Şimdi Ara

Tavsiye ? MSİ GE60 2QE apache vs dell inspiron 7559

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.webdenal.com/msi-apache-pro-2qe-1094xtr_790822.html?gclid=COCcrKKAtMwCFRBmGwod5jYARA

http://www.istanbulbilisim.com.tr/dell-inspiron-7559-b70w81c-gaming-notebook-fiyati,208147.html?gclid=CN_Dnt-AtMwCFVTnGwodSo8LbQ

Arkadaşlar MSİ GE60 APACHE PRO 1094 ve dell inspiron 7559 bilgisayarlar arasında kaldım.

İşlemci ram ve ekran kartı performansları neredeyse aynı.
    MSİ de klavye aydınlatması mevcut.dell de ise çift fan var.

soğutma performansları ve bilgisayar kalitesi hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var.Ya dell in 16gb ve 8gb ssd li modelini alıcam ya da msi alıp ek ram ve ssd ekleticem ileride gerekli olursa.arada yaklasık 400-500 TL lik bi fark oluşmuş olucak.
    hangi bilgisayarı önerirsiniz.kullanıcılar tarafından tavsiyeleriniz alabilirsem çok iyi olur.

iyi forumar

• Ge60 al ilerde pisman olmazsın cok daha kaliteli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delldeki islemci 6.nesil ekran karti 4gb ve msidan 300 400 tl daha ucuz. Ben oyumu dellden yana kullanıyorum.

• Doğrudur hocam ama cpu ları karsılastırınca 4.nesil daha üstün performans sağlıyor. Dell ekran kartı da 4gb buna karsılık. O yüzden performansları yakın diye düşündüm.

• merhaba, net bildiğim bir kaç şeyi yazayım.

genel multimedia Özellikleri olarak msi daha üstün. dell in klavyesi kötü ekranının parlaklık seviyesi düşük hoparlörleri de msi a göre kötü.

harici ekran ve klavyeyle kullanacaksanız bu sorunlar ortadan kalkar.

oyun performansı olarak dell 7559 sogutması cok iyi. msi cayır cayır yanacak ve throttle yapacak çok yoğun performansa çıktığında. 2 sininde ram ve ssd upgradei kolay.

oyun performansı olarak işlemcileri fark yaratmaz ama dell 4gb ekran kartı ileriye yönelik daha dayanıklı olur. vram ihtiyacı artıyor giderek.

dell in batarya kullanım ömrü de çok yüksek eğer güce bağlanmadan dışarıda casual kullanacaksanız.

kısacası multimedia ön plandaysa msi, performans ise dell derim.

özellikle dell in soğutması çok iyi araştırabilirsiniz kaynaklardan. ama klavye ve ekranını kesinlikle sevmedim ben birinci elden kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T.C.Eylem -- 30 Nisan 2016; 13:28:39 >

• MSI 4. nesil işlemcili ve GE60 kasası GE62 ler kadar iyi değil.
    Ben olsam Dell olanı alırdım. Ama linkini verdiğin modeli değil de SSD li olanı alırdım; yani bunu

http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=11078

INTEL i7-6700HQ, 16GB RAM, 128GB SSD + 1TB HDD, 15.6 Full HD, NVDIA Geforce GTX 960M 4GB, Free DOS
  • dell bide klavye aydınlatması koysaymış tadından yenmezmış:)
  • amaç oyunsa msi alacaksın. msi bu işin üstadı laptop da gerek soğutma gerek dizayn üst düzey. dell bu işlerde pek bir iddası yok bulaşma dell e msi al geç bütçeni artırma imkanın varsa güncel modellerden al msi.
  • Dell

• MSI GE60/62 alacaksanız 2QE yerine 6QD veya 6QF modellerine yönelmeniz daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exiledFromBadmen -- 2 Mayıs 2016; 10:38:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.