Şimdi Ara

Gt70 2od(1763) klavye aydınlatma (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar notebookun klavye aydınlatması güç kablosunun takıldığı yerdeki 12 pinli plastik parça kayboldu.Nerden nasıl temin edebilirim, bu parçanın adı sanı nedir?

Bu parça olmadan flex kablo sabit durmuyor ve klavyenin aydınlatmasını kullanamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ...

• PoseiDon^ kullanıcısına yanıt
    Aynı parçayı geçenlerde ben de kırmıştım. Geçici olarak elektrik bandıyla sabitlemiştim, hala kullanıyorum sorun yok. Bilgisayar teknik servislerinde şansını deneyebilirsin.
  • Evet teknik servislere uğra sor bende bilmiyorum.

• uplansın :D

• Cevaplar için sağolun, Antalya'dayım bulunduğum yere en yakın teknik servis 50 km uzaklıkta ve çalışıyorum, bana internetten aliexpress gibi sitelerden lazım, aradım baya bi ama bulamadım

• T.A.R.D.I.S. kullanıcısına yanıt
    Tam olarak nasıl yaptın, ben yaptım çalışmadı aydınlatma.Flex kablo pinlerin altına mı gelecek yoksa üstüne mi? Bir iki denedim olmayınca kısa devre yaptırırım diye bıraktım.

Flex'i pinlerin üstünde olacak şekilde ileriye doğru SDCARD1 yazan yere doğru itin. Flex kablonun iletken aralıklarıyla pinler temas etmeli. Sonrasında flexin üstüne bastırması için katlanmış bir peçete parçası koyarak elektrik bantıyla bantlayabilirsin.
  • T.A.R.D.I.S. kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam eve gidince bi deneyeyim tekrar

Ne demek hocam. Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.
  • Yanlış anlaşılmak kesinlikle istemem ancak zor bulunacak bir parça, geçmiş olsun. Belirli bir standardı da olmadığı için teknik servislere sorun tabi, ancak muhtemelen birşeyler uydurmaya çalışacaklardır sadece.

• HeavyClocker H kullanıcısına yanıt
    Bantla bir deneyeyim idareten.
    Bakacağız artık parçayı bulursam yazarım buraya.

• Flex kabloyu elektrik bandıyla iki kat bantlayıp kalınlaştırdım ve iyi bir şekilde sıkıştı ardından sağlamlaştırmak için üstünü bir kez daha bantladım.Şimdilik bir sorun yok çalışıyor, aynı sıkıntıyla karşılaşıp parçayı bulan olursa bizimle paylaşsın.Yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoseiDon^ -- 19 Ağustos 2016; 13:12:05 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.