Şimdi Ara

GUNCEL-YENI: DH'ye ozel KARSILIKSIZ 525 DOLAR (~1000TL) burs imkani! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
399
Cevap
51
Favori
18.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ellerinize sağlık,Allah razı olsun sizden,inşallah ihtiyacı olan birisi alır.
  • bravo demek ıstedım
  • Fizik bölümü okuyorum, temel bilimlere bu düşmanlığınız nedir? Mühendislik okumayan adam değil mi? Bilim insanları olmasaydı şuanda kullandığınız teknolojilerin hangi birini kullanabiliyor olurdunuz? Mühendislik eğitiminin Fizik eğitiminden zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yoksa Fizik-Kimya-Matematik-MBG gibi dalların değersiz olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Başarı kıstası olarak notları almak ne derece doğru, kimi okul çok zor eğitim verirken kimisi çok kolay veriyor. 1. sınıf öğrencileri için AP gibi uluslararası sınavları kıstas alabilirsiniz. Üstelik lise öğrencilerinin bursa ne derece ihtiyacı var? Tüm lise öğrencileri aileleriyle birlikte yaşıyor üstelik neredeyse hiçbir masrafları yok. Okumuş bu yollardan geçmiş neyin ne olduğunu bilen biri neden bu konulara dikkat etmiyor?
  • bende bir öğrenci olarak söylüyorum;
    gerçekden ihtiyacı olan birine gider inş helal olsun bu arada
  • takip. İhtiyacım yok ama olan arkadaşlarım var fakültede.
  • lol. ekonometri, iktisat muhendisligi okuyorum. benimle ayni notlari alan arkadasim universitesinde olan ÇAN sistemi yuzunden yuksek ortalama getirirken benim ortalamam yerlerde surunuyor. soruyorum sana benim sucum nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takdir ederim oncelikle
    bir kac sey soylemek isterim sahsen
    dogrudur ihtiyaci olan vardir paraya az cok
    ama sartlar nedir boyle hocam
    su olsun bu olmasin soyle olsun oyle olmasin
    atla deve degil sonucta yanlis anlasilmasini istemem
    coca coladan hisse verir gibi
    en azindan sartlari herkese esit tutsaydiniz
  • Ben anlamadım, bu para aylık mı yoksa bir seferlik mi? Bir seferlikse, şu başvuru şartlarını okuyup form hazırlayacağıma falan gider bir işte bir hafta çalışır kazanırım.Bir de öyle şartlar cartlar curtlar yazmış ki sanarsınız aylık 1500 tl burs veriyor. Ne görmemiş insanlar var yahu ki 2-3 kuruş karşılıksız yardım yapınca adamın ciğerini sökmek istiyor ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hannover 96 -- 27 Aralık 2012; 5:31:18 >
  • Tebrik ediyorum burs veriyorsun da, devletten daha fazla belge istemişsin, biraz sakin olalım.
  • başvuru süreci çok uzun ve karışık gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendōka

Tebrik ediyorum burs veriyorsun da, devletten daha fazla belge istemişsin, biraz sakin olalım.

+1

• Son sayfadaki mesajlar ne boyle. Konuyu açan arkadaşın bursu verme amacı ogrenciyi disiplinli calismaya yöneltmek ve ona moral vermek gibi görünüyor. Disiplinli çalışacak bir öğrencinin -koşullar cok uzun- gibi degerlendirmeler yapmayacağını düşünüyorum. Hiç kimse parası boşa gitsin istemez. Bu nedenle parasını nasıl bir ogrenciye yollayacağı konusunda eleştiri yapmak da yanlış geliyor bana. O arkadaşın kendi geçtiği yollarda tecrübesinden faydalanmak bile ne kadar güzel birşeyken konunun boyle baltalanmasi ayıp olmuş. Fakülte seçimi konusunda da, istisnalar hariç kim bir mühendislik veya tip fakültesinde okumak yerine fen-edebiyat fakültesinde okumak için çalışır? Her açıdan olmasa da çoğu açıdan bu iki fakülte diğer tüm fakültelerin önünde.

Not; Fen fakültesindeyim Bölümüm bilgisayar bilimleri. Müfredat olarak aramızda cok fark olmasa da, en azından Türkiye de bilgisayar mühendisliği denildiginde olay bitiyor. bilgisayar bilimleri dediğimde 4 yıllık mi diye soruluyor.

Shadow Shooter öteki konularınızı da okumuştum, gerçekten tebrik ederim umarım ihtiyacı olan ve o parayı iyi kullanabilecek kişilere gider. Umarım bu forumdan nice silikon vadisi yolcuları çıkar.

• Sosyal bilimlerin gunahi ne ki

• Abi tam benim istedigim meslegi amerikada yapiyorsun ayrica neler yasadiginida unutmamissin tebrikler insallah ihtiyaci olan birine ggider tekrar TEBRIKLER

• Takip

• quote:

Orijinalden alıntı: DevilSNeveRCrY

quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_Shooter

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Bu maddenin ölçü birimi / esası nedir?

10. Adaylar cagdas, Ataturk Turkiye'sine yarasir, ornek ogrenciler olmalidir.

Adayin kendini bu kistasa uygun gorup, kendini bu sekilde etiketlendirmeye razi olmasi yeterlidir. Bunun disinda bu konuda ozel bir degerlendirme yapmayacagim.

Peki bir soru başörtülü bir kız öğrenci başvursa onunki kabul,görmeyecek mi

Başlığı açan hocamdan bu tip sorulara yanıt vermemesini rica ediyorum. Böyle güzel ve insanlara karşılıksız yardım etmeye yönelik bir konu baltalanmaya çalışılıyor.

UCLA ile ilgili açtığın konuyu ve nasıl oralara geldiğin hakkındaki konunu büyük ilgiyle takip etmiştim hocam. O zaman da gerçekten istendiği ve çaba harcandığı zaman bir şeylerin başarılabileceğine dair herkese örnek olmuştunuz. Şimdi de bu şahane olayla örnek olmaya devam ediyorsunuz. Umarım 7/24 amiyane tabirle karı kız konuları açanlar hayatın bundan ibaret olmadığını anlayıp senden azıcık feyz alırlar. Teşekkürler.

O konunun linkini atarmisiniz?

• Bence öğrencinin halinden anlamıyor. Kendisi muhtemelen iyi bir temel eğitim almış (ve en azından burssuz B.M'liğine girebilecek kadar parası var) ve şu anda tıpkı devletin yaptığı gibi sosyal bilimleri küçümsüyor. Allah'tan Dünya'ya bir tek mühendisler lazım değil. Bu arada iyi reklam yapmışsınız hocam tebrikler.
  • İlk konunuzu açtığınız zaman da okumuştum ve takip etmiştim. Gerçekten güzel ve başarılı bir hayat hikayesi.
    Şimdi bu konuyu okudum ve helal olsun dedim.
    Gençlere yardım etmek onları teşvik etmek en büyük mutluluk olsa gerek.

Teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dilerim.

• Şartların çoğunu sağlasam da başvurmayacağım çünkü adil bir karşılaştırma değil. En basitinden sadece mühendislik okuyan insanlara burs vermek nedir ? Yardım böyle yapılmaz. Geleceği olan insanlara yardımcı olmak istemenizi anlıyorum ama olayı abartmışsınız .

Sadece itü ve boğaziçinden seç diyen yaratıklar bile çıkmış. Boşuna parmaklarımı yoruyorum.
  • 1. Basvuru kosullarina cok deginen olmus. Yapmaniz gereken bir word/pdf dosyasi hazirlamak. Kimlik bilgilerinizi, kisaca hakkinizda bir bilgi ve not dokumunuzu koyup bunu yollamak. Bunu yapamayacak/usenecek bir ogrencinin zaten boyle bir odule ihtiyaci yoktur.

2. Tipki diger burs/odul programlarinda oldugu gibi bunda da alan kisitlamasi konulmustur.

3. Universite ogrencileri icin tesvik amacli burs miktarini 200 dolar olarak degistirmeyi uygun gordum.

Basvurular bir ay kadar acik olacak. Basarilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow_Shooter -- 27 Aralık 2012; 8:21:10 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.