Şimdi Ara

Forum İzlenimlerim (isyan içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Belli uzun olacak bu yazı. Aklımda o kadar çok şey var ki... Ancak sabırla okursanız belki de bana hak verirsiniz bilemem....

Forumu uzaktan uzaktan takip eden biriyim. Geçenlerde bir baktım ne zaman üye olmuşum diye. 2010 yılıymış... Aslında bu forum ilk açıldığı zaman programlama dilleri hakkında bilgi almak için üye olmuştum. Yani baya bi mazim vardır bu forumda. Siz bilmezsiniz :)

Uzunca bir süredir Otomobil Genel kısmının sıkı takipçisiyim. Konuları nerdeyse tek tek okurum. Belirtebileceğim bir fikrim varsa yazar yardımcı olurum... Ancak beni rahatsız eden birkaç konu var. Sizlerle paylaşmak istedim...

-------

Mesela BMW 5.20 mi alsam VW Passat mı alsam (sıfır alacakmış birde) karar veremedim diye (buna benzer) o kadar çok konu açılıyor ki. Forum adeta bu konular yüzünden çöplüğe dönmüş durumda. Araçların fiyatları 180.000 civarında dolaşıyor. Benim anlamadığım ; o kadar parayı kazanacak (ki bundan da şüpheliyim) kadar akla mantığa sahip birisi neden burada insanların yorumlarına ihtiyaç duysun ? (burada bana kızabilirsiniz ama kızmayın , okumaya devam...) Bence buna gerek yok. Zaten 180.000 TL verecek adam keyfine zevkine düşkün biridir. Gider hangisi hoşuna gidiyorsa onu alır. Beğenmezse satar diğerini alır. Amaç 180.000 TL verip en iyi arabayı almak değildir bence , sevdiği hoşuna gittiği arabayı almaktır... Bence bu tür mesajların samimiyeti yoktur. Tamamen ego tatminine yönelik sahte mesajlardır. ( Zengin düşmanı olduğumu düşünenler buradan beni eksileyebilir / ya da buradan bana yüklenebilirler...)

------

Otomobil Genel bölümü daha çok araç satın alacakların , "acaba hangisini alsam" tartışması yaptığı bir yer haline gelmiş. Bence sorunların çözülmesine yönelik tartışmalar , paylaşımlar yapılsa herkes için faydalı olur. Tabi bu sadece benim fikrim. (burada neye karşı çıkarsınız bilmiyorum ama eminim birşeyler bulursunuz )

------

Çok garip ve anlayamadığım şekilde işleyen bir "Eksileme" durumu var forumda. Çoğu kez şahit oldum , birinin yaşadığı soruna gayet olumlu bir şekilde cevap veren (ki verdiği cevapta hiçbir anormallik yok) 42 kere eksilenmiş. Adam da soruyor hatta ne dedim de bu kadar eksi verdiniz diye.... Dedim ya hakikaten garip... Bence insanlar fikirlerini özgürce belirtebilmeliler ... (Eksiciler siz buradan yüklenin bana)

------

Aşırı marka fanatikliği var. Mesela VW gurubu sevenler ve sevmeyenler... Resmen savaş alanına çeviriyorlar burayı. Aynı şekilde Japon araçlarını sevenler ve sevmeyenler... Yahu savunduğunuz şey bir kul yapısı. Elbette hataları olur. Neden bu kadar aşırı korumacı davranıyorsunuz anlamıyorum. (Tabi yine de saygı duymak lazım) Öyle ki araba şarampolden yuvarlansa , uçurumdan düşse " O bir volkswagen... Uçurumdan da düşse hiçbirşey olmaz... Peeeh...!" diyecek kadar abartılı destekliyorsunuz...
    Ya da yatak saran bir Toyota / Honda için. "O motorda hata olması imkansız. Kesin aracın sahibi motorun üstüne benzin döküp yakmıştır..." diyecek şuura yada şuursuzluğa sahip kullanıcılar var... (Marka fanatikleri , siz burdan yüklenebilirsiniz)

------

Çok fazla sahte kullanıcı var. Mesela geçenlerde gördüm. Ayda 15.000 lira kazanıyorum. Ne alayım ? diye soran bir zat vardı... Artık bunları Forum yöneticilerine havale ediyorum.

Özeleştiriye açık olmayan , hemen sinirlenen bir toplum olduk... Bakın ben yukarı da ki paragraflara hangi kesimin nelere takılabileceğini düşünerek sonlara doğru parantez içinde bana nerden yüklenebileceklerini açıkladım. Aslında bu bile bir sitemdir. Anlayabilene tabi. Öz eleştiriye açık olalım.

Eksi rekoru kırabilir. Acımasızca eleştirebilirsiniz. Lakin yazdıklarımın doğru olduğunu düşünüyorum. Eğer yanlış düşünüyorsam buyrun yazın , belki siz haklısınızdır. Sizede inanırım...

Saygısızlık ettiysek affola...

• Kimse parayı sokakta bulmuyor. Elbette herkes hangi aracı almak istediğine aracı kullananların yorumlarını duyarak karar vermek ister. Herkesin gönlünde gönlünde bir model vardır ama bazen mantık ön plana çıkar. Ya da benim gibi otomobilden anlamayanlar, piyasayı bilmeyenler var. Elbette araştırınca ve yorum alınca insanın bir nebze içi rahatlıyor. Ayrıca sorun çözmeye yönelik konular da marka ve modelin ana başlıklarında tartışılıyor zaten. Baştan sona katılmadığım bir yazı olmuş.
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Saygı duyarım...
  • Hazır konusu açılmışken bende yazayım

Ben size bu konuda katılıyorum sitece binlerce gereksiz konu var. İnsanlar buraya bişeyler öğrenmek için giriyor edıyor ama ılk sayfada en az 10 tane hangı aracı alayım dıye konu var bundan bize ne hadı adam hiç bişey bilmiyordur oturur açar konusunu hangısı alım dıye diğerleride bu tarz bir araç alıcaksa gırer konuyu okur gerekırse çok eskı konu bile olsa gunceller bılgı alır eder 1 konu uzerınden devam eder gider.

Aynı şekilde adam trafıkte kaza yapıyor zevkıne konu açıyor kaza yaptım adama vurdum anlaşıp ayrıldık dıyor eee bundan bıze ne arkadaş trafıkte kaza yapınca aklınıza hemen DH sıtesımı gelıyor aha hemen konu açayımmı dıyorsunuz ne yapıyorsunuz. İnsanlar trafikte 1 günde neler yaşıyor herkes her yaşadığını gelıp anlatsa anı defterı gıbı otomobil bölümü olur. Adamın egzozundan su damlası çıkıyor hemen konu açıyor yahu bi ara bak bakim varmı böyle bir konu neymiş ne değilmiş hiçbişey anlamazsın yada orda yazılanlarla senın derdin aynı değildir ozaman oturur konunu açarsın . Hadı beni geç başka forumda takıldığımdan bılgı almak için diğer siteyi kullanıyorum buraya daha çok vakit geçirmek için giriyorum. Bir dertten muzdarip olan varsa yardımım dokunsun diye giriyorum. Ama sadece burdaki konularla bişeyler öğrenmeye çalışanlar için teknik konulara ağırlık vermeniz-miz lazım.

Bir başka konu saçmalığı ise aylara yada yıllara göre araç satım konusu yahu amerıkada 10 milyon tane vosvos yada merso satıldıysa bize ne benım cebımı etkıleyen bişey yokkı tasarımcısımıyım yada mekanıkerımıyım. Yada bunun sıtede kıme ne yararı var çok merak eden araştırsın google gibi bi nimet vermiş Allah yaz bak için rahatlasın. Şu sitenin telefon bılgısayar gibi bölümlerinde bilgiler gırla geziyor gerçekten çok sevıyorum bı sıkıntım oldumu dırek arayıp buluyorum her sıkıntıma konu açmışlığımda yok. Ama otomobil bölümü gerçekten çöplük arada derede 1 tane teknık konu bulursam saatlerce yorum okuyorum kımler ne yazmış diye. Zaten o tür konulardada kimlerin ne olduğu ortaya çıkıyor.

Bide şu sitedeki trollerin artık moderatörler tarafından uzaklaştırılmasımı artık uyarısımı neyse gereği yapılması lazım. Evet çok kalabalık bir site her yere yetemezsiniz ama günlük 1. sayfayı bile 1 kereye mahsus baksanız yeterince kişi yakalarsınız zaten çok fazla çabaya gerek yok.

Hepinize hayırlı forumlar

• Asil_Sincap kullanıcısına yanıt
    Aslında size birkaç konuda hak verdim ama birkaç konudada hak vermedim.

İki aracımı alırken bu forumda konu açtım ve verilen fikirler konusunda hareket ettim. Çünkü benim gözümden kaçanı başka bir arkadaş bilmesi gibi.

Forumda hep teknik konuşma da bekliyorsanız bu konuda da yanılıyorsunuz çünkü buraya gelenlerin mesleği belli ilgi alanı belli. (Konuşulmaz demiyorum muhakkak bilenler konu açıyordur.)

Marka fanatikliği konusunda tamamen arkanızdayım, takım tutar gibi bir şapşal gibi mekanik bir şeye bağlanmak bana da garip geliyor.

Eksileme konusunda maalesef haksızsınız, + ve - 'nin amacı zaten yazan şahısa "evet sana katılıyorum" "hayır sana katılmıyorum" demek.

gibi gibi gibi (-:
  • 42 eksi yiyen zat muhtemelen combalak ya da turbolinea dır. Açtıkları konulardan evde çok sıkılıp , muhabbet arayan kimseler olduğu sonucuna ulaştım.

Bilgi kısmı ise otomobilde biraz farklı bir konu. Kim neyi , neye göre biliyor. Ne kadar çok uğraşsak da tam olarak objektif bir yorum ortaya koyamıyoruz çünkü özellikle ben her arabanın canlı olduğuna ve duygularının olduğuna inanıyorum. Böyle bir hastayım işte. :D Hadi onu geçtim, adam e segmenti araçtan inip c segmenti araca biniyor. Sonra da içi çok dardı diyor. Yahu tamam dardı da araç sonuçta C segmenti. Geçen gün ablam 116d ye bindi içi çok dardı diyor. 170 boyu var. Koltuğu ayarlamış ama kafası tavana değmiş önünü göremiyormuş. Mümkün mü böyle bir şey? Değil. Koltuk ayarlamayı bilmiyor işte. Onu geçtim A6 dan inip 116d ye binince dar geliyor haliyle. Bu sebeplerden ötürü objektif bir yoruma ulaşamıyoruz.

Bir de şu var. 20 yaşındayım. Çok kere bebe muamelesi gördüm bu forumda. 20 yaşındaki adam ne anlar diyor. Baksan hayatı boyunca 10 tane farklı araba kullanmamıştır. Benim kullanmadığım model kalmadı neredeyse. 11 yaşımdan beri kullanıyorum. Biraz da delice kullanıyorum kendimi tutamayıp arada sırada. Dolayısıyla tecrübem de oldukça fazla. Yılda 20 bin km yakın uzun yol yapıyorum. İstanbul içinde kullanıyorum ama yaşımdan dolayı tecrübesiz oluyorum. komik bir durum oluyor. :D

Bunlar da benim gördüğüm hoş olmayan konular. Sizin yazdıklarınıza da katılıyorum tamamen.

• quote:

Orijinalden alıntı: barisatlas

42 eksi yiyen zat muhtemelen combalak ya da turbolinea dır. Açtıkları konulardan evde çok sıkılıp , muhabbet arayan kimseler olduğu sonucuna ulaştım.

Bilgi kısmı ise otomobilde biraz farklı bir konu. Kim neyi , neye göre biliyor. Ne kadar çok uğraşsak da tam olarak objektif bir yorum ortaya koyamıyoruz çünkü özellikle ben her arabanın canlı olduğuna ve duygularının olduğuna inanıyorum. Böyle bir hastayım işte. :D Hadi onu geçtim, adam e segmenti araçtan inip c segmenti araca biniyor. Sonra da içi çok dardı diyor. Yahu tamam dardı da araç sonuçta C segmenti. Geçen gün ablam 116d ye bindi içi çok dardı diyor. 170 boyu var. Koltuğu ayarlamış ama kafası tavana değmiş önünü göremiyormuş. Mümkün mü böyle bir şey? Değil. Koltuk ayarlamayı bilmiyor işte. Onu geçtim A6 dan inip 116d ye binince dar geliyor haliyle. Bu sebeplerden ötürü objektif bir yoruma ulaşamıyoruz.

Bir de şu var. 20 yaşındayım. Çok kere bebe muamelesi gördüm bu forumda. 20 yaşındaki adam ne anlar diyor. Baksan hayatı boyunca 10 tane farklı araba kullanmamıştır. Benim kullanmadığım model kalmadı neredeyse. 11 yaşımdan beri kullanıyorum. Biraz da delice kullanıyorum kendimi tutamayıp arada sırada. Dolayısıyla tecrübem de oldukça fazla. Yılda 20 bin km yakın uzun yol yapıyorum. İstanbul içinde kullanıyorum ama yaşımdan dolayı tecrübesiz oluyorum. komik bir durum oluyor. :D

Bunlar da benim gördüğüm hoş olmayan konular. Sizin yazdıklarınıza da katılıyorum tamamen.

Okuduğunuzu anlamamissiniz. Konuyu açanin dediği adam normal bir yorum yapmis niyr 42 eksi almis diye elestiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forumda sürekli teknik bilgi olsun demiyorum ama bi göz atarsanız 10 konunun 7-8 i gereksiz yada sahte konulardan ibaret. Ama tabi " Böyle bir konu açma" deme hakkımızda yok , isteyen istediği konuyu tartışır. Benim ki sadece fikir.

:) Mesela "Eyvallah , saygı duyarım" yazıma -5 yapmışlar. Ya "Eyvallah" kısmına ya da "saygı duyarım" kısmına takıldılar heralde. Bende anlamadım açıkcası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil_Sincap

Forumda sürekli teknik bilgi olsun demiyorum ama bi göz atarsanız 10 konunun 7-8 i gereksiz yada sahte konulardan ibaret. Ama tabi " Böyle bir konu açma" deme hakkımızda yok , isteyen istediği konuyu tartışır. Benim ki sadece fikir.

:) Mesela "Eyvallah , saygı duyarım" yazıma -5 yapmışlar. Ya "Eyvallah" kısmına ya da "saygı duyarım" kısmına takıldılar heralde. Bende anlamadım açıkcası...

hehehe siz niye eksilemeye artılamaya takılıyorsunuz ki bundan önce yoktu şimdi varda noluyorki eksilesinler hiç umrumda değil kimin yorumum hakkında ne düşündüğü umrumda bile değil ben bana doğru gelenı söyler geçerim eksı rekoru kırsa kaç yazar başka konuda aynını gene yazarım. Sizde çok takılmayın bu forumun bebesi çok canı sıkılan eksiler

• yaa o 15 milyar kazanıyorum diye yazan arkadaş milleti kafaya almış, dalgasına açtığı besbelli,,, o kadar ciddiye almayın herşeyi,, okuduklarınızı akıl süzgeçinden geçirirseniz fake konuların iyot gibi sırıttığını rahatlıkla görebilirsiniz ,,,,beyin bedava...
  • Yok takılmıyorum. Sadece dikkatimi çekti o eksiler. Sıkıntı yok yani :)

Evet haklısınız zaten anlaşılıyor konunun sahte olduğu. İşte bende diyorum ki hangi kafa yapısında ki bir insan gelirde gerçek olmayan birşeyi yazar buraya. Hadi yazdın diyelim kendin söylediğin yalana nasıl inanırsın onu anlamadım. Enteresan bi topluluğuz vesselam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil_Sincap

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.