Şimdi Ara

HANGİSİNİN GELECEĞİ DAHA PARLAK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kazandım .Hatta pazartesi başlayacağım. yatay geçiş olur tekrar hazırlanmak olur bi şekilde geçmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fkts61 F kullanıcısına yanıt
    inşaat ta gökdelen projesin de olabilirsin , pc de google da çalışabilirsin, makinede dünyanın en büyük makinelerin olduğu yerlerde çalışabilirsin, elektrikte makinedeki gibi , doktor olsan doktor öz olabilirsin yani her mesleğin en parlağı var tamamen sana bağlı . Birazda futbol gibi oyuncunun biri leblebi spor da oynar diğeri bayer de ama 2 side futbolcu , sonucu oyunculukları belirledi (bu arada makina değil makine :D bende makine demeyi sevmiyorum ama naparsın)
  • elkarun E kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam benim düşüncem de bu şekilde herşey kendimizi geliştirmemize bakıyor. Makine'yi yazarken kararsız kaldım t9 a güvendim

e arkadaşım ne diye kaydoldun üniversiteye... artık olan oldu ya bölümünü seveceksin ya seveceksin. bu bölümdekiler para basmıyor en nihayetinde. onlar çalışan. sizin gözünüzdeki "parayı" kazanan insanlar girişimci ya da kapitalist insanlardır. birisi güzel yaratıcı fikirler ortaya atar, diğeri katma değerleri ürünler ihraç eder. bu iş böyle. önce sen bölümüne çalış ona bir odaklan bakalım. olmazsa psikoloğa ya da bir rehber hocasına görün.

Ama bak söyleyim şimdiden. gittiğin yol yol değil. tabi biliyorum bunu senin aile ve çevre baskısı ile seçimlere maruz kalıyorsun ama yapabileceğin de bir şey yok.

kısır döngüye girilir bu süreçte. daha olgun fikirli olman lazım. daha fazla yardım edemem sana.
  • avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Hocam hem haklısın hem abartıyorsun sen. Ben rahatsız değilim. Otomotivi de çok seviyorum. Sorun para da değil. Sorun ileride iş bulup bulamama durumu. Ve baskı sonucu da girmedim bu bölüme. Ve bölümde de elimden geldiğini yapacağım. Yanlış anlaşılmak istemem

hocam her şey dediğimiz gibi kendini geliştirmede bitiyor sonuçta biri 90k dan mühendislik kazanıp üni okuyunca işsiz kalmıyor, sadece en iyi üniler çalışan vermiyor. T9 dediğin duşlu mu :D yoksa android de falan kendince her şeyi değiştiren mi
  • elkarun E kullanıcısına yanıt
    Bunun farkındayım hocam. İmkan olduğu sürece kendimi geliştirmeye bakacağım. Android hocam. Saolsun rezil de edebiliyor

• avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Bu yorumu yaparken çevre şartlarını göz önünde bulundurmuşsun fakat hepsini değil . Öncelikle para beklentisi olmamalı bir işi severek yapmalısın diyorsun . Yahu bizler lord çocuğu değiliz ki para beklentimiz olmasın . Hepimizin meslek belirlemedeki en önemli şartı gelecekte bizi maddi yönden rahat ettirebilecek bir meslek olmasıdır . Söylediğin de haklısın para beklentisi herşeyin önüne geçmemeli ama bizde öyle zengin çocukları değiliz ki be kardeşim . Bak mesela ben Servet Somuncuoğlu'nu tanıyorsan onun gibi olmak istiyorum . Türklerin iz bıraktığı yerleri araştırmak , Türk tarihini aydınlatmak istiyorum . Bu adam gibi olabilmem için öncelikle param olması gerekiyor . Param olacak ki mekanları gezip sevdiğim , istediğim işi yapabileyim . Fakat maddi sıkıntılar öne geçince mühendis olup parasal durumum buna elverişli olduğu zaman bu işi yapmaya karar verdim . Hayat gördüğün kadar toz pembe değil . Mesleğimizi malesef bir hobiymiş gibi görüp yapacak şartlar yok .

• beyler bilg. ve endüstri müh. nasıl sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sınavstres

Bu yorumu yaparken çevre şartlarını göz önünde bulundurmuşsun fakat hepsini değil . Öncelikle para beklentisi olmamalı bir işi severek yapmalısın diyorsun . Yahu bizler lord çocuğu değiliz ki para beklentimiz olmasın . Hepimizin meslek belirlemedeki en önemli şartı gelecekte bizi maddi yönden rahat ettirebilecek bir meslek olmasıdır . Söylediğin de haklısın para beklentisi herşeyin önüne geçmemeli ama bizde öyle zengin çocukları değiliz ki be kardeşim . Bak mesela ben Servet Somuncuoğlu'nu tanıyorsan onun gibi olmak istiyorum . Türklerin iz bıraktığı yerleri araştırmak , Türk tarihini aydınlatmak istiyorum . Bu adam gibi olabilmem için öncelikle param olması gerekiyor . Param olacak ki mekanları gezip sevdiğim , istediğim işi yapabileyim . Fakat maddi sıkıntılar öne geçince mühendis olup parasal durumum buna elverişli olduğu zaman bu işi yapmaya karar verdim . Hayat gördüğün kadar toz pembe değil . Mesleğimizi malesef bir hobiymiş gibi görüp yapacak şartlar yok .

+1 Çok çok haklısın. Günümüz şartlarında malesef parayıda düşünmemiz lazım. Ailelerimiz ne bırakabilir ki bize.

• Sevdiğin işi yap. Eğer sevdiğin işi yaparsan hayatın boyunca çalışmak zorunda kalmazsın. Puana bakarak seçim yapma.
  • Hocam dediğim gibi yazdığım alanları gerçekten severek yapabilirim. İlgim var mühendisliğe.

• quote:

Orijinalden alıntı: fkts61

Hocam dediğim gibi yazdığım alanları gerçekten severek yapabilirim. İlgim var mühendisliğe.

Mühendisliğe ilgin var ama tam olarak bir konuda kararını ver. Saydığın mühendisliklerin ne iş yaptığını araştır. Gidip üniversitelerde bile araştırabilirsin. Önüne tam hedefini koy ki çalışırken gaz alırsın girmek istediğin yeri düşünüp.

Edit : Mesela ben de moleküler biyoloji, biyoloji ve tıp bölümleri arasında çok kaldım. İyice araştırdım ve sonunda biyoloji bölümünde karar kıldım. Puanlarına hiç bakmadım. Ne olmak istediğine karar verince çalışmak çok daha kolay geliyor emin ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kontrollee -- 12 Eylül 2014; 2:36:37 >
  • Dediğiniz yapacağım hocam. Saolun. Bu arada zaten bir yeri kazandım başlayacağım pazartesi. Oldukça sıkıntılıyım.

• ben ve arkdaşlarım mezuna kaldık aramızda 3.seneye kalanlarda var neyi seviyorsun onu yap sana tavsiye birde ailesiz yapamayıp il dışı dönenler oluyor onuda tart ailesiz yapabilirmiyim diye ona göre bir hedef belirle ve başar
  • önemli olan okul bölüm değil. Kötü okul okuyacaksan devlete alımı çok olan bir bölüm okumakta fayda var. O da inşaat oluyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.