Şimdi Ara

Fx 6300'den Intele Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun süredir kullandığım sistemimi yeni ekran kartlarının çıkışıyla upgrade etmek istiyorum.
    Sistem Özelliklerim:
    fx6300
    8gb 1866mhz ram
    M5A97 R2.0 Asus anakart
    Amd HD7950 Direct CU 2 ekran kartı
    Şuan için ekran kartına dokunmayıp sistemi ilk önce intele taşımak ıstıyorum. Bütçem yaklaşık 1000tl. Hedefim yüklü oyunlarda 2k, hafif oyunalrda 4k çözünürlük . Almayı düşündüğüm kart ıse Rx480. Birde sanırım skylake'e geçişte ddr4'e de geçmek gerekecek diye bir şeyler okudum doğruluğu nedir?

Cevap veren bütün arkadaşlara teşekkürler!

• J.A.Cooper kullanıcısına yanıt
    ram degistirmek zorunda degilsiniz, istemezseniz ddr3 ram destekleyen h110 soket bir anakart da alabilirsiniz. butcenize gore i5-6500+ msi h110m pro-vd, olmusken hepsi yeni nesil olsun derseniz de kingston 8gb 2133mhz ddr4 ram tercih edebilirsiniz.
  • O zaman işlemci de sıkıntı çıkmıyor. Bu anakart destekliyor mu ddr3?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skylake Mimarili işlemciler DDR3L ram'leri destekliyor sonundaki "L" Low profile anlamına geliyor. sorun çıkmaması için ram'in 1.35v'da çalışması lazım ama normal DDR3 ramler 1.5v ile çalışıyor, mevcut kullanmış olduğunuz ram'in hangi voltajda çalıştığını firmanın sitesinden kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 5 Temmuz 2016; 13:56:48 >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Tamamdır. Teşekkürler!

• Haswell Basarili Mimaridir illa SkyLake Mimarisi Sart Degil. Passmarkta Tek izlek Performansinda i7 4790 K i7 6700 K'yi Gecen islemcidir Tabi SkyLake Mimarisi Daha iyi Sonucta 14 Nm FinFet 3 Boyutlu Transistor Var.

• 4 k olayi 2016 icin milyoner degilsek yalan, 2k ya bile 1070 alti kartlarda sicak bakmiyorum. 60fps 1080p sabit oyun 45 fps 2k dan cok daha eftal gozumde...
    Gecmisken skylake e gecin bence. Ancak belleklerinizi kullanmanoz mumkun olmayabilir 1.35V da degil 1.5da çalışıyor diye biliyorum normal ddr3ler. 2. Elde uygun bir fiyata satip gene 2.el ddr4 ram alirsiniz ustine ddr4 un p fiyatinin yuzde 25 i kadar bir para vererek tahmini.

I5 6500 islemci yanina da h110 veya h170 bir anakart ve 8gb tek modul ddr4 ram alin tamamdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevaplar icin tesekkurler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.