Şimdi Ara

Gateway Laptop Donma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Benim sorunum laptopumun oyun oynarken belirli aralıklarla donup düzelmesi. Süresi hiç belli olmuyor. kimi zaman bir kaç dakika, kimi zaman 20- 30 saniye. sürücülerim güncel, laptopun ısınmasını da elimden geldiğince minimuma indiriyorum fakat bu problem hala geçmedi. İlk aldığım zamanlarda hiç böyle bir sorunla karşılaşmamştım. 8.ayında falan başladı donmaya. Masaüstünde falan sorunsuz kullanıyorum. fakat oyuna girdiğimde( hangi oyun olduğu farketmeksizi) bir süre sonra donmalar başlıyor, yok olup belli bir süre sonra geri geliyor. Sistem özellliklerimi yazıyorum. Umarım yardım edersiniz.

Marka Gateway Model p8400
    Core 2 Duo 2.26 ghz işlemci
    4 GB DDR3 RAM
    1 GB Nvidia 9800 GTS DDR3 Ekran kartı
    Windows 7 64 bit

• İçinde biriken tozlar zamanla ısınmayı arttırır buda donmalara sebebiyet verir...

Elektirk süpürgesinin ince uçlu aparatını takınız ve dizüstü bilgisayarınız kapalı konumdayken hafa üfleyen egzoz fanın bulunduğu mazgallara dayıyarak içindeki tozları çekmesini sağlayınız hatta mümkünse içini açabiliyorsanız fan kısmına ulaşıp oradan daha iyi temizleyebilirsiniz...
  • teşekkürler. yani yazılımsal bir problem değil midir bu? Makinenin ısınmasıyla ortaya çıkan bir sorun mu sadece? Format atmayı düşünüyorum fakat bir faydası olur mu emin değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: disast3r

teşekkürler. yani yazılımsal bir problem değil midir bu? Makinenin ısınmasıyla ortaya çıkan bir sorun mu sadece? Format atmayı düşünüyorum fakat bir faydası olur mu emin değilim

Kayıt defteriniz zarar görmüş ise şayet zamanla bilgisayarda yavaşlamalar hatta donma olayları gerçekleşebilir tabi işe önce yazılımsal kısımla başlayın verilerinizi yedekleyip format atıp tekrardan oyunlarını bir test ediniz eğer ki devam ederse o zaman üstte yazmış olduğum kısmı işleme koyarsınız kanaatimce yüksek ihtimal zamanla toz birikiminden aşırı ısınmaya bağlı donma olaylarıdır sizinki...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.