Şimdi Ara

Gamebook Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
12.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba. 10 Ağustos 2012 tarihinden beri bir laptop arıyorum. Daha doğrusu 2008 Kasım'ında aldığım HP laptopum yaklaşık 2 yıldır epey rahatsızlık veriyor(soğutucu ile kullanmama rağmen ısınıp kapanma yeteneği var sağolsun) ama üniversite süresince sürekli projelerden dolayı değiştirmedim. Ancak artık yeni bir laptop alma vakti geldi.

Öncelikle belirteyim, bütçe taşın suyunu sıksak 5000 TL hani bazıları kargo vs ile 5066 falan oluyor, onlar tamam ama 5100e gelsek o iş yatar:)
    Şimdiye kadar baktıklarım ise MSI GT70, Asus G75, Monster, Samsung NP700G7C, Alienware ve Sager. Lenovo Y580 falan da var ama alacağım ürün beni rahat 5-6 yıl, hatta mümkünse 1-2 modifikasyon ile 7-8 yıl götürsün istiyorum.

Şimdi, MSI ile ilgili bin türlü dert okudum. En çok canımı sıkan mavi ekran ve birkaç ay sonra performans kaybı oldu. Monster aslında fiyatına göre en iyi özelliği sunuyor(gerçi hala Sager ile aynı fiyata daha iyisini yapabiliyorum ama en azından muhattabım Türkiye'de olur) ama Monster kullanıcıları son derece memnun olsada Monster kullanamayıcıları diye bir grup da oluşmuş. Siparişi çok geç gelenler mi istersiniz, hiç gelmeyenler mi istersiniz, yanlış gelenler mi istersiniz, hepsi mevcut. Samsung aslında GTX675M ile öne çıksa da 2GB olması aklımda soru işareti(önümüzdeki yıllar için) ve tabii stoklarda da bulunması zor bir alet. Alienware Türkiye'ye kargo hizmeti vermiyor ve Türkiye'de olan modeli sabaha kadar modifiye etsem yine diğerlerinin yanına yaklaşamaz. Sager ise gönderiyor ama alette problem olsa ne olacak, gümrük meselesi ne olacak, TR uyumlu adaptör gelecek mi gelmeyecek mi, vs. vs. Kafamda deli sorular:)

Gelelim Asus'a. Asus ile ilgili iki derdim var. İlki GTX 670M. 670 ve 675 arasında epey fark gözüküyor. Benim baktığım bütün modifiyelilerde de 680M olması ve fiyatların yakın olması da aklımı çeliyor. Yani 680 bakarken 675'i de geçip 670'e inmek fazla cazip gelmiyor. Hele hele o fiyatlara çıkmışken. İkinci derdim de sağolsun canımdan çok sevdiğim ağabeyim. Kendisinin Asus ile ilgili epey nahoş anıları var. Sene başında aldığı Asus marka laptop'un ekranında abuk subuk dalgalanmalar vardı(ısınınca olan dalgalanmalar gibi değil, renk dalgalanmaları ve farklı farklı kare kare renklerin sabit kalması gibi abuk bir durum) ve haliyle servise yolladı. Sadece format atıp yolladılar ki bu da bir aylarını aldı. Sorun da tabii ki çözülmedi. Sonra tekrar servise gitti ve bir ay sonunda kavga dövüş ürünü iade edebildi. Özet: Asus servisi Allah'lık olduğu için kendisi son derece karşı.

Şimdi, her türlü görüşe açığım. Öyle render, CAD falan bilmem(yani araştırma esnasında aşina olmaya başladım ama bu kadar aşinalık bana yeter:D.) Oyunumu açsın, HP gibi üstünde omlet yapma imkanı vermesin(şaka değil, iki defa yaptım), dizi izlerken pat diye kapanmasın, mümkünse ses sistemi iyi olsun, iş için de kullanacağım için görüntüsü öküz gibi olmasın ve dediğim gibi beni uzun yıllar götürsün istiyorum.

Buyurun, kafayı sıyırmamam için ne almam lazım?

Yorum yazacak olan herkese şimdiden teşekkürler.

Not: Hayır, masaüstü toplamayacağım ama öneri için sağolun:)

• Yazmayı unuttum. Ekranın mat olması şart oğlu şart. Tabii full HD olması da önemli.

• Peki Monster'a güvenebilir miyim doğru ve zamanında teslimat konusunda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.ronnie

Peki Monster'a güvenebilir miyim doğru ve zamanında teslimat konusunda?
    yada bu model

http://www.pcdepo.com/msi-gt70-0nc-234tr-notebook-urun7928.html
  • İlk baktığım o modeldi zaten ama hem ekran kartı hem de yukarıda yazdığım sorunlar beni soğuttu GT70'ten.
  • quote:

birde sunlara bak derim ... samsung np700g7c , Asus G75VW-9Z218V(3d full hd ekran, 250 gb ssd) , Asus G55VW-S1042V(3d full hd,128 gb ssd) .... fiyatlar senin soyledıgıne gore biraz daha uygun ..

http://www.sadecenotebook.com/Urun/Asus-G55VW-S1042V-Core-i7-3610-230-Ghz-12-GB-128-GB-SSD-750-GB-2-GB-VGA-156-Win-7-Premium-pmu192536.html

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-g75vw-9z218v-g75vw-core-i7-3610qm-23-ghz-16gb-750gb-hdd+256gb-ssd-2gb-gtx660m-173-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=62252

http://bimeks.com.tr/urun/123107/samsung-np-700g7c-s01tr.aspx

• Bu fiyatlara çıkmışken G55 almam. G75 daha sonra ekran kartı değiştirilebileceği için olabilir ama yukarıda anlattığım sebeplerden dolayı şüpheliyim. Samsung, ne olurdu 2GB yerine 3 ya da 4 koyaydın, hain Samsung:)

• Bunun ekran kartı daha sonra değiştirilebilir mi diye sorayım o zaman:)
  • quote:

Bu fiyatlara çıkmışken G55 almam. G75 daha sonra ekran kartı değiştirilebileceği için olabilir ama yukarıda anlattığım sebeplerden dolayı şüpheliyim. Samsung, ne olurdu 2GB yerine 3 ya da 4 koyaydın, hain Samsung:)
    bende 2 aydır notebook arastırıyorm ve hala alamadım :) youtube da falan bi dolu inceleme videosu izledim .. asus g serisi baya güzel ama dedigin gibi g55 ekran kartından kaybediyor ,g75 on numara yani bana gore :) ekranları 3d olması beni cekıyor neden bılmıyorm ama :) piyasayı baya arastırmıs biri olarak ben samsung np700 dekınden daha yuksek model bi ekran kartı olan notebook goremedım (monsterlar dışında) yani eger ekran kartım gtx 670-75 olmasn daha iyi bişey olsun dıyorsan monsterdan baska TR de baska bi laptop bulabılecegini sanmıyorm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyksel06

bende 2 aydır notebook arastırıyorm ve hala alamadım :) youtube da falan bi dolu inceleme videosu izledim .. asus g serisi baya güzel ama dedigin gibi g55 ekran kartından kaybediyor ,g75 on numara yani bana gore :) ekranları 3d olması beni cekıyor neden bılmıyorm ama :) piyasayı baya arastırmıs biri olarak ben samsung np700 dekınden daha yuksek model bi ekran kartı olan notebook goremedım (monsterlar dışında) yani eger ekran kartım gtx 670-75 olmasn daha iyi bişey olsun dıyorsan monsterdan baska TR de baska bi laptop bulabılecegini sanmıyorm :)

Alıntıları Göster
    ben ekran kartı değiştirilmez diye biliyorum, ama dediğim gibi şu an monster dısındaki markalara bakıp (asus , samsung , dell , toshiba, msi gibii...) bulabilecegin en iyi ekran kartına sahip notebook samsung np700g7c (gtx 675m) tabi yurtdısında daha iyi notebooklar var ben türkiyede bulabileceklerinden bahsediyorum... ama ben olsam 3d ekrandan dolayı asus g75 derdim D:

• İşte benim çektiklerimi çeken biri daha:) Monster aslında çok cezbedici çünkü diğerlerinin fiyatına çok daha iyi ürünler sunuyor. Tek sorun bekleme olayı. Uzun bekletirse ya da ürünü yanlış getirirse finansörüme(babam) durumu açıklayamam:) Daha bu olayları söylemeden "gel Vatan'a gidelim, ne alıyorsan al Uğraştırma beni öyle beklemekle falan" dediğinden dolayı şu ana kadar Monster siparişi vermedim:)
  • quote:

İşte benim çektiklerimi çeken biri daha:) Monster aslında çok cezbedici çünkü diğerlerinin fiyatına çok daha iyi ürünler sunuyor. Tek sorun bekleme olayı. Uzun bekletirse ya da ürünü yanlış getirirse finansörüme(babam) durumu açıklayamam:) Daha bu olayları söylemeden "gel Vatan'a gidelim, ne alıyorsan al Uğraştırma beni öyle beklemekle falan" dediğinden dolayı şu ana kadar Monster siparişi vermedim:)
    :D baba konusunda aynıyız , bende monster dusunuyorm ama parayı smdi verip babama notebook 2 ay sonra gelcek desem hemen "para gitti , dolandırıldık,o notebook gelmez" gibisnden konusmaya baslar o 2 ay geçmez :D
  • 2 ay olsa iyi yahu, şimdi sipariş versen bir kısmı 2 ay tamam da bir kısmı da Şubat falan diyor:)
  • quote:

2 ay olsa iyi yahu, şimdi sipariş versen bir kısmı 2 ay tamam da bir kısmı da Şubat falan diyor:)
    :D valla sende uzun zamandır arastırıyosun bende bak guclerimizi birleştirdik :) , şimdi sana dıyorm ki monster dısında bir notebookta (türkiyede) gtx 675 ten daha iyi bi ekran kartına sahip bi model buldun mu ( ben bulamadım), o yuzden ya monster alcaksınn yada diğer markalardan birini alıp gtx 670-675 ten bırıne razı olcaksın :) ben hala asus g75 te ısrarcıyım karar senin
  • Türkiye içinde yok. O kesin zaten:D Aslında hala Sager aklımı çeliyor. Türkiye'ye gönderiyorlar ama gümrük ne olur onu bilmiyorum. G7C ve G75 arasında ise çok pis bir durum var. 675 670'e oranla bayağı fark ettiriyor testlere göre ama 2 GB ve 3 GB durumu işi karıştırıyor. Monster için direk gidip seçenekleri söyleyip alma var mıdır ki acaba:)
  • quote:

Türkiye içinde yok. O kesin zaten:D Aslında hala Sager aklımı çeliyor. Türkiye'ye gönderiyorlar ama gümrük ne olur onu bilmiyorum. G7C ve G75 arasında ise çok pis bir durum var. 675 670'e oranla bayağı fark ettiriyor testlere göre ama 2 GB ve 3 GB durumu işi karıştırıyor. Monster için direk gidip seçenekleri söyleyip alma var mıdır ki acaba:)
    sana tek yol bu gibi gorunuyor :)

http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=426279&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR

• Bana yine hüsran, bana yine hasret var:D Biraz önce Monster bekleyenlerin konusuna baktım da iyice soğudum Monster'dan:D
  • quote:

Hocam 1-2 hafta gecikebiliyor.Onun yerine de sana gunluk 5 tllik upgrde parasi veriyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.