Şimdi Ara

GİDİP GELEN ADSL BAĞLANTISI!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kardeşimin evine adsl bağlattık, 2 gün oldu, bağlantı en baştan beri bazen 1-2 dakikada bir, bazen 4-5 saatte bir kopup geri geliyor. mesela az önce 4 dakika msnde konuşturtmadı beni!

splitterdanmı diye düşünüp eve gelen hatta bağladım modemi, yine aynı sorun çıkıyor. bu kopmalar dışında bağlantı normal. türk telekomu aradım, sorun bina içi hatlarınızda olabilir, orası müşteriye ait diyorlar.

ne yapmam, kime ulaşmam gerektiğiyle ilgili fikri olan varmı? şimdide.n teşekkürler..

• arkadaşım "bağlan" a basarken birkaç defa basmak zorunda kalıyor musun ? ondan sonra mı bağlanıyor?

türk telekom'u aradığında bizden kaynaklanan bir sorun yok mu diyorlar?
  • Network, İnternet ve Güvenlik bölümüne topic acarsan daha cok bilgi alabilirsin
  • Modemin marka ve modelini yazarmısın...Eğer Airties RT-205TT ise çözümü aşağıda...

http://forum.donanimhaber.com/m_13998663/tm.htm
  • modem zyxel prestige 600 modeli. kampanyadaki modemlerden.

ben bağlan demiyorum, kopuyor, dsl ışığı sönüyor, sonra otomatik olarak tekrar bağlanıyor.

aradığımda bizden kaynaklanan sorun görünmüyor diyolar.

ne olabilir ya?
  • Ev içi hatlarında veya modemde problem olabilir...Başka bir modemle deneme şansın varsa onu dene...
  • sizin evdeki telefon dağıtım yerini bul. orda yedek kablolar olması lazım. prize takılı olan 2 tane kabloyu çıkar diğer kablolardan 2 tanesini bağla. yedek kablo yoksa, bu takılı olan kabloları kes, biraz kısalt öyle bağla. eğer ordaki kablolarda bir temassızlık varsa ne yaparsan yap sorun devam eder. ayrıca modem'ini başka bir yerde deneme şansın olursa mutlaka dene. sorun modem'de mi onu tam görmek lazım.
  • aynı sorun bendede oldu bi iki gün önce :) kendiliginden duzeldi
  • ben kendi evimde kablo internet kullanıyorum, hem fiyatı daha uygun, hem hizmeti daha iyi ve çok daha sorunsuz ya! deli oldum iki gündür.

spak kardeşim, inşallah bidaha yaşamazsın ama bende kendiliğinden düzeldiğini düşünmüştüm 5-6 saat hiç kopmayınca, sonra yine olmaya başladı..

bu modemi kampanyayla aldık, 2 gün oldu işte, acaba aldığım yer değiştirirmi? yoksa garantiye mi göndermek gerek?

bir de eğer apartmandaki hatlardaysa sorun, bunu kim tamir eder? elektrikçiler anlarmı bu düzeyde işten? çünkü telefonlarda sorun yaşanmıyor.. olay hassas bi temasla veya temassızlıkla ilgili..
    türk telekomu çağırsak bakarlarmı ki adsl değil de telefon arızası diye arayıp çağırsak?
  • o zaman arkadaşım telekomu ara. 444 0 375, numarayı biliyorsundur. 3'ü tuşlayınca destek hattı, başka bir şeyi tuşlayınca telefon arızaydı galiba yanlış hatırlamıyorsam ya da numarası farklıysa. ilk önce adamlara sorununu kısa ve öz olarak anlat teferruata girme başın yanar!!! anlatabilene kadar akla karayı seçersin. onlar sana telefon çalışıyor mu diye sorarlar. eğer telefonun çalışıyorsa adam gönderirler hatta bakarlar, telefon'a hiç ses gelmiyorsa telefon arıza'ya yönlendirirler.

sen telekom'u mutlaka ara. telekom'un ne yapacağı belli olmaz. bizde sorun yok derler onlarda çıkar falan. kolay gelsin.
  • bende de var bu sorun adam geldi türk telekomdan sen ters bağlamışsın dedi tam tersine kendisi ters bağladı hiç çalışmaz oldu :D:D ama neyseki şükür artık o kadar çok sık yapmıyor arada bir gidiyor... bir aralar saniye başı gidip geliyordu..
  • arkadaşlar tek tek teşekkür ederim herkese. blackthrone arkadaşım, dediğin gibi ben sabah yine arayıp söyliyim telekoma. haklısın ne yapacakları belli olmaz onların.

bu arada fikri olan varsa yine belirtirse burada sevinirim.

ve benden bir tavsiye; türksat a.ş. den bağlatacağınız kablo internet, adslye göre gerçekten çok daha sorunsuz ve performanslı çalışıyor. ben 3 yıldır kullanıyorum kendi evimde, en ufak sorun yaşamadım.. yeni bağlatacak olanlara tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.