Şimdi Ara

GTÜ vs KTÜ bilgisayar müh.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki üni. artıları eksileri nelerdir ?

• AnkaraYolcusu A kullanıcısına yanıt
    A AnkaraYolcusu demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: AnkaraYolcusu

Aman aman amannnn sakın gtü yü yazayım deme bu ot arkadaşlar seni kandırmak için mi dedi yoksa gerçekten otlar mı bilmiyorum ama KTÜ gibi köklü, hocaları sağlam, kampüsü sağlam, ortamı doğası denizi havası sağlam bir üniye B.. Atmaları cahilliklerini gözler önüne seriyor.
    GTÜ dedikleri teknik üniversite falan değil, teknik enstitü yani liseden bozma içi boş gerçek bir kampüsü olmayan trafik sıkıntılı bir yer.
    Karar senin.

GTÜ nün mü kampüsü yok ulan orda en az 20 dönümlük tarla kadar kampüs var az araştırsanıza
  • up
  • Kıyas kabul etmez gtu > ktu ,bilgisayar mühendisliği buyuk sehirler dışında is bulmazsin, trabzonda is imkani yok.
  • muhammedalici kullanıcısına yanıt
    Aman aman amannnn sakın gtü yü yazayım deme bu ot arkadaşlar seni kandırmak için mi dedi yoksa gerçekten otlar mı bilmiyorum ama KTÜ gibi köklü, hocaları sağlam, kampüsü sağlam, ortamı doğası denizi havası sağlam bir üniye B.. Atmaları cahilliklerini gözler önüne seriyor.
    GTÜ dedikleri teknik üniversite falan değil, teknik enstitü yani liseden bozma içi boş gerçek bir kampüsü olmayan trafik sıkıntılı bir yer.
    Karar senin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EB7E18467

Bu mesaj silindi.
    tercih rehberi

Tercih konusunda kafanıza takılan herşeyin cevabını bulabilirsiniz.
  • Kardesim sen gerçekten gtü de okudun mu yoksa internet sitesini ziyaret edip gaza gelen tayfadan mısın? Sana yemin ederim objektif konusuyorum. GTÜ Üniversite falan değil teknik enstitü, profu yok, doç var mı belli değil bilg. A girecek mi belli değil?...
    KTÜ manzara falan demiyorum hocaları, gerçek bir teknik üniversite olması bakımından kesinlikle tercih sebebi.
    KTÜ - YTÜ ile eğitim bakımından eş değer bir üniversite tek eksiği İstanbul da olmaması, staj imkanlarının daha kısıtlı olması. Kendinizi kandırmayın gebzeymiş falan daha dün actılar orayı içersi çıraklık eğitimcilerle dolu.
  • quote:

Karar senin.

GTÜ nün mü kampüsü yok ulan orda en az 20 dönümlük tarla kadar kampüs var az araştırsanıza
  • Gtü mezun olunca işe girersin ve arge veya mühendislik yaparsin, ktu den mezun olunca is ararsin belki bilgi islemde pc tamir edersin aradaki fark bu

not:daha dün kuruldu demis bi arkadas, gtu 92 kurulmuştur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EB7E18467

Bu mesaj silindi.
    Kafamı baya bi karıştırdınız
  • Vena Portae kullanıcısına yanıt
    Kampüs demek düzlükte boş otlak demek değildir sosyal tesisleri, yeterli sayıda yurtları, sağlık merkezleri, ulaşım imkanları vs.
    Sanırım ya oradansın ya da oranın yolcusunun ki canın yanmıs üslubunu düzelt.
  • karahan1992 kullanıcısına yanıt
    Kardes anlamak istemiyorsun zaten orda yazan 92 yılı ibaresi olabilir evet orda bir eğitim merkezi vardı fakat bu üniversite değildi tam anlamıyla, teknik enstitüydü.
    Hayret bir şey ya hu internet sitesine girip tav olan bilgiçlik taslıyor.
  • Okumaktan aciz adamlarla konuşmam normalde ama neyse.
    Ben genelen bir yorum yapmadım sadece eğitim bakımından dedim ve YTÜ nün neden daha vasıflı olduğunu da açıkladım. Neden bizim halkımız çok sdmpatizan tavırlar gösteriyor acaba?
  • quote:

Kardes anlamak istemiyorsun zaten orda yazan 92 yılı ibaresi olabilir evet orda bir eğitim merkezi vardı fakat bu üniversite değildi tam anlamıyla, teknik enstitüydü.
    Hayret bir şey ya hu internet sitesine girip tav olan bilgiçlik taslıyor.

Kardes ben o okulda 5 sene okudum, ve bu sene mezun oldum son bir senedir bi bankanin arge bölümünde maaşlı parttime çalışıyorum, ve mezun olur olmaz iş teklifi aldim. Ktu üniversite olarak güzel olabilir ama meslekini yapicak işe giricek biri icin Gtü, ktu de okuyupta ayni zamanda calisabilicekmisin trabzonda ? Ktude bitirme projesi diye verilen şeyler gtude odev diye veriyorlar fark, bu eğitim anlayışı zaten .yoksa ben sosyal olmak istiyorum diyen bi adama ben Gtü tavsiye etmem gitsin ktuya ortamlara aksın gerci istanbul gtu ,gibi bile olmaz oda neyse. Orda 30 prof olabilir ama , hangisi cep telefondan arayip veya odasnda bire bir 1 saat senin sorununa yardimci olucak...

• karahan1992 kullanıcısına yanıt
    Ben yazmaktan sıkıldım kardeş senin mantığınla bakarsak İstanbul Bilgi Üniversitesi, ODTÜ'den iyi çünkü İBÜ öğrencilere ödev veriyor birebir odada sorunları konuşuyorlar öğrenci ile ama 58 bin kişilik odtü de bu böyle değil o yüzden İBÜ daha mantıklı değil mi?
    İnsanlar sürekli Trabzon ve halkına karşı bir ön yargı nedeniyle KTÜ ye de çekingen kaldı. KTÜ den çıkan adam da en az gtü deki kadar iş bulur. Arge falan hikaye olay kişide bitiyor her zamanki gibi.
  • AnkaraYolcusu A kullanıcısına yanıt
    Arge falan hikaye................................
  • GTÜ ne lan okunuşu çok sakat
  • @AnkaraYolcusu arkadasa G.TÜmle gulmek istiyorum bos bos mesajlar atmissin cidden, neye dayaniyorsun acaba. Burasi 92 den beri teknik universite statusunde ve normal üniversiteye gore projeye dayali egitim sistemi vardir farki vardir.

Yok gtu yeniyeni kurulmus orasi eskiden liseden bozma enstituymus filan. Senelerdir ne mühendisler yetisti orada, suana kadar ytu den (ytu yu rast gele yazdim ust segment3 yakinyakın bir universite oldugunu anlatabilmek icin) daha iyi bir universite. Uzun uzun anlatmayacagim her birey mantikli arastirmalar yapabilir öğrenebilir. Eğitimi kotu yada siradan bir universite orasi derse yanlış konusmus olur.

Daha oncede bi yazi yazmistim aynisini buraya yazayim, ozet gecmis olurum.

Gebze Teknik, Neden mi?

* Eğitimi kocaeliye gore cok daha iyidir, zordur zorlugu ogreticidir bos kasıntı degildir kesinlikle (Not abartı değil)
    * Projeye, Odeve dayalı eğitim sistemi vardır; öğreticidir, neyi nasıl ogrenecegini ogretmeyi amaclar, Cogu dersten odev verilir yada proje, ciddi performans gerektir. Mecburen ogreniyorsunuz
    - Bu ugrasların sonucunda iş hayatında gtü lu ogrencilerin hep sıyrıldıklarını duuyorum(gerek zorluklarla mucadele,arastırma istegi gerek bilgi birikimi, tecrube)
    * girişimci mühendisler yetiştirmeyi hedefler, argeye yonelik muhendis yetişir (meshur kariyer iş basvuru sitesinden kanıtlanabilir)
    * Hocalar daha kalitelidir, genctir hemen hemen hepsi yurtdısında cok kaliteli yerlerde doctorasını yapmıs hocalardır
    * hocalarla proje yapmak, danısmanlık almak cok kolaydır, bu projelerde tubitak destegi veya benzeri girişimci destekcilerinden hibe alma avantajı vardır (bkz. tubitak baskanı kimdir)
    * Erasmus avantajı turkiye de en fazla yerlerden biridir
    * ogrenci sayısıa azdır, bence avantajdır
    * bilişim vadisi vardır yakınında, neden avantajdır, cunku bilişim vadisinin tek universite ortagı GTÜ dür. %28 ortaklık payı vardır, okula harcanan destegi siz dusunun, ve burada staj iş imkanlarını dusunun(suan kulucka merkezi faaliyette olması lazım yakın zamanda buyuycek)
    * ek olarak en buyuk sanayi bolgelerinden biri orada bir suru bilişim firması var, tekno park vs var
    * İstanbula daha yakın, daha fazla iş imkanı daha fazla "network"

Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Neden GTÜ degil dersek;
    *Disiplinli calısamayacaksan eğitim zorlar, okulu uzatırsın ama bir sekilde mezun olup kaliteli muhendis olursun.
    * sosyal olanklar kocaeli ye gore az olabilir, sebebi ogrencisi azdır daha sonuk etkinlikler olabilir, Ancak sosyallik kişinin kendisnide biter diyorum bu aşılabilir. tabi kişisel tercih
    - Sosyalligi severim, rahat okumak isitoyrum normalbir muhendis olup diplomamı alsam yeter diyorsanız GTÜ yanlış tercih olur
    * Kampus dısı ppek haraketli degil, cıkınca yapacak bişi yok fazla. 30 dk ileri kartalı filan gecmek gerek sanırım. agustosta banliyo hatı acılıyor istanbula ulasım kolaylasacak baya baya.
    * Kampus içi pek haraketli degil, yemek için veya kafe vs az sayıda.(hemen hemen her binada kafe var ama alternatif yok) bunun için en az 1-2 sene beklemek gerekecek, yatırım alıyor hareketlenecek.

Edit:not ayni maddeler ktu icinde geçerli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -observer- -- 16 Temmuz 2015; 8:33:13 >

• KTU den mezun olan internet cafe acar falan bunlar tabiki şaka yalnız GTU ile kıyas kabul etmediği gerçek.

Şu an çalıştığım şirkette KTU den arkadaş var ve ufak tefek işleri ona veriyoruz. Başlama maaşı bana göre 400lira daha azdı.(kişiye özel o az almıştır belkim bilemem ama durum bu.)

Okulu gelip görmeden bu sene yazmayalar varya çok şey kaybediyorlar..

Herkesin sorudugu bir soru var. "GTU de Prof. yok..." Prof. Doç. Gibi unvanlar yapılan yayın sayısından gelen puanlar ile olur ancaaak...Doç birisinin Prof , Yard.Doç birisinin Doç olması için yani yükselmesi için. Çok yayın yaptı hadi olsun denmiyor. YÖK dediğimiz bir kurum buna karar veriyor. Nasıl veriyor? Kadro açıyor. Okul Prof. Kadrosu talep ediyor ve YÖK uygun görürse kadro açıyor. Doç olan birisi Prof olabilecek yayın sayısını yakalamış birisi olarak bakılır. Ortalama 5 sene beklerler.

Kimim GTU den 3sene önce mezun olmuş su anda 5e yakın kazanan.(yan gelirler hariç.) Bir bilgisayar mühendisiyim. (6.5 alan arkadaşlar var ama.borsa ıstanbul ışte.)

Okumayanlariniz içinwww.gebzeteknikforum.com/wp

• trabzon'da okumuş birisi olarak söyleyebilirim ki ktü'de sadece inşaat mühendisliği okunur.
    çok kötü bir şehir planı var. zaten yenileniyor.
    edit: plan diyemeyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi format159 -- 16 Temmuz 2015; 9:15:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: format159

trabzon'da okumuş birisi olarak söyleyebilirim ki ktü'de sadece inşaat mühendisliği okunur.
    çok kötü bir şehir planı var. zaten yenileniyor.
    edit: plan diyemeyiz
    KTÜ GİBİ KÖKLÜ ÜNİVERSİTE VARKEN, GTÜ y le Kıyaslamak aptallıktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.