Şimdi Ara

FS amilo la 1703 799 YTL nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Migrostan 799 YTL ye FS amilo la 1703 aldım. İlk izlenimlerim:

-İşlemcisi (Turion X2 TL 50 - 1.6 ghz) idare eder (en azından celeron veya sempronlardan iyidir)
    -Harddisk 160 GB sata Fujitsu
    -Ram 1 GB Hyundai 640 mhz (?) 5-5-5-18 2T
    -Kasa kalitesizmiş gibi görünüyor (mat siyah) ama daha kötülerini de gördüm.
    -İşlemci sıcaklığı 60 derece civarında (normal mi?)
    -LCD ekranı tatmin edecek kadar iyi.
    -Girişleri çok ama çok sınırlı (Sadece VGA, 2 USB, LAN, modem, speaker, mikrofon girişleri var)

Yorumlarınızı bekliyorum...

• bende 2 tane aldım arkadaşım. bence çok ideal. zaten ekran kartı iyi olmayınca işlemciyede okadar gerek yok bence. hdd çok sessiz ayrıca. alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. oyun düşünmüyosanız pro street veya crysiss bence alınır
  • Bende bir saat önce Migrosa gördüm inceledim falan ama ekran kartı nedir acaba? orada etikette sadece 128 paylaşımlı yazıyordu...İnternette bu modeli arıyorum ama henüz bulamadım.(bulduğum siteler varda onlarda 128 paylaşımlı yazıyor. Geforce 6100? 7200? intel x3100? ati x200sm? hangisi belli değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milanrapaic -- 22 Şubat 2008; 13:54:20 >
  • Ne yazık ki ekram kartı via chrome 9. Performansı saydıklarınızdan kötü. Ben pek oyun oynamak için almadığım için idare eder benim için. Birden çok pencereyi (ofis, internet vb.) kasılmadan açıyor fakat oyuna gelince NFSU 1 i en düşük özelliklerde anca oynattı. Yani oyuna gelmez... Ofise, internete, veri saklamaya birebir.
    İşlemci sıcaklığı bu arada 50 derece civarında (önceki koltuğun üstündeyken ısınmış biraz sanırım fanın çıkışı kapalı olduğundan)
  • ARKADAŞLAR ÇOK ACİL YARDIM EDERMİSİNİZ YA FS AMİLO LA1703 ALDIM FAKAT DRİVER CDSİNİ WERMİYOLAR HERŞEYİNİ YÜKLEDİM. WİRELESS DRİVERİ OLMUYOR SİTESİNDEN İNDİRİYORUM HATA GİBİ BİEŞY VERİYO SİZDE WARSA ACİL SOYLERMİSİNİZ.....
  • Ben internetten indirdin fujitsu sitesinden bütün driverları. Aşağıda adresi veriyorum...

http://www.fujitsu-siemens.com/home/products/notebooks/amilo_la_1703.html

Sağ taraftaki drivers kısmından sürücüleri indirebilirsiniz...
  • arkadaşlar fs amilo la aldım ama bilgisayar açılırken ekranda dalgalanma oluyor bu dalgalanmalar bilgisayar açıkken pencereleri sürüklerken de oluyor ne yapmam lazım birde kablosuz ağ bağlayabilirmiyim
  • Yeni aldım bende. Bütçem sınırlı olduğu için birazda denk geldi. Perfonmans olarak beklediğimin üzerinde .Ekran parlaklığı çok iyi.Kısmak zorunda kalıyorum. Ama sanki bazı renkleri yanlış gösteriyor özellikle kırmızı rengi. İşlemcisi core duo'lardan geri kalır değil. Ayrıca upgrade edilebilir.İçin açtım s1 soket yapısına sahip.Foxconn anakart var.Oldukça sessiz.Tek parça 1gb ddr2 667 mhz ram var.Diğer slot boş. Tek hoparlörü var.Gerçi müzikle işim olmadığından sorun değil.Pili 4 hücreli.Wriless açık iken yaklaşık 1.5 saat gidiyor.2 usb var.Keşke arkayada bir usb koysalarmış.Klavyesi ve malzeme kalitesi çok sade ama sağlam.Açıkcası msi'ları gördükten sonra tank gibi geldi.Pcmcia yok.Bence en önemli eksiği bu.Wriless perfonmansı oldukça iyi.160 gb HDD koymuşlar.Bu seviye bir üründe ilgin açıkcası.Ekran kartı 128 mb paylaşımlı.Bios'unda bir bug var.Şöyle ki 64 mb olarak ayarlıyorsunuz ama ilk boot'da tekrar 128 mb oluyor.Önemsiz gerçi.Zaten oyun felan oynatmaz.15.4" ekrana göre hafif sayılır.Sürücü sorunu yok ( XP kurdum).FSC 'in hizmeti çok iyi.Sorun olursa ( inş. olmaz) kargo ile alıp gönderiyorlarmış.Destek siteside yeterli.

• Arkadaşlar wireless kurulumunu bu model ( La 1703)için detaylı anlatır mısınız?siteden indirdim driveri ama en sonda bir uyarı veriyor.no hardware recover id şeklinde yanılmıyorsam.Bu sorunu nasıl çözdünüz?
  • http://r a p i d s h a r e.com/files/108007663/FSC_WLAN_miniCard_D2301_5_1_1039_1081__1007582.ZIP.html
    adresinde fsnin internet sitesinden indirdiğim dosyayı indirin ve içindeki WLAN klasörünü bir yere çıkarın.
    Masaüstündeki Bilgisayarım ikonuna sağ tıklayıp Özellikler kısmına girin ve Donanım sekmesinden Aygıt yöneticisine tıklayın.
    Ağ bağdaştırıcıları altında WLANın kurulu olmadığını gösteren ünlem işaretli kısıma sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir deyin.
    Sonra sırasıyla
    -Hayır bu kez değil
    -Listeden ya da belirli bir konumdan yükle
    -Arama yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim
    -Disketi var
    -Gözat
    kısımlarını takip ederek indirdiğiniz WLAN klasörü altındaki sis163u.inf dosyasını gösterin. Ok diyerek işlemi tamamlayın.

Not: Linkteki boşlukları silerek dosyayı indirebilirsiniz.

• Teşekkürler arkadaşım.
  • Migros 4 adet urun satıyor iclerinde alınabilecek tek urun LG belki bir de LENOVA onunda tip odun gibi simens ve acer'ın malzeme kalitesi dokuluyor biraz bastırdım kasa kırılacak sandım komple gocuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 16 Nisan 2008; 23:38:53 >
  • Bu cihazda wireless hangi düğmeden açılıp kapatılıyor acaba diye merak ederken Fn ve F2 tuş kombinasyonu ile açılıyormuş, biz de epey bir süre mekanik bir on/off düğmesi arayıp durduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassan01 -- 5 Mayıs 2008; 22:16:36 >
  • Fn+F2

quote:

Migros 4 adet urun satıyor iclerinde alınabilecek tek urun LG belki bir de LENOVA onunda tip odun gibi simens ve acer'ın malzeme kalitesi dokuluyor biraz bastırdım kasa kırılacak sandım komple gocuyor

Valla özellik olarak tamam da malzeme kalitesi Lenovodan kötü değil onu rahatlıkla söyleyebilirim.
  • Lenovonun malzeme kalitesi çok güzel bence de...
  • Bios update yayınlandı. FSC sitesinde var.
    Bu arada bu cihaza 64 bit vista kuran varmı? Resmi sitesinde 64 bit driverleri gözükmüyorda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.