Şimdi Ara

GTÜ vs KTÜ bilgisayar müh. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ikisinin de bulunduğu coğrafya piyasasında birbirlerine göre üstünlükleri vardır. ama işin sonunda çok bir fark oluşmaz bence. gebze'dekiler ktü'dekilere göre biraz daha heyecanlı, yeni oluşan bir kurumlar diye. belki onu sayabiliriz.

https://www.tai.com.tr/content/docs/2014-yili-universite-yaz-staji-kontenjanlari.pdf
  • İlk40bin hoşgeldin yav tamam sende gel hadi GTU ye her başlıkta yazmayın yazmayın nolur yazmayın. Bilgi vermeden eleştiri yapıyorsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayarmuhendisiyim

İlk40bin hoşgeldin yav tamam sende gel hadi GTU ye her başlıkta yazmayın yazmayın nolur yazmayın. Bilgi vermeden eleştiri yapıyorsun...

Hoşbulduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: __By_Sinan__

@AnkaraYolcusu arkadasa G.TÜmle gulmek istiyorum bos bos mesajlar atmissin cidden, neye dayaniyorsun acaba. Burasi 92 den beri teknik universite statusunde ve normal üniversiteye gore projeye dayali egitim sistemi vardir farki vardir.

Yok gtu yeniyeni kurulmus orasi eskiden liseden bozma enstituymus filan. Senelerdir ne mühendisler yetisti orada, suana kadar ytu den (ytu yu rast gele yazdim ust segment3 yakinyakın bir universite oldugunu anlatabilmek icin) daha iyi bir universite. Uzun uzun anlatmayacagim her birey mantikli arastirmalar yapabilir öğrenebilir. Eğitimi kotu yada siradan bir universite orasi derse yanlış konusmus olur.

Daha oncede bi yazi yazmistim aynisini buraya yazayim, ozet gecmis olurum.

Gebze Teknik, Neden mi?

* Eğitimi kocaeliye gore cok daha iyidir, zordur zorlugu ogreticidir bos kasıntı degildir kesinlikle (Not abartı değil)
    * Projeye, Odeve dayalı eğitim sistemi vardır; öğreticidir, neyi nasıl ogrenecegini ogretmeyi amaclar, Cogu dersten odev verilir yada proje, ciddi performans gerektir. Mecburen ogreniyorsunuz
    - Bu ugrasların sonucunda iş hayatında gtü lu ogrencilerin hep sıyrıldıklarını duuyorum(gerek zorluklarla mucadele,arastırma istegi gerek bilgi birikimi, tecrube)
    * girişimci mühendisler yetiştirmeyi hedefler, argeye yonelik muhendis yetişir (meshur kariyer iş basvuru sitesinden kanıtlanabilir)
    * Hocalar daha kalitelidir, genctir hemen hemen hepsi yurtdısında cok kaliteli yerlerde doctorasını yapmıs hocalardır
    * hocalarla proje yapmak, danısmanlık almak cok kolaydır, bu projelerde tubitak destegi veya benzeri girişimci destekcilerinden hibe alma avantajı vardır (bkz. tubitak baskanı kimdir)
    * Erasmus avantajı turkiye de en fazla yerlerden biridir
    * ogrenci sayısıa azdır, bence avantajdır
    * bilişim vadisi vardır yakınında, neden avantajdır, cunku bilişim vadisinin tek universite ortagı GTÜ dür. %28 ortaklık payı vardır, okula harcanan destegi siz dusunun, ve burada staj iş imkanlarını dusunun(suan kulucka merkezi faaliyette olması lazım yakın zamanda buyuycek)
    * ek olarak en buyuk sanayi bolgelerinden biri orada bir suru bilişim firması var, tekno park vs var
    * İstanbula daha yakın, daha fazla iş imkanı daha fazla "network"

Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Neden GTÜ degil dersek;
    *Disiplinli calısamayacaksan eğitim zorlar, okulu uzatırsın ama bir sekilde mezun olup kaliteli muhendis olursun.
    * sosyal olanklar kocaeli ye gore az olabilir, sebebi ogrencisi azdır daha sonuk etkinlikler olabilir, Ancak sosyallik kişinin kendisnide biter diyorum bu aşılabilir. tabi kişisel tercih
    - Sosyalligi severim, rahat okumak isitoyrum normalbir muhendis olup diplomamı alsam yeter diyorsanız GTÜ yanlış tercih olur
    * Kampus dısı ppek haraketli degil, cıkınca yapacak bişi yok fazla. 30 dk ileri kartalı filan gecmek gerek sanırım. agustosta banliyo hatı acılıyor istanbula ulasım kolaylasacak baya baya.
    * Kampus içi pek haraketli degil, yemek için veya kafe vs az sayıda.(hemen hemen her binada kafe var ama alternatif yok) bunun için en az 1-2 sene beklemek gerekecek, yatırım alıyor hareketlenecek.

Edit:not ayni maddeler ktu icinde geçerli

YTÜ'den daha iyi mi dedin ben mi yanlış anladım

• KTÜ nün mühendisliklerde sıradan bir anadolu üniversitesinden farkı yok. Puanları da gayet düşük. Trabzon sektörden tamamen uzak bir şehir iş bulman oldukça zor. Gebze teknikle neden kıyasladınız onu anlamadım. Arada dağlar kadar puan farkı var. Şüphesiz gtü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raphaël -- 16 Temmuz 2015; 11:40:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtü ye git işman olmazsın
  • Evet aynen öyle diyorum, bilgisayar mühendisliğinde durum böyle. GTÜ'den oraya geçiş yapan ve ytü deki hocaların tercih zamanında gtü bizden dahah iyidir dediğini duydum. Daha çok merake diyorsan basit, gidersin 2 üniversiteyed e ogrencilerle de konusursun hocalarla da mezunlarla da. kararını kendin verirsin. Ha ytu nun onune yaz demiyorum ben kimseye herkesin gecerli sebepleri vardır tercihlerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: __By_Sinan__

Evet aynen öyle diyorum, bilgisayar mühendisliğinde durum böyle. GTÜ'den oraya geçiş yapan ve ytü deki hocaların tercih zamanında gtü bizden dahah iyidir dediğini duydum. Daha çok merake diyorsan basit, gidersin 2 üniversiteyed e ogrencilerle de konusursun hocalarla da mezunlarla da. kararını kendin verirsin. Ha ytu nun onune yaz demiyorum ben kimseye herkesin gecerli sebepleri vardır tercihlerde

KTÜ ile bir ihtimal de YTÜ ile kıyaslamak komik, eksileyen de sanırım GTÜ mensubu. Öğrencilerine sormama gerek yok, kuzenim GTÜ Bilgisayar, abim de YTÜ Bilgisayar 3. sınıf. Puanım da GTÜ Bilgisayara yetiyor ama kuzenim kendisi vazgeçirdi. Neye göre kıyas yapıp GTÜ'yü daha iyi buldun bilmiyorum ama abimin arkadaşlarından da gördüğüm kadarıyla hepsi iyi yerlerde.

Ayrıca yanlış anlaşılmasın benburada GTÜ kötü bir üniversite demiyorum. Sadece YTÜ kıyaslamasını komik buldum. Lab imkanı, sosyal yaşam vs ile bile YTÜ farkla önde. Ama yine de sıralama olarak gerisinde olmasına rağmen GTÜ Kocaeliden iyi diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B7F190390 -- 16 Temmuz 2015; 16:02:10 >

• Elbette bende ytu ye kötü demiyorum, iyilik durumu kisiye göre değişir. Daha onceden itu yu tercih etmeyip de gtü tercih edenlerde oldu. Kosullara göre tercih de değişiyor. 2 3 yil gtü de okuyup sonradan ytu de eğitim almis kişiden duymuştum ben. Birde tercih zamani ytu hocalaryla konuşan kisiler soylemisti. Sosyal olanaklarda gtü geride kalir o, lab ve eğitim konusunda da iddali olduğunu belirtmek istedim, kiyaslamak komik degil bence. Ancak yarıştırmak da dogru degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtü bok gibi okul arkadaşlar yazan hayatının hatasını yapar gidin işletme okuyun daha iyi.
  • hocam benim lise gtü nün yanındaydı birsürü tanıdığım var iyi bilirim yani gtüyü
    sana şöyle söyleyeyim tercih döneminde itü elektrik yerine gtü elektrik elektroniği seçsem mi diye düşündüm, yalanına sokarımcılar gelmeden söyleyeyim gebze bölgesi bi mühendisin en rahat staj yapabileceği en rahat iş bulabileceği bölgelerdendir
    sakın ktü falan yazma bak puanları düşük ama millet bilmediği için düşük, gtü konumunun da etkisiyle sağlam bi üniversitedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: POMPEII

hocam benim lise gtü nün yanındaydı birsürü tanıdığım var iyi bilirim yani gtüyü
    sana şöyle söyleyeyim tercih döneminde itü elektrik yerine gtü elektrik elektroniği seçsem mi diye düşündüm, yalanına sokarımcılar gelmeden söyleyeyim gebze bölgesi bi mühendisin en rahat staj yapabileceği en rahat iş bulabileceği bölgelerdendir
    sakın ktü falan yazma bak puanları düşük ama millet bilmediği için düşük, gtü konumunun da etkisiyle sağlam bi üniversitedir

boş konuşma birader. itü ile burayı karşılıştırıyorsun . sen kapısından geçmişsin herhalde etrafını bilirsin çöplüğün içinde bu okul arkadaşlar tarla dolu her taraf lağım.

kokarca gibi kokar.

etrafında bi kafe yok. tek yapacağınız sosyal etkinlik petrol istasyonu içindeki mcdonalds.

hadi bana eyv. bu okulu yazacağınıza gidin özele hayatnıızı yaşayın.

• Opricnik kullanıcısına yanıt
    itü ile kıyaslamıyorum eğitim ve sosyal imkanlar ortada zaten ama evime çok yakın iş imkanlarının ülkede en fazla olduğu yerlerden biri orda okuyup 3 sene staj yapsam itüden mezun olmaktan daha iyi bi mühendis olarak çıkabilirdim belki, insanın çalışkanlığıyla da alakalı bu tabi
    ama ktü ile kıyaslarsan ktünün sosyal imkanları burdan daha mı iyi? karadenizdeki bütün mühendislik şirketlerini toplasan da gebzenin 4 te biri kadar yoktur bu da bi gerçek. bi mühendis orda nasıl kendini geliştirebilir eğitim de berbat iş merkezlerine de uzak. 17b deki ortam hiçbi yerde yoktur ayrıca
  • quote:

itü ile kıyaslamıyorum eğitim ve sosyal imkanlar ortada zaten ama evime çok yakın iş imkanlarının ülkede en fazla olduğu yerlerden biri orda okuyup 3 sene staj yapsam itüden mezun olmaktan daha iyi bi mühendis olarak çıkabilirdim belki, insanın çalışkanlığıyla da alakalı bu tabi
    ama ktü ile kıyaslarsan ktünün sosyal imkanları burdan daha mı iyi? karadenizdeki bütün mühendislik şirketlerini toplasan da gebzenin 4 te biri kadar yoktur bu da bi gerçek. bi mühendis orda nasıl kendini geliştirebilir eğitim de berbat iş merkezlerine de uzak. 17b deki ortam hiçbi yerde yoktur ayrıca

KTÜ'ye gitmedim ama en azından Trabzon şehrinde ve bir sürü bölümü var Hukuk gibi. Sosyal imkanın GTU'den kötü olma imkanı yok. Evet işte ortam anlayışı "17B" çoğu GTU'lünün ne yazik ki haklı diyorsun.

Bilgisayar için konuşuyorum %90'ıda asosyal arkadaşlar gelen okula. Bilgisayar oyunu oynuyorlar bıraksalar bütün gün.

Ben şahsen seneye geçiş yapacağım bu bok çukurunda 1 dk kalmaya tahamülüm kalmadı.

• Opricnik kullanıcısına yanıt
    itü odtü boğaziçinde hukuk yok hukuk olması onun teknik üniversite özelliğine gölge düşürmekten başka bi olay değil
    sen gtülüleri hiç sevmemişsin hocam belli ama bilgisayar okuyon yani işletmedeki gibi her akşam club'a hangi üniversitede gitcen ki
  • quote:

itü odtü boğaziçinde hukuk yok hukuk olması onun teknik üniversite özelliğine gölge düşürmekten başka bi olay değil
    sen gtülüleri hiç sevmemişsin hocam belli ama bilgisayar okuyon yani işletmedeki gibi her akşam club'a hangi üniversitede gitcen ki

Kardeşim ITU Odtu bogazici ile ktü karşılaştırmadım.

KTU ve GTU için diyorum

Her akşam clube mi gidelim dedim ? Burada bir adet kafe yok arkadaş üniversite mi okuyorsun lise mi sen ona karar ver.

buraya gelen kişilerin %99'u derse girip her derse ayrıca ders çıkışı yemeğe gidip sonra koşa koşa yurda eve gidiyorlar.

Ha bu benim işim ben asosyalim LoL muhabbeti yaparım maç izlerim salla başka bir şeyi diyen biriysen buyur.

Zaten artık 1-2 derse giriyorum sadece sene bitsin de kurtulayım bu çukurdan.

• KTÜ Bilgisayar Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim, mediumda dün bu konuyla alakalı bir yazı yayınladım, yazıyı güncel aratanlar için cevap olabilir, okumak isteyen olursa aşağıdaki linkten yazıya ulaşabilirler.

KTÜ Bilgisayar Mühendisliği Tercih Edilir Mi?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.