Şimdi Ara

geri görüş kamerası montajı yardım ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
13.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1- numara geri vites lambasına bağlanacak
    4- numara görüntü almak için teybin arkasına bağlanacak bunları biliyorum ama
    2 ve 3 numaradaki kırmızı kabloları nereye bağlayacam onu bilmiyorum
    yardım edebilirmisiniz?

ürünü aliexpress ten aldım 3 haftada geldi

geri görüş kamerası montajı  yardım ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Geri Görüş Kamerası Montajı Rehberi

Araçların kör noktalarını ortadan kaldırmak için geri görüş kameraları giderek daha popüler hale geliyor. Bu kılavuz, aracına geri görüş kamerası takmak isteyenlere adım adım talimatlar sağlayacaktır.

Gereçler:

• Geri görüş kamerası kiti
    • Tornavida seti
    • Tel kesici
    • Elektrik bandı

Talimatlar:

1. Geri Görüş Kamerasının Yerini Belirleme:

• Plaka lambasının veya bagaj kapağının uygun bir yerine geri görüş kamerasını monte et.
    • Kamera, net bir görüş açısına sahip olmalı ve aracın kör noktalarını kapsamalıdır.

2. Kablolara Ekleme:

• Kameradan gelen kabloyu araçtaki elektrik sistemine bağla.
    • Kırmızı kabloyu güç kaynağına, siyah kabloyu toprağa ve sarı kabloyu park freni kablosuna bağla.

3. Kameranın Montajı:

• Geri görüş kamerasını belirlenen konuma vidala.
    • Kameranın su geçirmez olduğundan emin olmak için tüm bağlantıları elektrik bandıyla kapat.

4. Ekranın Kurulumu (Double Teyp Modeli):

• Double teyp ünitesini çıkar ve geri görüş kamerasının video kablosunu uygun girişe tak.
    • Ekranı tekrar yerine tak ve geri görüş kamerasının görüntüsünün ekran üzerinde göründüğünü kontrol et.

5. Test ve Ayarlama:

• Geri görüş kamerasını çalıştır ve park modundan çalıştırma moduna geç.
    • Kameranın net bir görüntü sağladığını ve aracının kör noktalarını kapsadığını kontrol et. Gerekirse kameranın açısını ayarla.

İpuçları:

• Yüksek kaliteli bir geri görüş kamerası kiti kullan.
    • Talimatları dikkatlice takip et ve güvenlik önlemlerine uy.
    • Elektrik bağlantıları konusunda emin değilseniz, profesyonel bir elektrikçiden yardım al.
    • Geri görüş kamerasını düzenli olarak kontrol et ve gerekirse temizle.

Bu talimatları takip ederek, aracına başarılı bir şekilde geri görüş kamerası takabilir ve sürüş güvenliğini artırabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 3-4 saat uğraş sonunda montajı gerçekleştirebildim.
    1 numaradaki kabloyu arka geri vites lambasına bağlıyoruz + kırmızı - siyah
    2 ve 3 noluda bulunan sarı kablonun ucundaki kırmızı kabloyu, 1 numaradaki + kırmızı kablo ile aynı yere bağlanıyor, diğer ucu teybin olduğu yere çekiliyor
    teybin arkasından sarı soketi video girişine takıyoruz kırmızı kabloyu da teybin arkasında bulunan kamera kablosuna bağlıyoruz

( her teybe göre değişebilir benim taktığım teypte turuncu renkte üzerinde camera yazan bir kablo vardı)
    (teybin modeli: Roadstar RD-8200N Dvd, Navigasyonlu, Usb, SD Multimedya)
    şimdi sorunsuz çalışıyor geri vitese takınca otomatik görüntü geliyor müziğin sesi kısılıyor, vitesi değiştirdiğimde tekrar eski haline geri dönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: jest_89

3-4 saat uğraş sonunda montajı gerçekleştirebildim.
    1 numaradaki kabloyu arka geri vites lambasına bağlıyoruz + kırmızı - siyah
    2 ve 3 noluda bulunan sarı kablonun ucundaki kırmızı kabloyu, 1 numaradaki + kırmızı kablo ile aynı yere bağlanıyor, diğer ucu teybin olduğu yere çekiliyor
    teybin arkasından sarı soketi video girişine takıyoruz kırmızı kabloyu da teybin arkasında bulunan kamera kablosuna bağlıyoruz

( her teybe göre değişebilir benim taktığım teypte turuncu renkte üzerinde camera yazan bir kablo vardı)
    (teybin modeli: Roadstar RD-8200N Dvd, Navigasyonlu, Usb, SD Multimedya)
    şimdi sorunsuz çalışıyor geri vitese takınca otomatik görüntü geliyor müziğin sesi kısılıyor, vitesi değiştirdiğimde tekrar eski haline geri dönüyor

Evet referans olsun diğer bilgi arayan arkadaşlara. Bağlantı tamamen doğrudur.

• Belirttiğiniz geri görüş kamerasının aynısını aldım bağlantılarını dediğiniz gibi yaptım yalnız geri vites lambasına entegre park sensörü takılı kamerayı taktığımda ilk başta görüntü güzel geliyor sonra dalgalanmalar oluyor kamerada geri vites lambasıda titremeler oluyor acaba akım dengesizliğimi var araya röle felan taksam düzelirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tatarel23 T kullanıcısına yanıt

kameradan çıkan + - ucunda - uç normal şartlarda boş bırakılır şaseyi teypten aldığı için. Fakat bazı durumlarda yetersiz gelebilir bu yüzden o - ucu bir şaseye bağlamakta fayda var. (+ kablosunu bağladığınız kablonun hemen yanında - kablosu da vardır geri lambasının girişinde.)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.