Şimdi Ara

Google Earth'de Fotoğrafları Göstermeme Sorununun Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
6.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Earth'de dünyayı incelerken, panoramio'nun fotoğraflarına tıklayıp orada ne var ne yok görebiliyoruz. Ancak çok sık karşılaşılan bir sorun olarak, Linux'ta "fotoğraflara tıklayınca sadece beyaz bir pencere açılıyor" gibisinden sorunlarla karşılaşılıyor. Ben de bu sorunla bir süredir uğraşıyordum fakat sonunda çözümü buldum.

Aşağıdaki kodları sırayla terminale yazıp çalıştırıyoruz arkadaşlar, bu kadar

quote:

sudo apt-get install googleearth-package
    sudo make-googleearth-package --force
    ls (oluşturulmuş deb paketini görmek için bunu yazıyoruz)
    sudo dpkg -i --force-architecture googleearth_x.x.xxxx.xxxx.deb (ls komutunu yazdığınızda karşınıza gelen dosyalarda googleearth_6.0.3984.... gibisinden bir paket olucak, x.x.xxx yerine onu yazacaksınız)
    googleearth (çalışıp çalışmadığını denemek için bir kez açın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XGregorianX -- 14 Ağustos 2013; 9:37:06 >

• Aşağıdaki kodun çıktısı ne diyor?

dpkg --print-foreign-architectures

Bakalım multiarch desteği etkin miymiş?

Linux Mint'in deposunda google-earth hali hazırda paketlenmiş olarak mevcut. Aşağıdaki kod ile rahatca kurulabilirdi.

sudo apt-get install google-earth-stable
  • Sorun google earth'in kurulmasından öte, fotoğrafların görünmemesi. Ben de ilk başta resmi sitesinden indirdim ama fotoğraflar açılmıyor ve sık sık masaüstüne atıyordu durduk yere...
  • yukarıda yazılanları yaptım. Yine fotolar gözükmüyor. Yani foto simgesi var ama tıklayınca, beyaz ekran çıkıyor.

İnternette zibil gibi bilgi var. Fakat hiçbirisi çare olmadı.

Sistemim Ubuntu 13.04 32-bit.

Windows denen sistemde sıkıntı yok ama. Ubuntu da var. DNS filan demeyin yani. :)
  • Google Earth 7.1.x sürümde olan bir bug sebebiyle yaşanan bir sorun olduğunu sanıyorum.

http://productforums.google.com/forum/#!topic/earth/_h4t6SpY_II

Kurulu paketi kaldırıp Linux Mint deposundaki 6.x sürümü kurmayı deneyebilirsiniz.

32 Bit için

wget -c packages.linuxmint.com/pool/import/g/googleearth/googleearth_6.2.2.6613-r0_i386.deb 
    sudo dpkg -i googleearth*

64 Bit için

wget -c packages.linuxmint.com/pool/import/g/googleearth/googleearth_6.2.2.6613-r0_amd64.deb 
    sudo dpkg -i googleearth*

• dns ayarlarınızı 8.8.8.8 8.8.4.4 yapın çözülüyor arkadaşlar.(windows 8.1 aynı problem vardı)
  • Pisi Linux ilede aynı dert var...
  • Aşağıdaki bağlantıdaki öneri yardımcı olabilir.

http://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=23.msg673#msg673
  • Aynı sorun Mint ve Ubuntu ile aşağıdaki yöntemle çözülmüştür. Çözüm 64bit ubuntu tabanlı sistemlerde sorun olmayacağı belirtiliyor. Fakat Debian 64bit ile de denenip sonuç alınmıştır.

Web adresi kaynak sayfada sıkıntı olması durumunda ulaşılmaması ihtimaline karşı yönerge içeriklerini bu mesajın içine aynen alıyorum.
    KAYNAK

My OS is Linux mint 16 64 bit and the installed google earth version is 7.1.2.2041
    Problem:- google earth does not show Panoramio photos
    ————————————————————————————————————————————————–
    Note:- This method is valid only for Ubuntu 64 bit and google earth 64 bit.
    How to get google earth 64 bit is explained below
    Open the terminal and enter
    sudo apt-get install libc6:i386 lsb-core
    wget -O google-earth64.debhttp://drive.noobslab.com/data/apps/google-earth/google-earth_amd64.deb
    sudo dpkg -i google-earth64.deb
    rm google-earth64.deb
    —————————————————————————————————————————————————
    Solution(given by Mr.Amirpli):- open the terminal and#sudo apt-get install libfreeimage3
    #cd /opt/google/earth/free
    #sudo wgethttps://googledrive.com/host/0B2F__nkihfiNalQzN0ZmcjBPTGs/ge7.1.1.1580-0.x86_64-new-qt-libs-debian7-ubuntu12.tar.xz
    # sudo tar xvf ge7.1.1.1580-0.x86_64-new-qt-libs-debian7-ubuntu12.tar.xz
    # sudo apt-get install gufw
    # sudo apt-get install flashplugin-installer

Now you will be able to see Panoramio photos
    This method can be used for ubuntu 14.04/13.10/13.04/12.04If you can’t download ge7.1.1.1580-0.x86_64-new-qt-libs-debian7-ubuntu12.tar.xz file from the above googledrive site please...

• Selam Mint ile gelen yeni versiyon google earth güncellemesi sonrası panoromia resimler tekrar göstermiyordu. Şu komutları tekrarlayarak tekrar eski haline geldi.

#cd /opt/google/earth/free
    # sudo tar xvf ge7.1.1.1580-0.x86_64-new-qt-libs-debian7-ubuntu12.tar.xz
    # sudo apt-get install gufw
    # sudo apt-get install Flashplugin-installer
  • Ufw ateş duvarının GUI'sini ve Flash player'ı kaynağından kurdurmayı sağlayan bir paketin kurulumunu neden yaptırmışlar acaba? Panoromik görüntü ile ilgili sorun QT sürümünden kaynaklı bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Ufw ateş duvarının GUI'sini ve Flash player'ı kaynağından kurdurmayı sağlayan bir paketin kurulumunu neden yaptırmışlar acaba? Panoromik görüntü ile ilgili sorun QT sürümünden kaynaklı bildiğim kadarıyla.

Hicbir fikrim yok ancak sizin gibi bu paketlerin yuklemenin gereksiz oldugu veya neden yuklendigini anlamidigini soyleyen paylasimlar hatirliyorum. neden sonuc iliskisine cokda bakmadan cozum odakli sadece komutlari uygulayip sorunun cozulmesini gormek guzeldi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.