Şimdi Ara

FPS Düşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son 2-3 gündür fps düşüklüğü yaşıyorum.Özellikle minionların çok olduğu yerlerde ve teamfightlerin olduğu yerlerde fps 60dan 30lara düşüyor.Bazen hiçbirşeyde yokken 40lara da iniyor.PC'nin özellikleri 8 gb ram 4 gb nvidia gt525m intel core i3

Virüs olduğunu düşünüyorum.Combofix ile taradım formattan önce virüs bulaşmıştı combofix sayesinde çözmüştüm.Bu sefer virüs olduğuda kesin değil.Isınmadanda olabilir 4-5 aydır temizlemiyorum.PC laptop ama önceden böyle bir sorun yoktu.Sizce ne yapmalıyım?

• FPS düşmesinin birçok sebebi var.Oyun sırasında Options tan stable a almaya dene FPS yi.Bu arada 8 GB Ram ve GT525m li bilgisayarın işlemcisi neden Core i3 o da şaşırtıcı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasknight

FPS düşmesinin birçok sebebi var.Oyun sırasında Options tan stable a almaya dene FPS yi.Bu arada 8 GB Ram ve GT525m li bilgisayarın işlemcisi neden Core i3 o da şaşırtıcı.

laptoplarda yapılan saçmalıklar bendede 540m var i7 işlemci var gitmişler dengesizler harddiski 5400rpm koymuşlar 7200rpm olanda i5 var böyle garip garip şeyler yapıyolar sinirlerim bozuluyor tam istediğim gibi bir laptop bulamadım şuana kadar (alienware imiz olaydı böyle mi olurdu )
  • quote:

Orijinalden alıntı: LLoncept

quote:

FPS düşmesinin birçok sebebi var.Oyun sırasında Options tan stable a almaya dene FPS yi.Bu arada 8 GB Ram ve GT525m li bilgisayarın işlemcisi neden Core i3 o da şaşırtıcı.

laptoplarda yapılan saçmalıklar bendede 540m var i7 işlemci var gitmişler dengesizler harddiski 5400rpm koymuşlar 7200rpm olanda i5 var böyle garip garip şeyler yapıyolar sinirlerim bozuluyor tam istediğim gibi bir laptop bulamadım şuana kadar (alienware imiz olaydı böyle mi olurdu )

Alienware kadar kazık bir firma yok. Kendin toplasan yarı yarıya toplarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: LLoncept

quote:

Harddisk konusu biraz daha farklı.Aynı modelim 7200rpm olanıda vardır büyük ihtimalle 100-150 lira daha pahalıdır.Ama işte o modeli arayıp bulmakta ayrı bi zorluk

• yardım edecek biri yokmu?
  • Isınma önemli bir neden fps düşüklüğüne yol açıyor ben yaşadım.Mutlaka laptop soğutucusu kullan.Hala düzelmesse açıp fanı falan bir temizlemeni öneririm.
  • kasayı ters çevir
  • 130 la başliyor fps 30 dk sonra 70 leri görüyorum.

amd phenom II 3.2 ghz işlemci

4gbram

2 gb ekran kartı (6950)

canımı sıkıyor bu olay sıcaktandır dedim gpu sıcakligi 50 derece ne oldu bu oyuna böle
  • http://b1207.hizliresim.com/z/5/99t4s.jpg
    aynen bendede aynı sorun vardı vantilatörü bu şekilde koydum ve normalde 2 oyundan sonra fps 30ye düşüyodu(normalde stabil 60 high ta) düştüğünü gördüğüm anda açıyorum ve yaklasık 10 dk içinde gene 60fps ve hiç değişmiyo :D .Diğer türlü sol elim haşlanıcak kadar sıcak oluyodu ama bu şekilde sorunu çözdüm ama tek sorun kendiniz hasta olmayın gerçekten çarpabiliyo :D:D
  • her türden bir yavaşlama var internette ayın başında internet hızım eski haline döndü diye sevinmiştim 2-3 gün sonra yavaşlama çöktü hem pcde hemde internette.
    internetten film izlemiştim ama ondan olabileceğini sanmıyorum.bide crysis 2 yi indirmiştim ondanda olamaz.durup dururkende olamaz ısınma olsa hep fps aynı kalır yani başlangıçta 40sa 40ta kalır ama 60tan 40a düşüyor bazen 62 oluyor hemen 30lara iniyor gene 60larda.virüs girse nod32de uyarı verirdi ama anlayamadım.

formattan öncede virüs girmişti combofix sayesinde silmiştim ama tekrar yaptım bir düzelme yok.
  • aynısı banada oluyor hiçbişi yokken bazen 40 fps oluyor düzeliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.