) ses alamazsın anakart sürücülerini yüklemelisin ekran kartı vs bi sürü iş format zahmetli iş bilen birine yaptır

• quote:

Orijinalden alıntı: sagokafkefkasva

evet böyle yap yıllar önce benim de başıma gelmişti bu şeklide halletmiştim
  • ses kartı yok galıba
  • quote:

ses kartı yok galıba
    ses katı haricide olabilir dahiilide anakart üzerindedir parçaların sürücü cd leri yokmu sende pc yle gelirler yanında anakart cd ni tak sürücüleri yükle varsa.işin hallolur
  • maalesef cd yok pc de baskasından geldı . Pekı sımdı ne yapmalıyım
  • quote:

maalesef cd yok pc de baskasından geldı . Pekı sımdı ne yapmalıyım

götür bi bilgisayarcıya yapsın en basiti yok ben yapıcam diyosan ister elinde ki xp cd ile ister netten indireceğin başka bir win ile format at formatı nasıl atıcam diye sorma onlarca döküman var nette araştır
    tavsiyem win 7 kurman win7 kurmak daha kolay ve driverları kendi yükler; xp yüklersen driver aramaya uğraşırsın
    dediğim gibi sen önce win7 yi kurabilirsen kur kurduktan sonra sorun olursa yazarsın ben veya başka arkadaşlar yardımcı olucaktır

edit:bide pc nin özelliklerini yaz ona göre win7 kurup kurmaman gerektiğini söyleriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ak Sakalsız Dede -- 4 Eylül 2011; 15:28:52 >
  • quote:

maalesef cd yok pc de baskasından geldı . Pekı sımdı ne yapmalıyım
    xp yükledikten sonra sürücüleri mutlaka kurman gerekiyor. yoksa performans yerlerde sürünür. çipset, ekran kartı ses kartı, ağ adabtörü gibi donanımların driverlarını kurman gerekiyor. yoksa ya ses kartı gibi hiç çalışmazlar yada ekran kartı gibi normal performansının çok altında. yapman gereken ya driver solution packi indirip 1-2 tıklamayla bütün sürücüleri otomatik kuracaksın. yada aida64 gibi bir programla donanımları öğrenip sitelerinden en son sürücüleri indirip elle kurulum yapacaksın.
  • aida 64 de ses kartına nasıl bakarım
  • quote:

bilgisayarıma format attım ama şimdi hoparlörü görmüyor , flash belleki görüyor açmıyor , D yide görmüyor

Anakart modeline ait chipset yüklememişsin.Sakın biçimlendirmeye felan kalkma.Sen sadece anakart modelini öğren kasayı aç kartın üstünde görürsün sonra netten indir.Bulamassan yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

quote:

bilgisayarıma format attım ama şimdi hoparlörü görmüyor , flash belleki görüyor açmıyor , D yide görmüyor

Anakart modeline ait chipset yüklememişsin.Sakın biçimlendirmeye felan kalkma.Sen sadece anakart modelini öğren kasayı aç kartın üstünde görürsün sonra netten indir.Bulamassan yardımcı olurum.
    Peki BU ARKADAŞIMIZ Acaba Driverleri Kurmuş Mudur?
  • realtek c655 in masa üstü ve xp versiyonu varmı bir programla baktımda ses kartının modeli o ama hic bir yerde bulamadım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.