Şimdi Ara

Günün belli bir saatinde aktif olan virus...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir arkadaşımın bilgisayarı , dort gun once gece 2.30 da ,ilk önce msn ' den koptu , ardından internetle bağlantısı kesildi ve son olarakta bilgisayarda hiçbir işlem yapılamıyacak hale geldi (30 dk içinde)...Fakat ertesi gun , acıldıgında bılgısayar normal halıne gerı dondu ...Ama o günün aksamı yine saat 2.30 da , aynı sorunla karsılasıldı.....Ertesi gun makıne yıne duzeldı ....bir gunu normal atlattıktan sonra....bugun saaat 2.45 gıbı yıne aynı sorunla karsılasıldı....Gercekten saka gıbı ama , bu tip virusler var mı ? yani gunun bellı bı saatınde devreye gırıp tum sıstemı alt ust edıp sonra makıneyı eskı halınde bırakan? Sizden bilgi almak istiyorum!!

Yardımcı olursanız sevinirim!!!

NOT: makine işlem yapamıcak hale geldiğinde bigisayara format atıldığında , sorun duzelmıyor devam edıyor....Sadece bellı bır sure gecmesı lazım düzelmesi için....

• Arkadaşlar bu arada herşeye rağmen arkadaşımın beni işletme ihtimalide bulunmakta ... goruslerınıze ıhtıyacım var...
  • Gerçekten ilginç. Bunu yapan bir virüste olmayabilir aslında. Nod32 veya Kasperky gibi güncel bir antivirüs programı kurup pc taratmak en mantıklısı. Zamanlanmış görevlerdeki zamanlanan görevleride kontrol edilmeli.

Format atıldığında sorunun düzelmemesi konusuna gelirsek ise bu soruna neden olan bileşen o format cd sine entegre edilmiş olabilr. Yada daha sonradan kurulan bir programla bu sorun meydana geliyor olabilr. Yani lafın kısası iyi bir gözlem yapmak ve ve sorun meydana geldiği zamanlarda pc de çalışan uygulamaları iyi incelemek lazım............
  • bu tür virusler vardı ilk zamanlar hatta bi virus vardı adını hatırlamıyorum mayısın bilmemkaçında aktif olup sistemi donanımsal olarak mahvediyodu bi bankaya musallat olmuştu
  • Cevabın için teşekkür ederim..Ama ufak biseyi yanlıs yazmısım...ıkınci mesajda format yerime reset yazcaktım yanlış yazmışım....Daha makineye format atılmadı, son çare onu yapcaz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.