Şimdi Ara

hangisinden başlayayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçenlerde idefixten alışveriş yaptım ama kararsız kaldım hangisinden başlayayım ?

Oğuz Atay tutunamayanlar
    Kral katili güncesi 2 kitap
    George Orwell Hayvan Çiftliği / 1984
    Kemal Tahir - Esir şehrin insanları / Yorgun savaşçı
    Turgut Özakman - Diriliş , Şu Çılgın Türkler
    Jack London - Martin Eden, Beyaz Diş
    Dostoyevski - Yer Altından Notlar , Budala
    Goethe - Genç Wertherin acıları
    Kafka - Dava
    Orhan Pamuk - Kar
    Ahmet Ümit- Beyoğlunun En Güzel Abisi, Kavim , Beyoğlu Rapsodisi
    John Verdon- Aklından Bir sayı Tut
    Ahmet Hamdi Tanpınar - Saatleri ayarlama Enstitüsü

• Kralkatilinin birinci kitabını okuduysan zaten hemen 2.sini okumak istersin diye tahmin ediyorum.2.kitap özellikle müthiş bir şekilde akıyor ve o kadar kalın bir kitabı bile bir anda bitirebiliyorsun.
  • Hayvan Çiftligi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tutunamayanlar ağır bir kitaptır. külliyatta veya sokakta ismi çok geçer, popülerdir ama her eline alan bitiremez. ama bence tehlikeli oyunlar daha güzel bir kitaptır. "kelimeler albayım..."

kar çok güzel bir kitap, çok ufakken okuduğum sonra dönüp tekrar okuduğum ve yeni şeyler keşfettiğim, müthiş bir kitap. orhan pamuk'un en sevdiğim kitabıdır.

Saatleri ayarlama Enstitüsü, dolayısıyla ahmet hamdi tanpınar okumamak tam bir kayıp. Ahmet Hmadi Tanpınar'ı biz tanıyamamışız, müthiş bir yazar. Tek o kitabıyla kalmayıp Huzur'u da edinip okumanızı isterim doğrusu.

Hayvan Çiftliği ve 1984 orwel'in müthiş eserleri herkes okumalı mutlaka. Hatta onlardan sonra Distopya ve Ütopya kavramlarına girip birçok kitaba dalabilirsiniz. Uzun süredir böyle yapıyorum ben. Hayvan Çiftliği'nden başladım Thomas More'dan Ütopya, Philip K. Dick'ten Androidler elektrikli koyun düşler mi?, Huxley'in Cesur Yeni Dünya'sı Fahrenheit 451 ve birkaç kitap daha okudum ve hala bu konudan gidiyorum. Oldukça beğendim türü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 5 Temmuz 2014; 3:26:37 >

• Listede ağır kitaplar var o yüzden senin yerinde olsam Aklından Bir Sayı Tut ile başladım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • o kitabı millet çok beğeniyor okuyacağım
  • Oğuz Atay'ın okuduğun ilk kitabı ise, Tutunamayanlar'dan başlamamanı öneririm.

Ayrıca Dostoyevski'den daha sonralarda kitap okuyacaksan, Öteki'yi okursan, The Double filmini de arkasından izlemeni tavsiye ediyorum. Kitap üzerinden bir uyarlama çok başarılı:http://www.imdb.com/title/tt1825157

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artizt -- 6 Temmuz 2014; 15:56:41 >
  • Artizt kullanıcısına yanıt
    korkuyu beklerken ve bir bilim adamının romanını okumuştum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.