Şimdi Ara

Format yarıda kesildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar format atarken okuma hatası verdi pc (CD çizik). Yarıda kesıldi ve artık pc yeniden başlamıyor. kapkara ekran... del ve F8 de işlemiyor...Bu durumda ne yapmalıyım? İçerisindeki dosyaları kurtarabilir miyim? daha önceden bu konu açıldıysa bu kusura bakmayın...

• biostan rebootdan cd sürücüsünü 1. sıraya getirip temiz bir xp cd si ile tekrar reset atıp kurmayı deneyin
  • pcye ekran gelmıyo anladıgım kadarıyla yanı arkadasın anlattgıı yontemle cozulmez o problem....elektrık kesıntıı yuzunden donanmda hasar meydana gelmıs olma ıhtımalı yuksek power yanmıs olabılır ıslemcı ram ekran kartın yanmıs olabılır....yanı bunun xp kurulumu ıle ılgısı yok tavsıyem kasayı acıp ramlerı cıkartıp takman ve powerın kablolarıyla oynaman eger daha fazla bılgın varsa baska parcalarla degıstırıp denemendır eger yoksa bılgın tamıre gotur
  • Arkadaşlar henüz taktım DEL ile boot ayarlarına ulaşabiliyorum ama ESC ile çıktıgımda; bi dosya eksık ve ctrl+alt+del ile yeniden başlatın diyor ve aynı yere tekrar dönuyorum. Anladıgım kadarıyla formatta biçimlendirme yaparken bahsedilen dosyada silinmiş ondan açılmıyor. yeni bir Win Cd si takacağım. umarım bunda başarılı olurum yoksa kasayı açıp mudahele etmek istemıyorum çünkü zaten emanet ve işleri dahada berbat etmek istemıyorum...yarın bu işi tekrar deneyeceğim sizlere ne olup bittiğini de burda yazacağım. ilginiz için teşekkur ediyorum...
  • Arkadaşlar yeni bir bootlu cd ile formatı attım.şu an için sorunsuz çalışıyor. ancak format sırasında okuma hatası verıyordu bazen. sanırım bu da cd rom dan kaynaklanan bir sorun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: maktoy

Arkadaşlar yeni bir bootlu cd ile formatı attım.şu an için sorunsuz çalışıyor. ancak format sırasında okuma hatası verıyordu bazen. sanırım bu da cd rom dan kaynaklanan bir sorun...

Aynen öyle diyeceğim ama yüzde yüz diyemem.Sorunun cdromda olması muhtemel ama ramlerden bile kaynaklanabilir.Ram ya da ramlerdeki parite hatasından da olabilir.Fakat böyle durumlarda ilk bakılması gerekenler cd,cdrom,cdrom ide/sata kablolarıdır,aklınızda bulunsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.