Şimdi Ara

Gazı Nereden Alayım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • değerli dostlar seat leon aracıma tüp taktırmış bulunmaktayım.

forumlarda gazla ilgili çeşitli görüşler var.

hangi gazı tavsiye edersiniz. teşekkürler.

kazasız seyahatler..

• Hocam ben shell den alıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordz

Hocam ben shell den alıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım..
    en ucuz bulduğunu al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samet

en ucuz bulduğunu al

Alıntıları Göster
    Lpg fiyatları benzine göre daha esnek olmasa dönüşüm yaptırmazdım..En yakın ve en ucuz gaz neredeyse oradan alırım..Denemediğim gaz kalmadı..Şimdiye kadar birinin diğerinden farkını görmedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet

en ucuz bulduğunu al

%3-5 yanılma payıyla en doğru mantık bu.En ucuz derken adam tankerden doldurmasın yani süper olmasa da bir markası olursa iyi olur yine de
  • quote:

en ucuz bulduğunu al

bencede bütün gazlar aşağı yukaru yanı sıralı sistemde gaz fazla etki etmiyor arabaya ama normal sistemii kullanan şahinlerde falan ediyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reason666

quote:

en ucuz bulduğunu al

%3-5 yanılma payıyla en doğru mantık bu.En ucuz derken adam tankerden doldurmasın yani süper olmasa da bir markası olursa iyi olur yine de

tankerden dolduramaz zaten lpg sıvı haldedir ve bu sıvı halini bozmadan doldurulması için belirli bir basınç oluşturulmalıdır bu durumda benzine mazota göre aslında çok daha güvenlidir lpg kaçak olma ihtimali çok çok azdır...

• quote:

quote:

quote:

en ucuz bulduğunu al

tankerden dolduramaz zaten lpg sıvı haldedir ve bu sıvı halini bozmadan doldurulması için belirli bir basınç oluşturulmalıdır bu durumda benzine mazota göre aslında çok daha güvenlidir lpg kaçak olma ihtimali çok çok azdır...

Alıntıları Göster
    Ben Aygaz alıyorum sürekli, bir defasında milangaz alma gafletinde bulundum berbattı, bir daha da Aygazdan başka marka almadım, kötü bir gazı motorun sesinden, çekişinden rahatlıkla anlarsın, hava basanlar da var diyorlar ayrıca....!

• quote:

Orijinalden alıntı: MADXXL

Ben Aygaz alıyorum sürekli, bir defasında milangaz alma gafletinde bulundum berbattı, bir daha da Aygazdan başka marka almadım, kötü bir gazı motorun sesinden, çekişinden rahatlıkla anlarsın, hava basanlar da var diyorlar ayrıca....!

Alıntıları Göster
    En ucuzunu al

Bu arada İstanbul rekoru Esenler Yüzyıl köprüsü nakpet'te (milangaz) 1,79 lira

• quote:

Orijinalden alıntı: tubul

En ucuzunu al

Bu arada İstanbul rekoru Esenler Yüzyıl köprüsü nakpet'te (milangaz) 1,79 lira

Alıntıları Göster
    benim usta opet ve bpgazı tavsie etti..köstence bpden fulledim,bir sorun yok...bakalım kaç km yapcaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

benim usta opet ve bpgazı tavsie etti..köstence bpden fulledim,bir sorun yok...bakalım kaç km yapcaz...

zaten her usta bi tanesini tavsiye eder çok biliyorda sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

zaten her usta bi tanesini tavsiye eder çok biliyorda sanki

Alıntıları Göster
    ben shell ve po kullnadım şu ana kadar ama po daha çekişi güzel gibi geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: locke78

ben shell ve po kullnadım şu ana kadar ama po daha çekişi güzel gibi geldi.

Alıntıları Göster
    ile göre değişir bence.
    ıspartada milangazdan alıyordum,po aldım bir sefer daha verimsiz geldi bana..ama memnun olanlar da çok.
    antalya,izmir-menemen,aydın vs. milangazdan hiçbir sorun yaşamadım.zamanla hepsini deneyerek doğrusunu bulursunuz.
    yalnız aygazın katkılı olmasından dolayı filtre ve lambda sensörü sorunları yaşattığını duymuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapultra

ile göre değişir bence.
    ıspartada milangazdan alıyordum,po aldım bir sefer daha verimsiz geldi bana..ama memnun olanlar da çok.
    antalya,izmir-menemen,aydın vs. milangazdan hiçbir sorun yaşamadım.zamanla hepsini deneyerek doğrusunu bulursunuz.
    yalnız aygazın katkılı olmasından dolayı filtre ve lambda sensörü sorunları yaşattığını duymuştum

Alıntıları Göster
    Tek aklında oalcak şey motorun çekişi en iyi olan gaz senin en iyi menzil yapacağın gaz OLMAYABİLİR.

Genelde iyi gaz iyi çeker fakat bazen çekiş kötü az gidecek dersin ama gittiğin kilometreye ve yakıtının azlığına şaşırabilirsin.

• quote:

Tek aklında oalcak şey motorun çekişi en iyi olan gaz senin en iyi menzil yapacağın gaz OLMAYABİLİR.

Genelde iyi gaz iyi çeker fakat bazen çekiş kötü az gidecek dersin ama gittiğin kilometreye ve yakıtının azlığına şaşırabilirsin.

Alıntıları Göster
    totali tek geçerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

totali tek geçerim

Alıntıları Göster
    katkılı otogaz diye internette arama yaparsan bisürü olumsuz haberi görürsün.hiç denemedim ancak filtrede yağlanma lambda sensöründe problem çıkardıgını duydum.5 aydır sıralı sistem kullanıyorum.ankaralılar bilirler ankarada en ucuz gaz milangazdır hiç bi sıkıntısını görmedim 10 bin km bakımında filtre değiştirmek gerekiyodu usta bakıp değiştirmeye gerek yok dedi.shellde alıyorum arasıra onunda bi sıkıntısını görmedim hatta bi kaç kez ismi duyulmamış markalarıda aldım fiyatı ucuz görünce hepsinin performansı aynı en ucuz nerdeyse bencede ordan al

• quote:

Orijinalden alıntı: Alp_Tigin

katkılı otogaz diye internette arama yaparsan bisürü olumsuz haberi görürsün.hiç denemedim ancak filtrede yağlanma lambda sensöründe problem çıkardıgını duydum.5 aydır sıralı sistem kullanıyorum.ankaralılar bilirler ankarada en ucuz gaz milangazdır hiç bi sıkıntısını görmedim 10 bin km bakımında filtre değiştirmek gerekiyodu usta bakıp değiştirmeye gerek yok dedi.shellde alıyorum arasıra onunda bi sıkıntısını görmedim hatta bi kaç kez ismi duyulmamış markalarıda aldım fiyatı ucuz görünce hepsinin performansı aynı en ucuz nerdeyse bencede ordan al

Alıntıları Göster
    aldığım her depo gazın istatistiğini tutuyorum, belki faydası olur...

100 km.de ortalamalar:

aygaz 10.723 lt
    shell 9,8343 lt
    bp 9,4526 lt (bu tek depo değeri, yanıltabilir)
    akpet 10,316 lt
    mogaz 10,2553 lt
    exen 9,8120 lt
    total 11,4437 lt

kesin olmamakla birlikte (hava şartları, yol, hava, yolcu sayısı, insanın o anki psikolojisi gibi çok etken var) shell oldukça verimli ve stabil geldi bana.

Bölge İzmit.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

100 km.de ortalamalar:

aygaz 10.723 lt
    shell 9,8343 lt
    akpet 10,316 lt
    mogaz 10,2553 lt
    exen 9,8120 lt
    total 11,4437 lt

kesin olmamakla birlikte (hava şartları, yol, hava, yolcu sayısı, insanın o anki psikolojisi gibi çok etken var) shell oldukça verimli ve stabil geldi bana.

Bölge İzmit.

Alıntıları Göster
    LİPETGAZ ALDIM BAKALIM NASIL ÇIKCAK LT:1,66

• quote:

100 km.de ortalamalar:

aygaz 10.723 lt
    shell 9,8343 lt
    akpet 10,316 lt
    mogaz 10,2553 lt
    exen 9,8120 lt
    total 11,4437 lt

Bölge İzmit.

saydığınız tüm gazları ve bunlardan başka bir sürü gaz kullandım saydıklarınızdan en çok totalle gittim ben sizde en çok yakan olmasına şaşırdım açıkçası...total,bpgaz, pogaz, batıgaz ve milangazın menzilleri gayet iyi...shell orta sayılır aygaz ise çok tüketiliyor nedense ama durum böyle...benim izzlenimlerim

• quote:

quote:

100 km.de ortalamalar:

aygaz 10.723 lt
    shell 9,8343 lt
    akpet 10,316 lt
    mogaz 10,2553 lt
    exen 9,8120 lt
    total 11,4437 lt

Bölge İzmit.

saydığınız tüm gazları ve bunlardan başka bir sürü gaz kullandım saydıklarınızdan en çok totalle gittim ben sizde en çok yakan olmasına şaşırdım açıkçası...total,bpgaz, pogaz, batıgaz ve milangazın menzilleri gayet iyi...shell orta sayılır aygaz ise çok tüketiliyor nedense ama durum böyle...benim izzlenimlerim

Alıntıları Göster
    arkadaşlar opet katkılı otogaz olduğundan tavsiye etmiyo kimse araçlara yaramıyor bilginize

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.