Şimdi Ara

Google Nexus One mı yoksa HTC Desire mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
3.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Açıkçası o kadar para vermişken mp3 olayınıda aradan çıkartırım diye düşünüyordum ama sanırım bu durum daha çok Iphone için geçerli,
    Ayrıca sormak istediğim başka bir soruda Android Market sorunsuz çalışıyor mu ya da herhangi bir ayar yapmak gerekiyor mu?

P.S : Alakasız olacak ama Vipracing sistemini gördüm ağladım !
    Bu arada detay fotoğrafçılığında çok çoooook güzel dostum, ellerine sağlık.
  • Sevgili utopia34 ,

Güzel sözleriniz için çok teşekkürler

Standart olarak kullandığınızda yurt dışı Android cihazlarında marketi kullanabiliyorsunuz ama sadece bedava (Free) aplikasyonlar markette listelenip/incelenebiliyor (İsterseniz indirip hemen kurabilirsinizde)Ayrıca 'market enabler' gibi çeşitli yöntemler ile paralı yazılımlarıda görmek mümkün.(Gerçi gerek kalmıyor zira çeşitli sitelerden aplikasyon takibi yapmak çok daha efektif olabiliyor)

İşin özü : mp3 Arayüzleri 'ehh işte' fena değil dedirtebilir ama müzik performansları ancak 'vasat' klasmanına gireiblir ( O'da bence zar zor girer).Günü kurtarırlarmı ? Evet.
  • Sevgili arkadaşım.

Nexus One ile Desire arasındaki tek fark isimleridir. Başka da bir fark yoktur.
    İllede bunlardan birini alacaksan sana tavsiyem ne olursa olsun Nexus One almandır. Çünkü Nexsus One standart arayüz kullandığından dolayı anından firmware güncellemelerini yapabilmekte. Ancak Desire gibi, Droid gibi Galaxy S gibi cihaz kendilerine özel arayüz kullandıklarından dolayı oldukça geç bu updateleri yapabilmekteler. Mesela HTC Desire'ye Aralık 2010 sonunda gelecekmiş update. Nedeni ise Sense arayüzünün Froyo'ya entegre dilmesi zorunluluğudur. Aynı şeyler Droid ve Galaxy S içinde geçerlidir. Bu cihazlar daha Froyo'ya geçmeden Nexus One Andorid 3.0 a güncellenmiş olacak.

Ayrıca sizin yerinizde olsam Google denen bu spyware firmanın hiç bir ürününü kullanmam. Ama yine de siz bilirsiniz.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Nexus One ile Desire arasındaki tek fark isimleridir.

O zaman iPhone 3G ile 3GS arasındaki de sadece isim farkı
  • quote:

Orijinalden alıntı: _KadirşinaS_

quote:

Donanim farklı bir kere. Ne ilgisi var. HTC Desire ile Nxus One arasındaki farkları sayar mısın? Ben cidden bilmiyorum. Tamamen aynılar diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 10 Temmuz 2010; 22:01:39 >
  • quote:

quote:

quote:

Donanim farklı bir kere. Ne ilgisi var. HTC Desire ile Nxus One arasındaki farkları sayar mısın? Ben cidden bilmiyorum. Tamamen aynılar diye biliyorum.

Boyutları,ağırlıkları,RAM değerleri farklı bir kere.
    Nexus'da gürültü önleyici ikinci mikrofon var, desire da yok.
    Desire'da fm radyo var, n1'da yok.
    Birinde trackball var, birinde trackpad
    Desire'ın dışa verdiği ses, nexus1'dan daha yüksek.

Kullanıcı için tercih sebebi olabilecek bir çok detay daha var arada.

• Ben de izninizle bişey sormak istiyorum.

Çok yolculuk yapan biriyim. Aslında telefonu bir anlamda media centre olarak da kullanmak istiyorum. Yolda bana arkadaş olsun.
    Sormak istediğim şu; mkv uzantılı dosyaları(720p yada 480p) hiçbir işleme tabi tutmadan ve takılma yaşamadan oynatabiliyor mu bu cihazlar? Bir de Türkçe altyazı destekliyor mu?

Yardımcı olursanız sevinirm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malachi77

Ben de izninizle bişey sormak istiyorum.

Çok yolculuk yapan biriyim. Aslında telefonu bir anlamda media centre olarak da kullanmak istiyorum. Yolda bana arkadaş olsun.
    Sormak istediğim şu; mkv uzantılı dosyaları(720p yada 480p) hiçbir işleme tabi tutmadan ve takılma yaşamadan oynatabiliyor mu bu cihazlar? Bir de Türkçe altyazı destekliyor mu?

Yardımcı olursanız sevinirm.

Uuzun lafın kısası : Hayır. Bu formatta klip/dizi/filimleri vb direkt oynatabilen/oynatabilme ihtimali en yüksek olan cihaz : Samsung Galaxy S (Sahibi olmadım bilmiyorum ama XDA gibi forumlarda onund altyazı ile ilgili bir takım problemleri olduğu yazılmış)
  • Benim de bir sorunum var malesef. Bilindiği gibi Desire ve N1'ın şuan itibariyle Türkiyede firma garantili olarak satışı yok elimizde iki seçenek var ya yurtdışından getirtilecek yada duyduğum kadarıyla garantili adı altında satan mağazalardan almak. Yurtdışından hiçbir ürün almamış olmam ve yurtdışında tanıdıklarımın olmaması böyle yüksek fiyatlı bir telefon getirtme riskini almak için büyük engel o yüzden ülke içinden almayı düşünüyorum ama aklımda bir soru var sözde garantili olarak satan mağazalar htc ve google bu aletleri ülkemize getirmiyorsa bir bozulma durumunda tamir işlemini nasıl yapıyorlar? Yeterince güvenilirler mi? Tamir edeceğiz diye alıp yapamadan geri verme ihtimalleri var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • normalde smartphone a pek ilgim yoktu..su internet ve dokunmatik olayi ilginc gelmeye basladi..arkadasimdada Desire gorunce mest oldum..ciddi ciddi desire almaya karar verdim hatta 455 Euroya buldum( yurtdisindayim)
    asil sorun su..desire sormak icin dukkana girdigimde teshir edilmis ve acik konumda bir iphone gordum(580Euro modelini sormak aklima gelmedi)..yaw biraz kurcaladim ama dokunmaz olaydim..kardesim adamlar ne guzel bi makina yapmis ya..muthis bisey ya..benimde kafam karisti..
    desire kullanan arkadaslar bana tavsiyede bulunsunlar..HTC alsam pisman olurmuyum..? benim icin goruntu kalitesi, internet hizi ve dokunma tepkisi en onemli kriter..
    fiyat olarak o kadar Iphone a verilir mi?
    desire da uygun fiyata bulmusken almali miyim? bu makina kullanicisini tatmin eder mi ?
    yoksa hic smartphone kullanmamis biri olarak desire da 1-2 sene takilip sonra Iphone 4 emi ziplayayim? ya da cokmu zipliyorum once nokia 5800 falan bir isinma turlarimi atsam
    saka bi yana desire Iphone arasinda kafam karismisken bide N1 cikti basimiza..bu 3 teli kullanan arkadaslar goruslerini ifade etmisler onlardan ricam guncel deneyimlerini tekrar paylasabilirler mi?

goruslerinizi bekliyorum dostlar..

ACILLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: oprema

normalde smartphone a pek ilgim yoktu..su internet ve dokunmatik olayi ilginc gelmeye basladi..arkadasimdada Desire gorunce mest oldum..ciddi ciddi desire almaya karar verdim hatta 455 Euroya buldum( yurtdisindayim)
    asil sorun su..desire sormak icin dukkana girdigimde teshir edilmis ve acik konumda bir iphone gordum(580Euro modelini sormak aklima gelmedi)..yaw biraz kurcaladim ama dokunmaz olaydim..kardesim adamlar ne guzel bi makina yapmis ya..muthis bisey ya..benimde kafam karisti..
    desire kullanan arkadaslar bana tavsiyede bulunsunlar..HTC alsam pisman olurmuyum..? benim icin goruntu kalitesi, internet hizi ve dokunma tepkisi en onemli kriter..
    fiyat olarak o kadar Iphone a verilir mi?
    desire da uygun fiyata bulmusken almali miyim? bu makina kullanicisini tatmin eder mi ?
    yoksa hic smartphone kullanmamis biri olarak desire da 1-2 sene takilip sonra Iphone 4 emi ziplayayim? ya da cokmu zipliyorum once nokia 5800 falan bir isinma turlarimi atsam
    saka bi yana desire Iphone arasinda kafam karismisken bide N1 cikti basimiza..bu 3 teli kullanan arkadaslar goruslerini ifade etmisler onlardan ricam guncel deneyimlerini tekrar paylasabilirler mi?

goruslerinizi bekliyorum dostlar..

ACILLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!

desire a bir alistin mi vazgecemezsin.bende kararsizdim asagida yaptigim alintidaki gibi.samimi soyluyom o cok memnunum.iyi ki iphone almamisim dedim.suan froyo romunu yukledim.hizli olan cihaz resmen uctu.hic dusunme derim.pisman olmazsin.
    quote:

Orijinalden alıntı: kirmizibulten

apple almayi dusunenlerin bir htc desire nexus one alip incelemelerini tavsiye ederim.ilk 3gs alacaktim yada dedim windows mobile 7 li bir telefon mu alayim.sonra youtube da iphone 3gs ile htc desire in karsilastirildigini gordum.dedim bu htc nedir ya? herkes daha iyi diyor.ona yogunlastim.telefon daha yeni cikmisti o siralar.daha sonra baktim windows mobile 7 nin program vs destegi az olacak.onu eledim.android e saglam destek gelir dedim.desire i inceledikce telefona hayranligim kat kat artti.muthis bir telefon.cok hizli ve gercekten cok ozgursunuz telefonu kullanirken.pc gibi birsey.romlar modification lar.hareketli arka planlar.muthis zevkli web surf.harika widget lar.fiyat ta iphone a gore cok cok iyi.islemci ram telefon bariz ustun.gidip elma armut resmine kanarak milletin agzinda sakiz diye daha dusuk ozellige cok para vermenin anlamsiz olduguna karar vererek htc desire aldim ve gun gectikce ne kadar dogru bir karar verdigimi gordum..baslarda dedim iphone 4 cikarsa onu alirim bunu satip inanin samimi soyluyorum iphone 4 e degismem.arkadaslar gordu tr de teli.hepsinin ortak karari "bu telefon iphone dan cok daha iyi" oldu.o yuzden fanatizmi birakip acin inceleyin her yonuyle.parayi veren sizsiniz o kadar para bayilacaksiniz.marka reklam esiri zombi alici olmayin.

• tesekkurler kirmizi bulten..goruslerin gercekten samimi geldi..karar verme asamasinda yararli olacaktir..bende birde soyle bir durum var 4 senedir nokia 1112 santiye telefonu kullaniyorum...boyle bir anlayistan smartphone a transfer olmak bir problem yaratirmi ? zira bu yeni nesil telefonlar tembel adamin isi degil gibi gorunuyor.surekli program indirmek, guncellemeler yapmak, gelismeleri takip etmek..acikcasi ben nette mail ve gazete okumaktan baska bisey yapmiyorum insallah bu telefonlarin hakkini verebiliriz..yoksa yazik olacak o kadar paraya..
  • beyler bugün itibariyle nexus one aldım resmi garantisi mevcut cihaz gold computerde satılıyordu ancak stok bitmişti bende kadıköyden bir mağzadan aldım ama yine 2 yıl resmi garantisi var BER garantili olması lazım.cihazdan çok memnunum iphone falanda kullanmıştım ama bu cihaz çok bomba yok yok diyebilirim hiç eksik görmedim.tek merak ettiğim 2.2 nasıl yükselticez bunu.
  • Tekrar ben geldim arkadaşlar :)
    Forumda bir yerlerde sanki Nexus One Facebook aplikasyonunda videoları oynatamıyor gibi birşey okudum,
    Aslı var mıdır?
    Bu arada Dailymotion ve Youtube gibi siteleri sorunsuz kullanabiliyor muyuz?
    Teşekkür ederi(m)z yardımlarınız için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: utopia34

Tekrar ben geldim arkadaşlar :)
    Forumda bir yerlerde sanki Nexus One Facebook aplikasyonunda videoları oynatamıyor gibi birşey okudum,
    Aslı var mıdır?

şu anda androidde hiç bir facebook applicationı herhangi bir telefonda video oynatmıyor (iphone da durum aynı), foroyo 2.2. ile flash 10.1 desteği gelince bu konuda gelişmeler olacağını ümit ediyoruz :)
  • Iphone' da facebook aplikasyonunun son surumu videolari oynatiyor bildigim kadari ile,
    Buna karsilik Nexus One' da flash destegi olmasina ragmen videolari oynatamamasi enteresan geldi,
    Bununla ilgili yabanci forumlarda 1sey yakalayan var mi?
    Tesekkurler..
  • Merhaba,

Nexus One'ımda Android 2.2 ve Flash Player yüklü, default browser ile facebooktaki videoları izleyebiliyorum. Ofical facebook uygulaması, direk olarak default browser da açıyor videoları. Dailymotion'ı test etmedim ama youtube uygulaması ile sorunsuz youtube videolarını izleyebiliyorum.
  • Merhaba,

Forum içerisindeki http://forum.donanimhaber.com/m_38762587/mpage_1/key_nexus/tm.htm başlığını takip edebilirsin konu ile alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silmaril

quote:

Aslı var mıdır?

şu anda androidde hiç bir facebook applicationı herhangi bir telefonda video oynatmıyor (iphone da durum aynı), foroyo 2.2. ile flash 10.1 desteği gelince bu konuda gelişmeler olacağını ümit ediyoruz :)

iPhone'da bir kaç farklı program var facebook videoları için. Benim anlamadığım HTC Desire'a geçmeden önce, 3GS kullanırken forumda milletle tartışırdık "yok efenim iphone'da flash yok ne işe yararmış onun tarayıcısı?" eee Desire'da var da ne işe yarıyor??? Buradan çıkan sonuç şu burada "ille de flash" diye atıp tutanların alayı fason.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KadirşinaS_ -- 26 Temmuz 2010; 9:39:44 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Silmaril

quote:

Aslı var mıdır?

iPhone'da bir kaç farklı program var facebook videoları için. Benim anlamadığım HTC Desire'a geçmeden önce, 3GS kullanırken forumda milletle tartışırdık "yok efenim iphone'da flash yok ne işe yararmış onun tarayıcısı?" eee Desire'da var da ne işe yarıyor??? Buradan çıkan sonuç şu burada "ille de flash" diye atıp tutanların alayı fason.

yani Kadirsinas simdi demek istedigin şumudur;
    iphoneda flash ozelligi yok ama bir kayip degildir??? dogrumu?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.