Şimdi Ara

'GREEN CARD' Abd de yaşam hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kazandıktan sonra neler bekliyor?
    Abde de greenkard ile yaşam nasıldır?

• bende bu sorularin cevaplarini merak ediyordum..

Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi arkadaşlar aramizda?
  • Sanırım sitelerin çoğu fasa fiso. Pek güven vermiyor. Amerikan konsolosluğundan bilgi almak en iyisi. Adana'ya yakınsanız birazda karizmaysanız İncirlikte güzel hatunlar var evlenip gitme şansınızda var
  • evet yok mu başka bilgisi olan ?
  • BAŞVURU İÇİN ŞARTLAR

Lise veya dengi okul mezunu olmak;

Eğer lise veya dengi bir okul mezunu değilseniz son 5 yılın 2 yılında, en az 2 yıl eğitim veya tecrübe gerektiren bir meslekte çalışmış olmanız ve bunu belgeleyebilmeniz gerekmektedir.

Eğer lise veya dengi okul mezunu iseniz iş tecrübesi aranmaz.

İngilizce bilmeniz kesinlikle şart değildir.

Çekilişe başvurularda bir yaş sınırlaması yoktur. Çekilişe başvuruda bulunmak için mesleğinizin, yaşınızın, yüksek lisansın, üniversite mezunu olmanızın hiç bir etkisi yoktur.

Başvurunuz için önem taşıyan tek şey bilgilerinizin bir kerede, eksiksiz ve hatasız doldurularak başvuru süresi içerisinde Amerika yetkili mercileri tarafından belirtilen elektronik transfer sayfasından yapılmasıdır. Bütün başvurular eşit şansa sahiptir.

Şansınızı artırmanın tek yolu, eğer evliyseniz eşiniz adına da başvuru yaparak şansınızı ikiye katlamaktır.

http://www.amerikanvizesi.com/sartlar.html

• alan varmı hiç bu siteden ?
  • bu gibi siteler hikaye.

aracı kullanıp boşa para vermeyin internetten sizde başvuru yapabiliyorsunuz.

http://www.dvlottery.state.gov/ sitesinden başvurunuzu yapabilirsiniz şu an için 2011in başvuru formları çıkmadı sık sık ziyaret etmekte fayda var.

bizimkiler aracıya 200 tl kaptırdılar kişi başı 50 tl olmak üzere. dinlemiyorlar beni tabi.
  • başvuru için gerekli bilgiler burada pdf şeklinde mevcut resmi sitedir ve resmi bilgilerdir

http://www.travel.state.gov/pdf/DV2010-Turkey.pdf
  • Diyelim GreenCard çıktı. Türk vatandaşlığımız iptal mi ediliyor ABD vatandaşı olunca? Her iki ülkenin de vatandaşı olamıyor muyuz aynı anda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razercode

Diyelim GreenCard çıktı. Türk vatandaşlığımız iptal mi ediliyor ABD vatandaşı olunca? Her iki ülkenin de vatandaşı olamıyor muyuz aynı anda?

ekşiden alıntı;

amerikan vatandaşı olmayanlara amerika'da süresiz olarak oturma ve çalışma izni sağlayan bir tür vize.
    green card alindiğinda , türk vatandaşlığı devam eder ve amerikan vatandaşlığı haklarının bir çoğuna sahip olunur
    bu kart sayesinde amerikada çalişma imkanı kazanılır. green card sahibi olan herkes kendi şirketini kurma hakkını da kazanmış olar
  • Hkaye işi green card ben geçen sene ankarada amerilan konsolosluğuna başvuruda bulundum vize için bana 10 yıllık vize verdiler ve verdikleri vize sınıfıda r sınıfı bu sınıf vizede eşimi ve 21 yaşına gelmemiş çocuklarımı yanımda götürme yetkisine sahibim tüm imkanlardan yararlanıyorum amerikanın ama sadece çalışımıyorum geçen seneden bu seneye gittin mi diye sorarsan hayır burada işimi daha da geliştirmeye uğraşıyorum sana tavsiyem bırak böyle çekilişli lotolu işleri...
  • mezun.com daha ayrıntılı .
  • en buyuk hayalim ABD :
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.