Şimdi Ara

GTX 780 ekran kartı ıle alakalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar sıze 3 sorum olucak ben 2 sene once pc topladım sızlerın tavsıyesı uzerıjne gayette memnunum sorum su sekılde

1 : asus gtx 780 ekran kartım var referans tasarım bunu bırtane daha alıp mesela msı gtx 780 lightning boyle sli olurmu yoksa ılla aynısını yanı referans tasarım mı bulmam gerekıyor
    dıger sorum

2: 980 mı alsam daha verımlı olur yoksa 780 dual sli mı

3: 780 ekran kartımla bu monıtoru almak ıstıyorum Asus ROG Swift PG278Q 27" 1ms G-SYNC (DisplayPort) Full HD Led Monitör world of warcraft ve battlefield 4 oynatırmı tesekurler

• tasarım farketmez herhangi 780 ile olur.
    tek kart her zaman daha iyidir çift kart ısınma güç tüketimi driver gibi problemleri vardır ancak 780 den 980 e geçmek yerinde bekleyip yeni seri alabilirsiniz aralarında fiyat farkı verecek aman aman bir fark yok.
    monitörle oyun oynatmanın alakası yoktur full hd ultra da oynarsın bf4 ve wow u
  • 3 sorum yanlıs anlasıldı galıba ben gtx 780 le o monıtorle dedıgım oyunu oynaya bılırmıyım kasma yapmaz umarım karttan dolayı daha ıyı analız ıcın sıstemı yaza bılırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amormen -- 3 Ekim 2015; 0:39:20 >
  • Yok sisteme erek yok rahat oynarsin sorun olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amormen A kullanıcısına yanıt
    1-)Gpu aynı olduktan sonra farklı marka bir kart ile SLI kurabilirsiniz fakat bulabiliyorsanız referans 780 ile kurmanız gerek estetik açıdan gereksede hız uyumu açısından daha iyi olur çünkü Msı modeli fabrika çıkışı olarak hız aşırtılmış olarak geliyor ama diğer elinizdeki model referans hızlarda çalışıyor bu nedenle olası stabilite sorunlarının önüne geçmek için elinizdeki referans kartın hızlarını diğer kart ile eşitlemeniz gerekebilir.Buda garanti bir durum olmadığı için ikinci 780 nide referans tasarım alırsanız gpu hızları konusunda daha uyumlu olacaklardır.Ayrıca referans tasarım soğutma sıcak havayı kasa içine değilde dışarıya attığından dolayı özellikle SLI kurulumda daha öncelikli olarak tercih edilmelidir.

2-)Gerek Gtx 780 ni gereksede Gtx 980 ni kullanmış birisi olarak Gtx 780 SLI saf performans anlamında tek 980 den daha ötede olacaktır ama çoklu gpu yerine tek kartı kullanmanızı tavsiye ediyorum.Her ne kadar SLI da iyileşme olsada halen istenilen düzeyde değil ve farklı sorunlarla uğraşmanız gerekebilir.Ayrıca şu an Gtx 980 ilk çıktığı fiyatta satılmıyor her ne kadar döviz yükseldiği için fiyat kaybetmemiş olsada lanse edildiği fiyata Nvidia tarafında 980 Tİ çıkışı sonrası indirim yapıldı ama kur yükseldiği için fiyatta düşme olmayıp aksine daha yükseldi.

Verim konusuna gelirsek ikinci 780 ni sisteme taktığınızda 2x performans artışı olmayacak önce bunu belirtmemiz lazım.Sisteminizin diğer bileşenlerine bağlı olarak en iyi oranda %70-80 civarı ikinci karttan verim alınabiliyor.Üstelik bu verimi korumak için imkanlar dahilinde işlemcinizin frekansını yükseltmeniz, kasa içi hava akışını iyileştirmeniz,özellikle üst kartın daha fazla ısınmasından dolayı fan hızını yüksek tutmanız gerekebilir yoksa sıcaklıklar yükselirse termal limitten dolayı gpu frekansı düşüp performans kaybı yaşanabiliyor.

3-)Öncelikle bu monitör FullHd değil 2560x1440p çözünürlüğe sahiptir ve bu çözünürlükte oyununa göre değişmekte olup ultra detaylarda tek 780 yetersiz kalabilir.Tabi bu durum 780 ile oyunları oynayamamanız anlamına gelmiyor oyun ayarlarını biraz optimize ederseniz 780 ilede oynayabilirsiniz.SLI ında durumundan bahsettik bu durumda eğer bu monitörde ultra oyun deneyimini en iyi düzeyde yaşamak istiyorsanız ikinci bir 780 yerine tek gpu olarak Gtx 980 Tİ en ideal seçim olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 3 Ekim 2015; 1:02:45 >

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    oncelıkle ılgın ıcın tesekurler

sımdı ben ASUS 27" PG278Q 2560x1440 1MS 144HZ ROG SWIFT DP Monitör almaya karar verrdım ama sızın yazdıgınız yazıda sunu gozlemledım full hd monıtor alsam daha ıyımı olucak yoksa bu monıtor oyun ıcın dahamı uygun sızın secımınız veya tavsıyenız ne olur
    Tek 780 ile devam edecekseniz FullHd monitör daha iyi bir seçim olur ama bu monitörü alıp ilerde ekran kartını değiştirme düşüncesindeyseniz Gtx 780 ilede bir kaç ayar kısılması sonucu G-sync katkısınıda düşünürsek oynamanız mümkündür.Bu çözünürlükte ultra ayarlarda iyi fps oranlarında oynamak için günümüz oyunlarında Gtx 980 Tİ ve dengi kartlara yönelmeniz akıcı bir oyun deneyimi için ideal bir seçim olacaktır.Daha aşağı kartlarda oynanmaz mı tabi ki oynanır ama bazı ayarlardan kısmanız gerekebilir.Tercih tamamen sizin beklentileriniz ile alakalı.

kartınız iyi pascal serini bekleyin
  • wow ve bf 4 için 780 yeter hatta fazlası var eksiği yok.Monitörünüz de sorun yok.

güle güle kullanın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.