Şimdi Ara

HANGİSİNİN GELECEĞİ DAHA PARLAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kararsızlıklar kafamın içinde dolaşıp dururken buna cevap bulmam lazım.

-İnşaat Mühendisliği
    -Elektrik-elektronik mühendisliği
    -Makina Mühendisliği.

Hangisi olursa olsun elden geldiği sürece kendini geliştirecek. Dil olsun master olsun vs..
    Burada ki Tek etken: Üniversitesinin normal bir üniversite olması. Yani teknik üniversite olamayacak. Ankara,Istanbul,İzmir de ki bir üniversite de olacak. Ona göre değerlendirirseniz sevnirim. Teşekkürler Saygılar..

• Bu tür teknik bölümlerde aldığın eğitim direkt olarak üniversiteye bağlı iyi bi üniversite olmadıkça hangi bölüm olduğu önemli değil mühendislikte.
    Bu benim görüşüm
  • drdaniel D kullanıcısına yanıt
    Teknik Üniversitenin önemini biliyorum. Ama bu 3 alana ilgim var. Sorun bu. İleriyi düşünüyorum. Dil kesinlikle öğreneceğim masterlarımı da yapacağım. İleride hangisinde iş sıkıntısı yaşamam ve rahat bir hayat süreceğim kadar bir maaşım olur?
  • Valla ben lisedeyken bize seminere gelen iş-kur elemanlarının gösterdiği listede yazdığın bölümlerin 3 ü de ilk 10 da vardı türkiyedeki işsizlik oranı en yüksek bölümler arasında master falan diyorsun ama onada referans vb lazım sana tavsiyem sık dişini odtü-boğaziçi-koç bunlardan birine gir
    Hocam dedim ya yüksek bir yer olamaz diye. Çünkü bir yeri kazandım. Yatay geçiş veya okurken bir daha gireceğim sınava. Problemlerin 2.side bu
  • Bu bölümleri okuyan arkadaşlar konuya bekleniyor
  • Ortalama bi yerde okuyorsan bence en güzeli masteri falan boş verip kendi işini kurmaktır tanıdığım birisi var Sakarya makine mezunu adam klima dükkanı açtı hem satıyor hem teknik bakımını yapıyor güzelde para kazanıyor tabi ailenin durumu iyise sermaye varsa bu dediklerim geçerli
    Bu da bir seçenek evet. Sermayeyle yapılabilecek işler var tabi. Benim hayalim belli bir maaşım olsun zamanla mevki olarak yükselebileyim tarzı bişey.
  • hepsi iyi bölümler.kolay kolay issiz kalmazsin.bende mekatronik,elektrik ve makine arasinda kaldim hicbiri agir basmiyo. Ama makinenin isi hicbir zaman bitmez.aralarinda en garantisi o gibi gozukuyo
  • Bende de hiç biri ağır basmıyor. 3ünü de yapabilirim zevkle. Of
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkts61

Kararsızlıklar kafamın içinde dolaşıp dururken buna cevap bulmam lazım.

-İnşaat Mühendisliği
    -Makina Mühendisliği.

Hangisi olursa olsun elden geldiği sürece kendini geliştirecek. Dil olsun master olsun vs..
    Burada ki Tek etken: Üniversitesinin normal bir üniversite olması. Yani teknik üniversite olamayacak. Ankara,Istanbul,İzmir de ki bir üniversite de olacak. Ona göre değerlendirirseniz sevnirim. Teşekkürler Saygılar..

kardeşim odtü itü boğaziçi gibi üniversitelerden hangisini okuduğunun önemi yok hepsinde iş bulma sıkıntın olmaz. ben de odtü inşaat istediğim için bu yıl mezun kaldım çünküiyi bir üniversiteden mezun olunca türkiye standartlarının üstünde maaşla başlıyorsun ve ortamlar elit oluyor. Ha normal bir üniversitede okuyorsan ya da büyük oynamıyorsan bence inşaat seçmelisin. çünkü yurt dışında 3bin dolarla başlıyorsun. örneğin katar iran türkmenistan gibi yerlerde. İnşaatın önü geniş. her yer türkiye vb gibi şehirler kadar gelişmiş değil.asya bölgesi gelişmekde olan yerler ve inşaat sektörünün bitmeyeceği yerler. ama yinede senin kararın . ben inşaat istediğim için araştırmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: JoKEr1996

quote:

Orijinalden alıntı: fkts61

Kararsızlıklar kafamın içinde dolaşıp dururken buna cevap bulmam lazım.

-İnşaat Mühendisliği
    -Makina Mühendisliği.

kardeşim odtü itü boğaziçi gibi üniversitelerden hangisini okuduğunun önemi yok hepsinde iş bulma sıkıntın olmaz. ben de odtü inşaat istediğim için bu yıl mezun kaldım çünküiyi bir üniversiteden mezun olunca türkiye standartlarının üstünde maaşla başlıyorsun ve ortamlar elit oluyor. Ha normal bir üniversitede okuyorsan ya da büyük oynamıyorsan bence inşaat seçmelisin. çünkü yurt dışında 3bin dolarla başlıyorsun. örneğin katar iran türkmenistan gibi yerlerde. İnşaatın önü geniş. her yer türkiye vb gibi şehirler kadar gelişmiş değil.asya bölgesi gelişmekde olan yerler ve inşaat sektörünün bitmeyeceği yerler. ama yinede senin kararın . ben inşaat istediğim için araştırmıştım.
    hocam bence makineyi kafadan çıkarın, diğer ikisi arasında sizin hayalleriniz önemli, kendinizi ağaoğlu inşaatınmı yoksa turkcellinmi ceosu olarak hayal ediyorsunuz o önemli. odtü itü boğaziçi olduktan sonra önemi yok.

• Yorum için saolun hocam ben bu tarz yorum bekliyorum. Çok haklısınız. Kendimi inşaata yakın hissediyorum. Verdiğiniz örneklerle biraz daha netleşti. Az da ee aklımda
  • fkts61 F kullanıcısına yanıt
    ee yi tam araştırmadım ama türkiyede bin le 2 bin arasında başlarlar snırım
  • JoKEr1996 J kullanıcısına yanıt
    Hocam normal bi üniversite de inşaat okuyup kendimizi geliştirirsek sıkıntı yaşar mıyız sizce
  • Benim daha parlak
  • paytak pire kullanıcısına yanıt
    Neymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: paytak pire

Benim daha parlak
    parasını düşünerek bölüm seçilmez. maalesef insanlarımızın maddi durumunun kötü olması, maddiyatın ön plana çıkması, çevrenin mesleklere maddi durumlarına göre herkesi etiketlemesi bunu tetikliyor.

illaki bu mühendislikleri okuyacaksın diye bir kaide olmamalı. sevdiğin alanlara yönelmelisin. para beklentisi olmamalı. yine sen bilirsin ama sonra çok pişman olursun. ciddi bir şey bu. gelecek 40 yılını belirleyeceksin. bir rehberlik hocana danış okuldaki olur dersanedeki olur.

durumunu pek iç açıcı görmedim
  • avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Hocam otomotiv mühendisliğini kazandım. Pazartesi başlayacağım. Ama pek memnun değilim. O saydığım mühendisliklerin hepsini çok büyük bir keyifle ve verimle yaparım. Benim istediğim tek bölüm mühendisliktir. O yüzden yanlış anlaşılmayı istemem
  • fkts61 F kullanıcısına yanıt
    şimdi sen kazandın tekrar mı hazırlanacaksın?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.