Şimdi Ara

GTX 950 Strix %10 kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartını alalı 1 aydan fazla zaman oldu nerdeyse.Sadece Fifa 16 oynuyorum ve onuda single player oynuyorum.2 gün öncesine kadar 4x MSAA + en yüksek ayarda 1440x900 çözünürlükte hissedilen rahat +100 fps alıyordum.Fakat ne oldu ne bitti bilmiyorum,driver güncelleme gelmedi son 2 günde onla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Oyun bildiğiniz kasıyor.5 saniye kasmıyor,2-3 saniye kasmaya başlıyor.Nvidia'nın strix software i ile gpu kullanımını derecesini filan görebiliyorum.1-2 saat oynadıktan sonra 60 dereceye gelip sabitliyor kendisini bunun sebebide fanlarının 60 dereceden sonra aktif olması.Sorunum; oyun içerisinde GPU kullanımı en fazla %15 oluyor. Cpu kullanımında ise oyunun kullandığı aktif cpu %19 olarak gözüküyor,sistem ise %30 ile %50 arasında bir cpu kullanıyor.Darboğaz yapmasının mümkünatı yok.

Oyunun ayarlarınıda kısıp en düşüğe getirdim yine aynı şey.Sanırım işlemciyle ilgili bir ısınma sorunum var :(

Sorun ne ile ilgili olabilir? GTX 950 Strix %10 kullanıyor
     GTX 950 Strix %10 kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yussuf273 -- 12 Ağustos 2016; 22:40:34 >

• Yardim lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görev yöneticisinde svchost.exe %25 kullanım yapıyordu sistem boştayken bile.Onu kapattıktan sonra biraz rahatlı bilgisayar.Sanırım virüs filan bulaştı sistem dosyalarına.Şu an oyundayken 70 derece civarlarında işlemci bazen 80 e çıktığı oluyor.80 e çıktığı anlarda kasmalar başlıyor.Pause yapıp 5-10 saniye bekledikten sonra 70 dereceye geri düşüyor ve rahatlıyor.Mini atx casper kasam var soğutucu takıcak yer yok kasamda.Termal macunum ve kasanın toplanması filan 1 ay önce gerçekleşti,o konuda sorun olcağını zannetmiyorum.1 ayda bilgisayarı zorlamadımda sadece h.sonları kullanıyorum zaten ondada 4-5 saat max . oyun oynuyorum.Casper'ın mini atx kasalarında dvd sürücüsünü çıkartsam orda ki boşluğa soğutucu takmayı denesem faydası olur mu ?
  • arkadaşlar yardım ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.