Şimdi Ara

FX5200 ile RADEON Yarışı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence çok büyük ölçüde görüntüyü etkiliyor örneğin Undergrand da ekran settinglerinde seçenekleri HIGH yap farkı anlarsın....
  • m.c.k okusun bu satırlari,fx5200 un hala radeon 8500den iyi olduğunu sanıyor da..
  • ben sistemimde msi fx5200 128 bit kullanıyorum ve 3dmark 2001 de driverına gore 9000-9500 arası puan alıyor(44.03 max. performans).ayrıca sistemime arkadasımın asus 9200se sini de taktım 8000 kusur aldı ama puana bakmamak lazım,cunku sureklı takıldı durdu.9200pro dersenız benım karttan daha ıyıdır mutlaka...yıne fx5200le islemciyı o/c layıp(2.00 mhz falandı) benchmark aldıgımda 9600 kusur aldı ama dedıgım gıbı arada bozlumalar oldu.dıyecegım sudur arkadaslar:paranız varsa 9600xt den sasmayın ama 9200 vs.fx5200 dersenız 9200pro alın.yoksa 128 bit fx5200(msi,p.daytona,winfast)...sevgiyle...
  • makine iyi performansı nasıl ???????????????????????????????????????????????????????
  • eğer bulabilirsen 90$ civarında 2.el ti4200 al. fiyatının çok üstünde performans gösterir. senide uzun süre idare eder.
  • geforce4 un de modası geçti artık önerin için teşekkürler....
  • FX5200 e bu kmtü ünvanı kazandıran aslında Value sınıf olarak belirlenen çipi birçok OEM firmaya nVidia nı peynir ekmek gibi dağıtması(Hatırlanırsa bu olay GeForce2 MX 400 de de çokça olmuştu)
    ve ucuz maliyetli bol gömçürmeli fiyatlı bini bir para 64bit sistem RAMinden sökme RAMlerle(Hatta kimileri defolu dahi olabiliyor) bir yığın kart sürüldü piyasaya.. Tabi performans malum..
  • acharad sana katılıyorum bende GeForce2 MX 400 var iyi ama seri üretimden çok hatalı olanlarıda var........
  • Arkadaşlar FX5200'ü hafife almayın. İyi bir FX5200 Radeonla pekala boy ölçüşebilir. Şu aşamada hele MX440 gibi kartların ismini hatırlamak bile gereksiz. DirectX 8 için alabileceğiniz en uygun fiyat/performans oranına sahip kartlardır. (Dikkat ediniz DX9 demedim.) Ama tabi bizimde naçizane tavsiyemiz 9600XT'dir.
  • arkadaşlar msi fx5200td128 var 9800 puan aldım ben bunla..hadi puanı geçelim bende de tornado gf4mx440 vardı görüntü ve efektler arasında dünyalar kadar fark var..

aklıma gelenler aynalar,su yüzeyleri,yağmur çamur gibi efektler cmr3 de arabaya sıçramıyodu evvelden, max payne ve nfsu da motion blur efekti, kart oyunları tekrar oynatıyo ve 75$ fena bi fiyat değil..

ama 64 bit olanların berbat olduğu bi gerçek onlar gf2 ayarında performans veriyor..ama nvidia nın ne kabahati var asus bile yaparsa bunu..dandik ramleri koyuyorlar ve piyasanın üzerinde satıyorlar asus böyle devam ederse pazardaki payı hızla düşcek..
  • 1-şu tartışılamaz bir gerçektirki 64bit fx5200 alıcagınıza iyi bir mx440 alın cok daha iyidir.
    2-fx 5200 128bit modelleri fiyat performans olarak on plana cıkan ve alınabilecek bir kart.
    3-Radeon 9600XT buda gercek bir ekran kartı.....
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by _LiD@_</i>
    <br />geforce4 un de modası geçti artık önerin için teşekkürler....
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Kesinlikle sana katılmıyorum, geforce4 ti4200 ler senin iyimi dediğin fx5200 ve ati 8500-9200 ün hepsinin eline verir. Modası geçti ne demek onuda anlamadımya...
    Asıl saçmalık okadar para verip aldığınız kartların bir ti4200 bile edememesi.
    buyrun yine donanımhaberden bir arkadaşımızın verdiği link, incele bir bakalım:
    http://www.tomshardware.com/graphic/20031229/vga-charts-03.html

• 2.el ti4200 almak bence hiç de mantıklı değil ati 9500pro varken bi de overclock ettin mi ne geforce 4 ü kalıyo ne fx i...
    350/620 de çalıştırıyorum anti-aliasing de mükemmel performans veriyor.1600*1200 de 6x anti-aliasing de çoğu oyunu çok rahat oynadığımı bilirim
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by odut</i>
    <br />2.el ti4200 almak bence hiç de mantıklı değil ati 9500pro varken bi de overclock ettin mi ne geforce 4 ü kalıyo ne fx i...
    350/620 de çalıştırıyorum anti-aliasing de mükemmel performans veriyor.1600*1200 de 6x anti-aliasing de çoğu oyunu çok rahat oynadığımı bilirim
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

haydaaaaa, yaw 2. el 9500pro ların fiyatları hakkında bir fikrin var mı, ti4200lerin tam 2 katı. O zaman sen git arkadaşa 2. el 9800xt al de, o en güzeli...
  • yAW en iyisi gidin ikinci el PS2 alın. EE rulz...

bence fiyat performans da Radeonlar GeForce lardan her zaman ilerde
    daha uygun fiyata daha yuksek performans +gerci biraz sorunlu ama halledilmeycek gibi değil.......
  • gargicim geforce 4 tercihim değil o nedenle benim için modası geçti ayrıcahttp://www.tomshardware.com/graphic/20031229/vga-charts-03.html (link) için teşekkürler
  • Dx9 un getirdiklerini gozardi ederseniz sadece hiz bakimindan Ti4200, birakin Fx5200 u 5600 u bile rahatlikla sollar ... Arkadasin biride cosmus 9500Pro varken Ti4200 alinir mi diye yazmis ... ikinci el 9500Pro lara istenen para ile Ti4600 alirsiniz bi de cebinize hatiri sayilir para kalir :)) ... Ayrica hemen tum forumlarda gordugum yaf artik Titaniumlar alinmaz modasi gecti tarzinda bi yaklasim var bunuda anlamis degilim ... Bugun 100-110$ civarina alinabilecek ikinci el bi Ti4200 ile bu fiyat kategorisinde yarisabilmeyi birakin yaklasabilecek bi kart bile yok ...
  • Şahsen ben ilk fx5200 kullandım sonrada ati9700pro ya terfi ettim aslında fx5200 de iyidi ama çok fazla ısınma problemi vardı birde alıcaksanız kesinlikle 128bit lik olan modelinden alın yoksa harbidende performansı çok köt ben 128bitlik modelini kullanmıştım fena değildi yani fiyat performans olarak iyi hemide directx9 desteği var,şahsen ben olsam fx5700ultra ve 9600xt den aşağı ekran kartı almazdım ama neyse...
  • bu olaya son verelim artık
    kim ne derse desin 128bit fx 5200 ler çok iyi karttır
    bunu kendine yediremeyen radeon cular özellikle sivasta oturup locationa germany yazanlar kıskanmayı kessinler
    2-3 yıl öncenin kartlarını (radeon8500 ti4200 falan) karşılaştırmayı kesin dx9 desteksiz kart bi .oka yaramaz
    10 fps az olsun ama efektli olsun
    crash arkadaşa bir soru:: SEN O 8500 inle nfsu da high kalitede (advancedlar da high) 8xaa ve 8xaf açabiliyomuymuş
    ben o beğenmediğin 128 bit !! Msi td128 imle takılmasız oynuyorum
  • +1 m.C.k
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.