Şimdi Ara

Google Nexus One mı yoksa HTC Desire mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
3.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: oprema

quote:

Orijinalden alıntı: _KadirşinaS_

quote:

Orijinalden alıntı: Silmaril

quote:

Orijinalden alıntı: utopia34

Tekrar ben geldim arkadaşlar :)
    Forumda bir yerlerde sanki Nexus One Facebook aplikasyonunda videoları oynatamıyor gibi birşey okudum,
    Aslı var mıdır?
    Bu arada Dailymotion ve Youtube gibi siteleri sorunsuz kullanabiliyor muyuz?
    Teşekkür ederi(m)z yardımlarınız için :)

şu anda androidde hiç bir facebook applicationı herhangi bir telefonda video oynatmıyor (iphone da durum aynı), foroyo 2.2. ile flash 10.1 desteği gelince bu konuda gelişmeler olacağını ümit ediyoruz :)

iPhone'da bir kaç farklı program var facebook videoları için. Benim anlamadığım HTC Desire'a geçmeden önce, 3GS kullanırken forumda milletle tartışırdık "yok efenim iphone'da flash yok ne işe yararmış onun tarayıcısı?" eee Desire'da var da ne işe yarıyor??? Buradan çıkan sonuç şu burada "ille de flash" diye atıp tutanların alayı fason.

yani Kadirsinas simdi demek istedigin şumudur;
    iphoneda flash ozelligi yok ama bir kayip degildir??? dogrumu?

Evet her zaman söylediğim şey bu. En azından ben ve benim profilimdeki kullanıcılar için kayıp değil

• peki flashin yokluunu iphone hangi programla karsiliyor?
  • quote:

peki flashin yokluunu iphone hangi programla karsiliyor?

Flash'ın yokluğunda iphone'da neyin eksik kaldığını bana söyle tek tek cevaplayayım
    Yalnız lütfen pm at, bu konuyu saptırmayalım daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KadirşinaS_ -- 26 Temmuz 2010; 17:01:33 >
  • Froyo ile gelen flash la browserdan girilince facebook videoları izleniyor. Kişiden kişiye değişir kullanım açısından ama benim için flash vazgeçilmez denebilir.
  • quote:

quote:

Flash'ın yokluğunda iphone'da neyin eksik kaldığını bana söyle tek tek cevaplayayım

walla smartphone kullanicisi olsam ve bu isten anlasam emin ol tek tek yazardim ama ben zaten smartphone almaya karar verdigim ve Desire ile Iphone arasinda kaldigim icin boyle her olayi desiyorum..iphoneda nette gezerken videolar sorun olmuyosa benim icin mesele yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oprema -- 27 Temmuz 2010; 16:59:14 >

• quote:

quote:

quote:

walla smartphone kullanicisi olsam ve bu siten anlasam emin ol tek tek yazardim ama ben zaten smartphone almaya karar verdigim ve Desire ile Iphone arasinda kaldigim icin boyle her olayi desiyorum..iphoneda nette gezerken videolar sorun olmuyosa benim icin mesele yok..

O zaman kusura bakma, ben yazışmanın tartışmaya gideceğini sanıyordum; yani öğrenmek değil de atışmak için cevap yazdığını hissettim. Özür diledikten sonra şöyle ifade edeyim; eğer ki çok fazla flash'lı siteyle işin yoksa iphone işini fazlasıyla görür merak etme. He flashlı sitelerle de uğraşırım diyorsan bu durumda iphone'da "Cloud Browse" diye bir program var. Direk firefox kullanıyorsun, aslında o programı yazan firmanın bilgisayarı sana firefox'u simüle ediyor bir nevi.Çok başarılı değil ama idare ediyor. Bunların haricinde;

-Flash uygulamaları ihtiyacın yok, çünkü her şeyin iphone'a uyumlusu çıkıyor hem de aşırı hızlı bir şekilde.
    -Flash oyunlara hiç ama hiç ihtiyacın yok çünkü iphone artık oyun konsollarıyla kıyaslanıyor
    -Flash videoları izlemen için neredeyse tüm online video streaming yapan sitelerin tamamının iphone uyumlu olanları çıktı

ee ne kaldı geriye???

• Bilet ayırtman gerektiğinde, bankayla işin olduğunda anlarsın geriye ne kaldığını..en gerekli anda at duvara paramparça!
  • quote:

quote:

quote:

quote:

walla smartphone kullanicisi olsam ve bu siten anlasam emin ol tek tek yazardim ama ben zaten smartphone almaya karar verdigim ve Desire ile Iphone arasinda kaldigim icin boyle her olayi desiyorum..iphoneda nette gezerken videolar sorun olmuyosa benim icin mesele yok..

O zaman kusura bakma, ben yazışmanın tartışmaya gideceğini sanıyordum; yani öğrenmek değil de atışmak için cevap yazdığını hissettim. Özür diledikten sonra şöyle ifade edeyim; eğer ki çok fazla flash'lı siteyle işin yoksa iphone işini fazlasıyla görür merak etme. He flashlı sitelerle de uğraşırım diyorsan bu durumda iphone'da "Cloud Browse" diye bir program var. Direk firefox kullanıyorsun, aslında o programı yazan firmanın bilgisayarı sana firefox'u simüle ediyor bir nevi.Çok başarılı değil ama idare ediyor. Bunların haricinde;

-Flash uygulamaları ihtiyacın yok, çünkü her şeyin iphone'a uyumlusu çıkıyor hem de aşırı hızlı bir şekilde.
    -Flash oyunlara hiç ama hiç ihtiyacın yok çünkü iphone artık oyun konsollarıyla kıyaslanıyor
    -Flash videoları izlemen için neredeyse tüm online video streaming yapan sitelerin tamamının iphone uyumlu olanları çıktı

ee ne kaldı geriye???

beni yanlis anladigini anladigim icin zaten ters cevap vermemistim sana..keske herkes senin gibi mutevazi olsa..
    verdigin bilgiler icin saol..dedigim gibi ben simdiye kadar hic smartphone kullanmadim..suanki telimi gorsen gulersin..nokia1112..artik yeni bir tel almamin zamani geldi..arkadaslar nete falan giriyorlar benimde canim cekti..almiskende duzgun bisey olsun dedim..sanirim Iphone3gs 16gb beyaz alacagim(440Euro)
    ben oyun falan oynamiyorum..internet bankaciligi,mail, msn, gazete, DH ve kariyer net :)) sms bile yazmiyorum...ihtiyacim olani ariyorum..
    sanirim bunlara flash cok gerekmez??

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ee ne kaldı geriye???

beni yanlis anladigini anladigim icin zaten ters cevap vermemistim sana..keske herkes senin gibi mutevazi olsa..
    verdigin bilgiler icin saol..dedigim gibi ben simdiye kadar hic smartphone kullanmadim..suanki telimi gorsen gulersin..nokia1112..artik yeni bir tel almamin zamani geldi..arkadaslar nete falan giriyorlar benimde canim cekti..almiskende duzgun bisey olsun dedim..sanirim Iphone3gs 16gb beyaz alacagim(440Euro)
    ben oyun falan oynamiyorum..internet bankaciligi,mail, msn, gazete, DH ve kariyer net :)) sms bile yazmiyorum...ihtiyacim olani ariyorum..
    sanirim bunlara flash cok gerekmez??

Tabiki flash gerekmez bunlar için ama bunlar için iphone da gerekmez. Yani şöyle söyleyeyim. Şimdi sizin profilinizdeki bir kullanıcı için, iphone= 3.2 mp kamera, kamera flaşı yok, itunes'a aşırı bağımlı vs. vs. gibi şeyler çok göze batar çünkü siz telefondan yazılımsal olarak uçmasını kaçmasını beklemiyorsunuz anladığım kadarıyla. Çok da fazla saatlerce başında oturup yeni ne uygulama çıkmış, hangi program ne işe yarar ya da yok jb yapayım yok versiyon yükselteyim falan gibi çok uğraşmak istemezsiniz anladığım kadarıyla. Bu durumda 440 Euro'yu iphone'a vermek yerine donanımsal olarak iphone4 haricindeki tüm diğer iphone modellerinden daha üstün, yazılımsal olaraksa google'ın android'i henüz emekleme evresinde olsa bile sizi fazlasıyla tatmin edecek olan HTC Desire modelini incelemenizi ŞİDDETLE tavsiye ederim.

• Arkadaşlar Desire almak istiyorum. Ama yurt dışından getirtmek yerine yurt içinden alabileceğim bir yer var mı kaydı yapılmış?
  • konuda yazan arkadaşlara gerçekten teşekkütler çok faydalı oldu..
  • Kesinlikle !
    Herkese ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar,
    Çok faydalı bilgiler paylaştınız bizimle.
  • Basliga bak konusulanlara bak... Niye bu iki grup surekli birbirlerinin ustune sicriyor anlamiyorum yani.

Iphone ile nexus tam olarak rakip bile sayilmaz bence. Cebinizdeki cihazin daha pda, daha cep bilgisayari olmasini istiorsaniz adresiniz nexus. Yok benim cihazim daha eglenceli olsun, bi manada media center olsun diyorsaniz adresiniz iphone. Tercih kullanicinin.

Iki cihazi da tecrube etmis biri olarak söyleyebilirim ki iphone asla nexusun ciddiyetine, is istasyonu olma becerisine ve özgurlugune erisemez. Ayni sekilde nexus da asla iphone un sahip oldugu populariteye, eglenceye, ses kalitesine sahip olamaz. Bu böyle.

Konuya dönersek;
    desire ve n1 zaten kardesler. Donanim özellikleri neredeyse ayni. N1 cift mikrofona sahip, daha iyi gurultu önleme yapiyor, wifi özellikleri daha iyi, guncellemelere daha önce sahip oluyor, tip olarak daha yakisikli. Desire ise daha ciddi duruyor, sense arayuzu ve buna bagli olarak daha fazla rami var, bekleme suresi daha iyi. Iki cihaz arasindaki farklar bunlar.

Benim n1 daha cok hosuma gidiyor cunku daha yakisikli, teflon kaplama, daha guncel ve fiziki trackballa sahip. Bu iki cihaz arasindan su daha iyi demek bence pek mumkun degil, cunku dedigim gibi birbirine cok yakin cihazlar ayrintida biraz ayriliyorlar.

• Benim bir sorum olacak...HTC den gelen açıklamaya göre Desire ve Nexus One için daha gelişmiş SLCD ekranlar kullanmaya başlayacakmış. Bu durumda şu anda desire almak mantıklı mıdır, yoksa yeni nesil ekranlı Desire'ların piyasaya çıkmasını mı beklemek lazım? Heralde Türkiye'ye de gelir sanırım yeni ekranlı Desire modeli, en azından Doğubank'a
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManoMachine

Basliga bak konusulanlara bak... Niye bu iki grup surekli birbirlerinin ustune sicriyor anlamiyorum yani.

Iphone ile nexus tam olarak rakip bile sayilmaz bence. Cebinizdeki cihazin daha pda, daha cep bilgisayari olmasini istiorsaniz adresiniz nexus. Yok benim cihazim daha eglenceli olsun, bi manada media center olsun diyorsaniz adresiniz iphone. Tercih kullanicinin.

Iki cihazi da tecrube etmis biri olarak söyleyebilirim ki iphone asla nexusun ciddiyetine, is istasyonu olma becerisine ve özgurlugune erisemez. Ayni sekilde nexus da asla iphone un sahip oldugu populariteye, eglenceye, ses kalitesine sahip olamaz. Bu böyle.

Madem bu kadar rahatsız oluyorsunuz, bitmiş bir konuyu niye tekrar açıyorsunuz? Burada kimse kimsenin üstüne sıçramış da değil herhangi bir şekilde bir tartışma da çıkmış değil. En son atılan mesajda da arkadaş herkese her yazılana teşekkür de etmiş. Nedir bu durumdan vazife çıkarma hevesiniz?

Bence gereksiz yere mevzu tartışmaya dönerse, sizin bu mesajınızdan ötürü döner.

• HTC Desire Alacağım Ama Türkiye'de Yok OFFF.
  • konu çok yararlı olmuş bende acayip ikilemdeydim şimdi tam olarak nexus one almaya karar verdim yarısını okudum geri kalan yarısını okumak adına konuyu hortlattım kusura bakmayın ama aynı durumda olan varsa iş yapar bi konu olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.