Şimdi Ara

Garip PC takılma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bugün bilgisayarımda çok anormal bir sorun başladı. sistemim şu :

intel corei3 540
    4 gb hyperx kingston
    160 gb samsung hdd
    zotac gtx260
    gigabyte h55M

işletim sistemim windows 7 ultimate edition 32 bit.

Hdd ve ekran kartı harici sistemimi haziran başı güncellemiştim.

Şimdi soruna geçiyorum. Bugün pc içini açıp tozları temizlemek istedim. sırasıyla arka fanları, ekran kartını, güç kaynağını temizledim. İşlemciye baktım işlemci toz bile biriktirmemiş. Yine de şöyle bir el attım diğer fanlar kadar olmasa da üfledim sağını solunu hafiften tozları kaldırdım. Neyse sonra geri bilgisayarı topladım.

Ama ne göreyim. her 5 saniyede bir işlemcimin fanı hafiften hızlanıyor sonra eski değerine geri geliyor. her 5 saniyede bir donma oluyor. Misal buraya yazı yazarken yazdığım yazı takılıyor ama donma geçince yazmış olduğum kısım geliyor. Şu ana kadar yaptıklarım :

1- HDD birleştiricisini çalıştırdım ve tüm alanları birleştirdim.
    2- Bios'u mu güncelledim
    3- kasayı tekrar açıp bileşenleri ve varsa takılan kablo gibi şeyleri kontrol ettim
    4- Bios'tan işlemci ve sistem sıcaklıklarını kontrol ettim. sistem 44 derece, işlemci 34 derecede.

Sorun için ipucu:

- Görev yöneticisindeki performans sekmesinde, 4 çekirdeğin ilk 3'ünün sürekli bir yük altında çalıştığını görüyorum. cpu kullanımı sürekli %10 da hiç birşey yapmaz iken ve bu donma olduğu esnada %25-30 arasına fırlıyor işlemci kullanımı. Tekrar devam ediyor. fan hızının artıp yavaşlaması ve bu donma işi her 5 saniyede bir tekrarlanıyor.

Lütfen bu konuya bir el atın ne yapacağımı şaşırdım.

• görev yönetici ile çalışan programlara bakın şüpheli bir program var mı.
    daha detaylı liste için processexplorer programıyla bakın
  • teşekkürler ustam, konuyu donanım yerine yazılım yerine açmışım. o taraftan yardım ettiler.

sorun benim tarayıcımdan kaynaklanıyormuş. sorunum çözüldü silip yeniden kurunca.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.