Şimdi Ara

Forumda yorum nasıl yapılmalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ögrendiğimiz pek çok şeyi bu forumda insanlarla bilgi paylaşımı yaparak öğreniyoruz. Artı olarak karşımızdaki insanı sadece yazdıkları yorumlardan tanıyoruz. Demek ki bizlerin ana iletişim yolu yazışma.
    İşte bu noktada bazı eksiklerimiz var. Forumu daha kullanışlı hale getirmek için yorumlarda dikkat etmemiz gereken bazı noktalara dikkat çekmek istiyorum.

+ Yorum yaparken karşıdaki kişinin yaşını, işini ve kişiliğini bilmediğimizi unutmayalım. (Bildiklerimiz olabilir onlar istisna. )

+ Yorum yaparken konudaki ana fikre odaklanalım mesela kişi web sitesinin tasarımı hakkında soru sormuşsa ona bu konuda cevap yazalım. Boşyere konuyla alakasız yorumlar yapmayalım bu karşıdaki kişiyi ciddiye almadığımızı gösterir. Burada bazı kişiler diğerlerinden daha tecrübeli olabilir bu tecrübeye dayanarak yorum yapmak hem karşımızdaki kişiyi ciddiye aldığımızı gösterir hemde ona birşeyler kazandırmış oluruz.

+ Yorum yazarken üşenmeden uzun cümleler kuralım ki karşıdaki kişi daha iyi anlasın Dikkat ederseniz pekçok konu altında anlatılanı anlamayan arkadaşlar aynı soruyu defalarca soruyor.

+ Üst düzey yöneticiler yorum yaparken bir teknik uygularlar Bu teknik şudur. Beğenmediğiniz bir konunun önce iyi yönleri söylenir. Burada amaç karşıdaki kişinin daha sonra yapılacak negatif yorumu size hak vererek kabul etmesini sağlamaktır.
    Bizim yaptığımız ortak hata ise direk olarak olumsuz yoruma girmemiz. İncelerseniz pek çok konu altında bu tip yorumlar yüzünden kişiler arasında tartışma çıkmıştır.

+ Burada herkes birbirinden birşeyler öğreniyor lütfen yorum yaparken olaya hep pozitif bakalım ve yorumlarımızıda bu doğrultuda yapalım. Çünkü buradaki pek çok arkadaş ileride webmater lık işini kendine meslek olarak seçecek.
    Bazen yeni arkadaşlardan o kadar ilginç şeyler öğreniyoruz ki bizim bu kaynakları bulmamız neredeyse imkansız.

Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar sizlerde birşeyler eklerseniz sevinirim...

• konuyu açma sebebin nedir çözemedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.