Şimdi Ara

Hangisi?: Nokia e65, Gsmart i300, i-Mate Jamin, HP rw6815

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok fazla araştırma yapmak da iyi değil. Okudukça daha çok kafam karışıyor. Şu telefonlardan hangisini alacağım konusunda fazlasıyla kararsız kaldım. Size kısaca düşüncelerimi belirteyim. Benim atladığım (veya yanlış yazdığım) artılar ve eksiler var, bunları tamamlayıp bana bu aletlerden birini tavsiye edebilir misiniz?

Genel olarak ne için kullanacağımı merak ederseniz, sıklıkla internete bağlanıp (daha çok wi-fi ile), standart web sayfalarını görüntülemek ve emaillarımı kontrol edebilmek istiyorum.

Önemli noktalardan biri de gerektiğinde office programları kullanıp belgelerimi sadece görüntülemek değil, aynı zamanda belgelerde küçük değişiklikler yapabilmek istiyorum.

Bu noktada bir de sorum olacak, yukarıdaki ihtiyaçlar için sizce dokunmatik ekran mı yoksa tuş takımı mı daha kullanışlı?

GPS önemli değil; ama olsa iyi olur. Kamera hiç önemli değil, olması yeterli. Radyo/mp3 desteği önemli değil; ama arada sırada telefonda film izleyebilirsem güzel olur.

Wi-fi kullanacağım için pil ömrünün iyi olmasını; ama telefonun da yavaş olmamasını (işlemci) istiyorum.

Fiyatı ne kadar düşük olursa o kadar iyi, zira 800 ytl bile benim için biraz zorlama oluyor.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Nokia E65: (600 ytl)

Artıları: Geçen hafta fiyatı inanılmaz düştü, şu anda 600 ytl'den ucuza yanında bluetooth kulaklık gibi hediyelerle almak mümkün. Görünüşü güzel, wi-fi mevcut.

Eksileri: Word, excel desteği yetersiz. Normal web sayfaları (HTML/flash) ve Windows Live messenger desteği built-in olarak yok, olsa bile yetersiz. Tahminimce işletim sistemi de 400-500mhz'lik PDA'ler kadar hızlı çalışmayacaktır.

Gigabyte gsmart i300: (800 ytl)

Artıları: Windows Mobile 6.0, 520 Mhz, GPS, wi-fi, özelliklerine göre fiyatı hiç fena değil.

Eksileri: Ekranı küçük (kullanması daha zor) ve pil ömrü çok çok az, edge yok

i-Mate Jamin: (700 ytl)

Artıları: wi-fi, fiyatı çok uygun, pil ömrü fena değil

Eksileri: işlemcisi 200mhz, edge?

HP rw6815: (800 ytl)

Artıları: 412 mhz, wi-fi, HP olduğu için servis gibi konularda daha güvenilir

Eksileri: Fiyatı fazla da uygun değil, edge

Ayrıca, daha fiyatını görmediğim için bir şey söyleyemiyorum; fakat fiyatı bu cihazlara yakın olursa Gsmart i350'yi de düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scaevola -- 15 Ekim 2007; 16:21:15 >

• E65 dışındakilerin fiyatları nedir?
  • Şimdi fiyatlarını da yanına ekledim. Aslında PDA'lerin fiyatlarına +50 ytl eklemek gerekse de genel olarak aklımdaki karşılaştırma bu şekilde.
  • Eee. Cevap veren yok mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.