Şimdi Ara

# Hacettepe 2013 girişliler # (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
4
Favori
8.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @turchas Peki diyelim hic girmedim ve 1.kurdan basladim. Sinif falan da ona gore mi ayarlaniyor? Gireyim o zaman ben yapariz biseyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lego95 kullanıcısına yanıt
    Dediğini pek anlayamadım ama sınıf kendi kurundakilerden oluşur. Bölüme dayalı bir sınıf sistemi yok her bölüm karışık.
  • beyler kayıt günü ring varmış, nasıl bişeydir bu kaçtl'dir.
    birde yurt tercihlerinde beytepe-sıhhiye-beytepe öğrenci evi yaptım. sıhhiye yurdu çıkarsa ulaşımı zor olur mu?
    birde mesela ben pre int. veya int. istiyorum. sınavda eğer upper veya hazırlığı geçecek puan alırsam zorunlu olarak upper mı okumak zorundayım yoksa daha düşük bir kura gidebilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tom Hagen -- 24 Ağustos 2013; 22:15:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tom Hagen

beyler kayıt günü ring varmış, nasıl bişeydir bu kaçtl'dir.
    birde yurt tercihlerinde beytepe-sıhhiye-beytepe öğrenci evi yaptım. sıhhiye yurdu çıkarsa ulaşımı zor olur mu?
    birde mesela ben pre int. veya int. istiyorum. sınavda eğer upper veya hazırlığı geçecek puan alırsam zorunlu olarak upper mı okumak zorundayım yoksa daha düşük bir kura gidebilirmiyim?

Beleştir kendileri ama çok azlar. -->http://www.hacettepe.edu.tr/duyuru/rekduy/kayit_gunu_servisler_ogrenci.pdf

Ben olsam beytepe-beytepe öğrenci evi-sıhhiye diye yapardım ama beytepe yurdu çıkmazsa %95 sıhhiye yurdu da çıkmayacağı için çok da önemli değil Eğer ki çıkarsa sıhhiyeden direk 230'a binerek ulaşabilirsin ama kampüs içi gibi olamaz tabi.

Kurlar içinse, eğer sınavı geçersen hazırlık okuyamazsın veya upper seviyesindeysen pre-int ya da int okuyamazsın. Benim tavsiyem şöyle, ingilizcem sağlam olsun diye sınavda az puan yapıp düşük kurdan başlama, zaten sınav senin gerçek seviyeni veriyor öyle tırt bir sınav değil yani. Tabi şöyle bir durum da var baktın hazırlığı atlayacak kadar soru yapabiliyorsun ama atlamamak istiyorsun o zaman atış serbest Kaldı ki neden pre-int olmak istiyorsun ki sürekli kalıp upper da okuyabilirsin ya da yarıyılda yapılan proficiency sınavına girmezsin kur olarak taaa low-advance, advance... gibi kurları okuyabilirsin. Kur bitmiyor yani sıkıntıya gerek yok

Aklına takılan başka şeyleri veya anlamadığın bir şey olursa sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: turchas

quote:

beyler kayıt günü ring varmış, nasıl bişeydir bu kaçtl'dir.

Beleştir kendileri ama çok azlar. -->http://www.hacettepe.edu.tr/duyuru/rekduy/kayit_gunu_servisler_ogrenci.pdf

Ben olsam beytepe-beytepe öğrenci evi-sıhhiye diye yapardım ama beytepe yurdu çıkmazsa %95 sıhhiye yurdu da çıkmayacağı için çok da önemli değil Eğer ki çıkarsa sıhhiyeden direk 230'a binerek ulaşabilirsin ama kampüs içi gibi olamaz tabi.

Kurlar içinse, eğer sınavı geçersen hazırlık okuyamazsın veya upper seviyesindeysen pre-int ya da int okuyamazsın. Benim tavsiyem şöyle, ingilizcem sağlam olsun diye sınavda az puan yapıp düşük kurdan başlama, zaten sınav senin gerçek seviyeni veriyor öyle tırt bir sınav değil yani. Tabi şöyle bir durum da var baktın hazırlığı atlayacak kadar soru yapabiliyorsun ama atlamamak istiyorsun o zaman atış serbest Kaldı ki neden pre-int olmak istiyorsun ki sürekli kalıp upper da okuyabilirsin ya da yarıyılda yapılan proficiency sınavına girmezsin kur olarak taaa low-advance, advance... gibi kurları okuyabilirsin. Kur bitmiyor yani sıkıntıya gerek yok

Aklına takılan başka şeyleri veya anlamadığın bir şey olursa sorabilirsin.

anladım hocam. yurt işi sıkıntı ama umarım çıkar beytepe yurdu.. 28'inde belli oluyormuş bakalım..
    öğrenci evi sıkıntı olur 450+1650 pahalı geldi onun için sona bıraktım. o da olmadı kyk o da olmadı son çarem cemaat yurdu
    low-adv. adv. kurları gördüm ama dersler bi gün sabahçı bi gün öğlenci olması çook kötü..
    birde kayıt için fotoğraf istediler vesikalık öğrenci belgesinin üstünde o mu olacak?
    akılma gelirse sorarım hocam, teşekür ederim.

• Tom Hagen kullanıcısına yanıt
    Son çareye düşmezsen iyi olur kaldı ki düşersen zaten adamı havada kapıyorlar. Kayıtlarda otobüsten indiğin an ne dediğimi anlarsın

Dersler o şekil yapacak bir şey yok.

Hayır, kimliğinizde olacak olan fotoğraf ösym'ye verdiğiniz fotoğraf, yani ösym sonuçlara bakarken bir foto oluyor ya o işte. Büyük ihtimal okulda webcamle çekilmişsinizdir O aldıklarını ne yapıyorlar bilmiyorum. Zaten kayda gittiğinizde elinize öğrenci kimliğini tutuşturacaklar.

Rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turchas -- 25 Ağustos 2013; 21:51:08 >
  • İngiliz Dil Bilimi kazanan var mı
  • quote:

Son çareye düşmezsen iyi olur kaldı ki düşersen zaten adamı havada kapıyorlar. Kayıtlarda otobüsten indiğin an ne dediğimi anlarsın

Hayır, kimliğinizde olacak olan fotoğraf ösym'ye verdiğiniz fotoğraf, yani ösym sonuçlara bakarken bir foto oluyor ya o işte. Büyük ihtimal okulda webcamle çekilmişsinizdir O aldıklarını ne yapıyorlar bilmiyorum. Zaten kayda gittiğinizde elinize öğrenci kimliğini tutuşturacaklar.

Rica ederim.

sorma hocam yapıştı adamlar bide eğer yurt çıkmazsa iyice peşimi bırakmayacaklar
    ösym fotoğrafımda tinerci gibi çıkmıştım tüh öğrenci kimliği hazır olucak oo ne güzel

• quote:

quote:

Rica ederim.

sorma hocam yapıştı adamlar bide eğer yurt çıkmazsa iyice peşimi bırakmayacaklar
    ösym fotoğrafımda tinerci gibi çıkmıştım tüh öğrenci kimliği hazır olucak oo ne güzel

Kolay gelsin Benimki de hani filmlerde mahkumlar boy zımbırıtısının önüne geçip elinde birşey tutarlar ya aynı ordaki adamlara benziyor Ama onun da çözümü var kullanırken fotoğraf kısmını baş parmağınla tutacaksın

• Arkadaşlar beytepenin yurtları hakkında kalıp da memnun olmayanlar da var benim arkadaşlarımdan. Birisi 1 dönem zor dayanmıştı çünkü tamamen akşam 5 den sonra hayat bitiyor ve tabiki çok da pahalı. Değer mi bilmiyorum. Ha derseniz ki ben sürekli kütüphanede 7/24 ders çalışırım başka işim olmaz o zaman çok ideal.

Ulaşım konusu eskisi gibi sıkıntı değil. Aklınızda olsun. Münasip bir yerinizi kaldıramayan ve yarım saat fazla uykuyu paha biçilemez bulanlardansanız o zaman beytepe yurtları sizin için daha önemli olabilir.

Hepiniz hoşgeldiniz bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leidenfrost -- 26 Ağustos 2013; 16:09:07 >
  • quote:

quote:

quote:

Rica ederim.

Kolay gelsin Benimki de hani filmlerde mahkumlar boy zımbırıtısının önüne geçip elinde birşey tutarlar ya aynı ordaki adamlara benziyor Ama onun da çözümü var kullanırken fotoğraf kısmını baş parmağınla tutacaksın

anladım hocam
    birde okulla ilgili değil ama mezundan kazandım 94 ekim doğumluyum askerlikle ilgili bir sorun olmaz değil mi?

Birşey olmaz diye biliyorum. Askerlik değil de sigorta durumlarında oluyor. 18 yaşını bitirince eğer öğrenci değilsen genel sağlık sigortası kapsamına girip borçlanmaya başlıyorsun. Okula kayıt yaptırdıktan sonra öğrenci belgeni alıp sgkya git. Eğer borç oluşmuşsa onları da ödersin.
  • quote:

Birşey olmaz diye biliyorum. Askerlik değil de sigorta durumlarında oluyor. 18 yaşını bitirince eğer öğrenci değilsen genel sağlık sigortası kapsamına girip borçlanmaya başlıyorsun. Okula kayıt yaptırdıktan sonra öğrenci belgeni alıp sgkya git. Eğer borç oluşmuşsa onları da ödersin.

ödüyorum hocam zaten sgk şeysini öğrenci belgesini ben mi istiycem yoksa kayıtla beraber verirler heralde fotokopisini götürürüm..
  • quote:

quote:

ödüyorum hocam zaten sgk şeysini öğrenci belgesini ben mi istiycem yoksa kayıtla beraber verirler heralde fotokopisini götürürüm..

Veriyorlar mı tam hatırlayamıyorum ama zaten öğrenci işlerinden alabiliyorsun. Zaten ödüyormuşsun, aceleye gerek yok.
  • quote:

quote:

quote:

Veriyorlar mı tam hatırlayamıyorum ama zaten öğrenci işlerinden alabiliyorsun. Zaten ödüyormuşsun, aceleye gerek yok.

tamam hocam bide son şey sorayım hangi bankaların atm'leri var beytepede?

• akbank-işbank-hsbc-yapı kredi-vakıfbank-ziraat-teb-finasbank-garanti hatırladıklarım bunlar
    not:kart cıkartacaksan ziraat ve yapıkredinin şubeleri var,önemli işlerin için gidersin(kredi vs.)bunlardan kart alman kolaylık sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hctppstat -- 26 Ağustos 2013; 22:05:38 >
  • yok hocam kartım var zaten, kart ücretsiz öğrenci kartı tavsiyen varsa şöyle 300tl limitli bi kart alabilirim.
    bu arada kayıtta para vermiyoruz değil mi?
    Yapıkredi hacettepe öğrencilerine direk 500 tl limitli kart veriyor(playcard). Çoğu öğrencide bu kart var. İlk yıl ücret almıyorlar sonrasında alıyorlar. Bir de ben vakıfbank likecard'ı tavsiye ederim. Ekstreyi e-posta adresinle alırsan ücreti yok, normalde ise yıllık 10 tl.

Kayıtta para istenmiyor.
  • beyler kayit gunu sadece kimlikle gidip kayit olamiyo muyuz? Ne lazim baska

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ezequiel1 kullanıcısına yanıt
    http://www.oid.hacettepe.edu.tr/web_alt_sayfalar/docs/2013_01_Kesin_Kayit_Evraklari.pdf www.oid.hacettepe.edu.tr'yi ve Yeni Kazananlar(2013) sekmesini takip edin.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.