Şimdi Ara

Gridview'de TemplateField problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Gridview içinde bir TemplateField, bunun içinde de bir link button var. Ben bu link butona bastığımda link butonun bulunduğu satır numarasının, yönlendirilecek sayfaya gitmesini istiyorum. Yani mesela bir grup mesaj içinde hangisinin TemplateField'ındaki link butona tıklarsam o mesajı görmek amacım.

Farklı satırlardaki aynı link butonları nasıl ayırt edebiliriz bilen var mı?

• Two rules of success : 1) Don't tell everything you know ... dalgamı geçiyorsun yoksa cidden soruyormusun bunu yazdıktan sonra...bu yazıyı kaldrıdığında cevabını buradan görebilirsin
  • darthridius Güzel yakalamısssın.....Artık kaldırsa bile cvp yazmamayı düşünüyorum.Arkadaş fikirini söylemiş çünkü...
  • quote:

Orjinalden alıntı: darthridius

Two rules of success : 1) Don't tell everything you know ... dalgamı geçiyorsun yoksa cidden soruyormusun bunu yazdıktan sonra...bu yazıyı kaldrıdığında cevabını buradan görebilirsin

Arkadaşım kusura bakma da bu yazıya baktıktan sonra gülümsemek ya da tepki vermemek yerine böylesine yüzeysel ve gereksiz bir konuda bir şeyler yazabileceğini düşünmedim. Ben 4 yıldır aynı imzayla bu forumdayım ve buna takılanı da ilk defa gördüm.

İnternette yapacağın ufak bir araştırmayla bunun bir ŞAKA olduğunu öğrenebilirsin.

Sırf bu yüzden cevap vermek istemiyorsan da bu senin problemin. Yardım etmek istemiyorsan keyfin bilir.
  • LinkButton'un onClick'ine şunu yaz ;

// -- C# --
    LinkButton lb = (LinkButton)sender;
    // ----

lb.Text ile LinkButton metnine
    lb.CommandArgument ile de pas geçeceğin parametre(ler)e

ulaşabilirsin..

-

Unutmadan; LinkButton'un databound kısmında CommandArgument'e karşılayacağın parametreyi vermen gerekecek, örneğin: Eval('fieldadi') ile istediğin field'ı atabilirsin.
  • tamamdır hekmen hallettim

çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.