Şimdi Ara

Gece acaip seslere uyandım, korkudan titredim. ssli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
10.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Biraz önce acaip seslere uyandım. Evde tek kalıyorum korkudan altıma edecektim resmen böyle bişey olamaz resmen terledim yatağın içinde. Sesi nasıl tarif etsem bilmiyorum ama sanki klavyenin tuşuna basıyormus gibi çıt çıt diye bir ses geliyordu. Yatağın içinde kalkıp kalkmamak konusunda tereddüt ettim ilk başta, sonra cesaretimi topladım önce kımıldamadan nerden geldiğini tespit ettim koltuğun kenarından geliyordu. Kalkıp ışıkları yaktım ses kesildi bir anda şok oldum hiç birşey yoktu koltuğun kenarında iyice baktım birde ne göreyim kocaman bir böcek terliği alıp öldürdüm.
    Arkadaşlar bu böcek hakkında bilgisi olan varmı nasıl bu kadar ses çıkarabiliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Gece Sesleri ve Nedenleri

Gece uyandığında alışılmadık seslerle karşılaşmak ürkütücü olabilir. Bu seslerin kaynağını anlamak, korkuyu azaltmaya ve huzurlu bir gece uykusuna dönmenize yardımcı olacaktır.

Hamam Böceği Sesleri

Hamam böcekleri, çıtırtı veya hışırtı gibi sesler çıkarabilirler. Bu sesler, böceğin vücudunun çeşitli bölümlerini hareket ettirmesinden, kanatlarını çırpmasından veya yiyecek ararken çıkardığı ayak seslerinden kaynaklanır.

Çıt Çıt Böceği

Çıt çıt sesi genellikle çıt çıt böceğinden gelir. Bu böcekler, ahşap yapıların çatlakları ve boşluklarında yaşarlar ve varlıklarını belirtmek için karakteristik "çıt çıt" sesleri çıkarırlar.

Tavanlardan Gelen Çıt Çıt Sesleri

Tavanlardan gelen çıt çıt sesleri, çıt çıt böceklerinin yanı sıra fareler, sincaplar veya diğer kemirgenlerden de kaynaklanabilir. Bu hayvanlar, tavan aralarında veya duvar boşluklarında yuva yapabilir ve hareket ettiklerinde çıtırtı veya hışırtı sesleri çıkarabilirler.

Diğer Olası Kaynaklar

Gece duyulan diğer sesler, rüzgarın esmesi, ağaç dallarının birbirine sürtünmesi, pencere camlarının çatlaması veya boruların genişlemesi gibi doğa olaylarından kaynaklanabilir. Evsel eşyalar da, örneğin gevşek bir menteşe veya titreşen bir buzdolabı, gürültü yapabilir.

Sonuç

Gece sesleri, çeşitli kaynaklardan gelebilir ve çoğu zararsızdır. Ancak, seslerin kaynağını belirlemek, korkuyu azaltmaya ve huzurlu bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacaktır. Hamam böcekleri, çıt çıt böcekleri veya diğer hayvanlardan şüpheleniyorsanız, böcek ilaçlama veya hayvan kontrol hizmetleriyle iletişime geçmek uygun olabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • birader hamam böceğine benzettim ben. yalnız bunlardan bir tane gördüysen evde milyon tane vardır kesin. toz halde satılan böcek ilaçlarından alıp oda kapılarının eşiklerine, mutfak dolaplarının aralarına falan iyice dök ondan.
  • kardeşim hamamböceği işte kör müsün dua et akrep yok ilaclatmayla falan ugrasiyorsun ben bu haşereyi görünce öldürmuyorum bile :D

• Oryantal hamam böceğiymiş tamam ama çıkardığı sese uyandım bunlar ses çıkarıyor mu böyle

• Evet cikarir seri oldukları icin bide dikkatine bagli ben akrebi bile sesle uyanıp öldürdüm :D korkma oglum en azindan akrep gibi sokan bisi degil :D

• Yemek artiklari ekmek kirintilari deri dokuntusu sac kil pislik olursa evde bocek eksik olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamam böceğimi?
    hiç mi hamam böceği görmediniz, yoksa gözler m, bozuk

normal bahçe böceği bunlar, eve pek gelmezler. Paçanıza girip öyle gelmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

hamam böceğimi?

3 tür hamam böceği var mış bende böylesini ilk defa gördüm istersen bir araştır bunun adı kara fatma imiş

• Oyyyyykk

• quote:

Orijinalden alıntı: esC#

quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

hamam böceğimi?

3 tür hamam böceği var mış bende böylesini ilk defa gördüm istersen bir araştır bunun adı kara fatma imiş

Senin böcek kara fatma benim resmini yolladığım halis hamam böceği.

• Çatı katında otıruuorsanız yandın kardeşim sıcağı severler ışıktan nefret ederler ışığı açarsan çok hızlı bir şekilde etrafa koşmaya başlarlar. Çok seri yavrularlar geceleri mutfak tezgahında. Hatta eski buzdolabının içinde görmüşlüğüm var inanmazsınız tavandan omzumada düştü sabah sırtımdan çıktı zıplaya zıplaya düşürdüm şerefsizi

• Nasıl kurtulacağım ben bunlardan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.