Şimdi Ara

Hala Manuel Aynali Üretilen Araclar!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
2.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İcerden gozle gorunur bu kadar calmislarsa gozle gorunmeyen yerleri dusunmek bile istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayatında kaç sefer kullandın da bu kadar tepki koyuyorsun hacı. Hayret.

• en gereksiz otomatik parçadır bi abartmayım kardeşim olsada olur olmasa da
  • Maliyet meselesi. Eğer firma araç alamayacak kesime manuel ayna kullanarak daha uygun fiyatlar sunarak araç aldırabiliyorsa bence çok mantıklı.

Keşke güvenlik donanımlarından ödün vermeden, sadece konfor donanımlarını sıfırlayıp 35-40 bine Golf, Astra, İ30 vs. verseler de Clio'ya binmek zorunda kalmasak. Golf'ün sürüş konforunu, yol tutuşunu ön camlar manuel, aynalar manuel, koltuklar manuel kullanmaya razıyım ama fiyatını ona göre düşürürlerse.

Ama yapmıyorlar, adamlar donanımdan kıstıkça fiyata daha çok bindiriyorlar.
  • b sınıfı arabada normal olmaması, beklenti yanlış
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevie_ray_vaughan

arka cam manuel araçlara ne demeli,, kapak jant olayına hiç girmeyelim

Arka camın manuel olması son derece normal.

Araba sahibi bir sürü bekar insan var. Arka koltuklarına senede 3-4 defa insan biner. Böyle bir insan napsın elektrikli arka camı.

En baz donanımlı araçlarda da bırak da jant kapağı olsun.
  • Baz donanımda elektrikli ayna,4 cam otomatik vs vs standart olsun diyorsanız 40 bin tl lik araç olur size 42 bin tl. Şirketler size göre maliyeti çok küçük olan şeylerden kısarak çok iyi karlar elde ediyor. 10 dolarlık donanım hadi bunu da koyalım da aynı fiyata verelim diye düşünmüyorlar.10 dolarlık maliyeti olan parçayı ya hiç koymuyorlar yada daha ucuza mal edebilecekleri bir parça koyuyorlar. Bu nedenle elektrikli olmayan ayna mı olur demeyin size yetersiz geliyorsa üst donanım alırsınız,markalar siz ayıplıyorsunuz diye standart yapacak değil herşeyi onlar yaptıkları tasarrufa bakarlar,müşteri memnuniyetinden önce.
  • Ahmete göre elektrikli ayna, mehmete göre koltuk ısıtma, fatmaya göre bluetooth derken araba oldu size gırtlak dolu. İllaki belli şeylerden taviz verilecek bunu belirleyende türk milletinin tercihleri.

Ayrıca siz birgün otomobil üretir veya distribütörlüğünü alırsanız ücretsiz elektrikli ayna takarsınız. Ticaret yapan birine bundan da para almasan demek kadar saçma birşey yok. Tüketici gözüyle insanların işine laf söylemek kolay.

Yukarıda arkadaş geri viteste otomatik aşağı inen ayna candır demiş. Bunun sonu yok. Katlanır ayna koysa bu sefer de biye aşağı inmiyor bu denecek :)

• Forumda bile olmasa da olur diyenler var.. Ne diyelim bu millete herşey müstahak

• benim için,
    sağ dikiz aynası elektrikli olmak zorunda,
    ama sol manuel olsa da olurdu.
  • 93 model mazda 626 da bile elektrikliyken...
  • Jant kapağı, arka camlar düz falan neyse de aynalar elektrikli olmalı bence.
  • Yurt dışından gelen bir Passat'ta manuel ön cam, kapak jant gibi ekipmanlar görmüştüm. Üstelik araçta sunroof vardı.
    Donanım işi bizde sıkıntılı. Aslında gelen araçlar çok boş değil ama, en basit donanım bile %45+%18 vergilendiriliyor. Bir de onu düşünmek lazım. Donanımdan normal %20 vergi alınır, ÖTV alınmazsa o zaman bi rahatlama yaşarız.
  • Huka Sampos kullanıcısına yanıt
    katılmamak elde değil, araç üzerinde gelen her donanımın üzerine ÖTV ve KDV'si de ekleniyor, keşke güvenlik donanımlarından ödün vermeden bu tarz oyuncakların olmadığı, ve dolayısıyla daha ucuz araçlara binebilsek.
  • çok kullanıcılı araçlarda gerek duyulabilir. Boy farkı olan kullanıcılar illaki kendine göre ayarlıyor. Haricinde ben bir kere ayarladım. aylardır aynen duruyor...
  • 1999 Polo Classic yan aynalar elektrikli + klima + abs + 2 hava yastığı + sunroof
  • Direksiyon ısıtması olup arka camı manuel olan var
  • Sadece bize özgü sanıyosunuz bu durumu..en basitinden açın bakın ingiltere 2.el sitelerine d sınıfı mondeoların çoğunun arka camları manuel led farları yok ve kapak jantlılar.Diğer markalarda durum nedir bilmiyorum ama tesadüfi denk geldim ve baya bi mondeoya baktım çoğunda durum böyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

quote:

Orijinalden alıntı: stevie_ray_vaughan

arka cam manuel araçlara ne demeli,, kapak jant olayına hiç girmeyelim

Arka camın manuel olması son derece normal.

Araba sahibi bir sürü bekar insan var. Arka koltuklarına senede 3-4 defa insan biner. Böyle bir insan napsın elektrikli arka camı.

En baz donanımlı araçlarda da bırak da jant kapağı olsun.

xenon olmasın tamam,sunroof olmasın,hatta hız sabitleyici,sis farı da olmasın, ama çelik jant olsun ,,, kapak jant kadar arabanın tipini bozan bişey olamaz,,, 60-70 bin lira C segment bir araba alıcam kapak jantlı olacak,arka camlar manuel olacak olmaz öyle şey

• quote:

Orijinalden alıntı: Dural8262

Az evvet 2.el olup 2013-2014 model 35bine kadar olan araclara baktim ve binlerce nalet okudum Adamlar ucan araba urettiler ama ulkemize maliyetten kismak icin hala manuel aynali arac satiyolar onuda elektrikli yapsaniz ölürmüsünüz bee??O aynadanda para kazanma be bi farkin olsun ya!!!Cliolar,i20ler,Yeni aveolar(6 hava yas.koymus aynayi mauel yapmis)Dacia Serisini Alayi. Vb..Turk milletie konforlu araba neyine demi

Yalnız işin ilginç kısmı ne biliyormusun beğenmediğin clio 4 ve yeni aveo çoğu premium diye geçinen firmanın ek opsiyon olarak sattığı esp+asr+yokuş kalkış desteğinini en boş donanımda standart olarak veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmxksk -- 7 Nisan 2015; 12:57:30 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.