Şimdi Ara

Harcamalarınızı kısın fena kriz geliyor. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
13.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam ne krizi ya bakma şu kriz tellallığı yapan elemanlara söylenildiği derece kriz Türkiye bazlı çıkamaz dünya bazlı çıkar ancak (Rusya Ukrayna savaşı, ardından diğer devletlerin de birbirine girmesi vs gibi olağanüstü olaylardan bahsediyorum) Onun dışında Türkiye'de kriz hikaye gidin borsa İstanbul a bakın endeksler hep pozitif şirketler adeta para basıyor ve ülkenin ticaret hacmi her geçen gün büyüyor. Olağanüstü bir olay olmadığı sürece kriz komplosu kurup eğlenir buradaki çocuklar:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaş konuya gelmiş 2 tane işsiz yok herkeste araba yok millet ev araba alıyor. Ben alamıyorum mesela ne yapacaksın şimdi? Arabam da yok. Evim de yok. Elin 10 senelik kokuşmuş evin de kira vererek oturuyorum. Sen kalkmış kriz yok millet ev alıyor araba alıyor diyorsun. Markete gitmeye korkuyoruz artık ne söylüyorsunuz siz? Sabah bir kalk bakalım 5.30 - 6 gibi halk ekmeğin önün de o saatte bir sürü sıra oluyor millet ekmeği ucuza almak için. Sizin derdiniz hala araba ev. Herkes ev araba alıyor diye milleti de öyle yapıyor sanmayın. Akşam aç yatan kim bilir kaç tane çocuk var aile var. Geçin bu işleri artık.

• Kelise kullanıcısına yanıt

Cevap bekleniyor paşa adres ve tel bilgilerimi atacağım.

• muaz1984 kullanıcısına yanıt

Ne beleşçi çıktın lan 

• Kelise kullanıcısına yanıt

Söz ağızdan çıkar gönderecek misin yoksa göndermeyecek misin ? Kıvırma. Yoksa sende ağzı ile değilde oturma organıyla konuşup söz söyleyenlerden misin ?

Millet benzin, motorin zammından arabasını çalıştırmayı bıraktı, İstanbulda eskisi kadar araba çıkmıyor trafiğe.

• Darısı İzmir'in başına diyeyim o zaman.

• artık eskisi gibi umursamıyorum banane oy verenler düşünsün.

• Asgari ücrete 12 adet yumurta ve 2 ekmek alındığı vakit eyvallah Venezuela olduk diyebiliriz. Bunun dışında her zaman belirttiğim üzere biz anca İran 2 oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPAWN-TheUndead -- 24 Ocak 2022; 0:7:10 >
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt

Ne bilelim kardeş, konuda makarna stoklayın hayatta kalma savaşı başlayacak falan yazınca Mao dönemi zannettik 

• türkiye son 1 yılda 3 kat para bastı daha o para basmaları hissetmediler

"Varsa bilen birisi izah etsin ben artık anlamıyorum- anlamlandıramıyorum bu işleri."

Üniversitelerde niye ekonomi bölümleri var? Sokağa bakıp, "galdırımda barh edecek yer yoh" veya avmye bakıp "herkeş avmde, öyleyse egonomi coh eyi" demek yerine millet niye yıllarca ekonomik terim, grafik, gösterge vs.öğreniyor acaba diye kendi kendine sorsan sen bile anlarsın. Anlamayacak bir şey yok.

Artı neye bakarsan onu görürsün. Fakirlik görmek istiyorsan ekmek kuyruğuna bakarsın. Duraklara bakarsın. Çöplere bakarsın...

Sizin gibi insanlara açıklama yapmak inanın çok yorucu.Bir insanın altında araba var Önce o araba onamı ait yada kiralıkmıdır bu soruyu sor!Bir insan alışveriş merkezine gitti yemek yedi bu yemeğin parasını birisinden borç alarakmı yedi yoksa bankadanmı borç aldı ve o bankaya borcunu ödedimi bu soruyu sor! Merkez Bakasının şu anda Ödenmeyen Kredi ve Kredi borçlarına bak Adalet bakanlına gir icralık dosya nekadar ona bir bak anlaman için yeterlimidir? Tabiki değil başta belirtiğim gibi sizin gibi insalara açıklama yapmak degerisiz.Hiçbirşeyi sorgulamayanların Ülkesi Ekonomistler Profösörler bas bas bağırırken sokaktaki amca dayı herşeyin en iyisini bilir bilmediği hiçbirşey yoktur onların.Birde gelmişsin millete yok sana adresimi vericem falanda filanda ne uğraşacak kişi senle başka işi gücümü yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut291 -- 24 Ocak 2022; 13:14:11 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kriz var şuanda zaten ama venezuale filan kim demişse abatmış. Adamlarda asgari ücret 3.5 dolar filandı en son

• Alarak kullanıcısına yanıt

venezulada asgari ücret 3.5 dolar değil. propaganda haberleri onlar, tık almak için. resmi kur ile gerçek kur arasında karaborsa olduğu için böyle saçma sapan rakamlar ortaya çıkıyor. gerçek ücretler 100 200 dolar civarında

forumda ki yorumlara bakınca millet kriz ne bilmiyor ya. biri demiş borsa artıyor falan lol. millet kriz ile iflası kıtlığı karıştırıyor

• Teşekkürler CHP

• aykut291 A kullanıcısına yanıt

Konu sahibi kardeşim sana cevap yazmayı düşünmüyordum ama sanada 2 çift sözüm var. Burada sağdan soldan duyduğun kaynak göstermeksizin açtığın bu konuda ki kaynağın fısıltılardan ibaret olan konunu milletin kin ve öfkesini hatta nefret söylemlerini celbettigin için yazıyorum. Gerçi ihale sana kalıyor ama ne yapayım senin gibi onlarca kişi böyle konu açıyor.

Not; Krediyle borç batağının dibine kadar girip ev ve araba alana ,borçla AVM ye yemeğe gidene ki zannetmiyorum o kadar geri zekalı birileri olabileceğini hak etmiştir derim. Ben niye ayağımı yorganina göre uzatıyorum ben enayimiyim ben bilmiyommu bankadan kredi çekmesini ? Aklına gelebilir ki senin tuzun kuru maalesef keşke öyle olsaydı tek tabanca asgari ücretin bir tık üzerinde evi olmayan özel durumlar sebebiyle araç sahibi ve o araca elden borçlanarak sahip olan birisiyim. Seni bilmemekle beraber buradakileri çoğu daha hayata atılmamış talebe tayfası. Hanginiz 2 aile gecindirmeye çalışıyor hanginiz hasta çocuğuna 7 senedir özel ve normal hastanelerde zorlu süreçler geçiriyor ? Şimdi çıkıp birileri bize ne bize mi sordun evlenirken bize mi sordun çocuk yaparken yazacak olursa ki sonuna kadar haklı bende aynı şeyi diyene ve genele yazarim bana ne sizin tüm maddi ve manevi sorunlarınızdan derim.

Ben ve ailem varoşlarda büyüdük son 9 senem hariç açlık ve sefaleti yokluğu iliklerine kadar yaşamış birisi olarak çevremdeki olayları temaşa ederek bunları yazıyorum. Senin yazdığın konuya cevap niteliğinde idi. Fakat ben bilmiyor muyum hayatın son birkaç senede ne kadar pahalılaştığını ? Aç ,susuz ,evsiz , kuru ekmeğe muhtaç insanların olduğunu ; daha öncede bunların var olduğunu ve her zamanda var olacağını sende iyi biliyorsun. Belki önceden bu sayı daha azdı şimdi daha fazla bunu čözümününü aramak bence burda değil bir nebzede olsa SANDIKTA. Bu düzenden DH içerisinde benden daha çok hiç biriniz nefret edemezsiniz. Ama bunun çözüm yeri burası değil. Çokta uzatmaya gerek yok herkesin çarşısı pazar ola. Amacım kimsenin kalbini kırmak değil o konuda varsa kusuruma bakmayın. Aklıma gelmisken bendekide galiba dolmanin dışa vurumu olsa gerek. Çevrem çok geniştir benim kime sorsam müthiş bir ağlama ,sızlanma ,şikayetlenme amma kazın ayağına gelince öyle değil işte. Kimisi arabasını sıfırlama derdin de kimisi 2. evi nereden alayım derdinde ,kimisi tatilimi acaba hangi lüx yerde geçirme derdinde bu amaçlarına engel hayat pahalılığı eklenip istekleri birkaç tık ötelenince feryat figan basıyorlar.

Konuyla alakalı değil ama şu bana 2 şer ton odun ve kömür gönderecek arkadaş hala cevap yazmadı umarım görürde utanır artikda gönderir.....

• denn.zent D kullanıcısına yanıt

Bak kendin söylüyorsun demekki yıllarca okutulan iktisat ,ve ekonomi dersleri tablolar grafik okumaları bir işe yaramamis o bölümlerden okuyanların muhakkak bir kısmı daha öncede şimdide devletin bürokratları arasındadır Ülkesinin ve halkının refahını düşünecek kararlar ya almamışlar yada alamamislar. İşleri güçleri faizci tefeci düzenin değirmenine su taşımak olmuş.Benim aklim erdi ereli bu ülkede fakirlik ,yolsuzluk ,işsizlik , enflasyon vs vardı. Kačırdığım biryer mi var acaba arkadaşım cevaplarsan sevinirim. İssizlikten assizliktan dem vuruyoruz degil mi ? Ekonomide bu yıl sözde ihracat rekoru kırılmış amma kırılan rakamın neredeyse 2 katı bankalarda mevduat olarak yatıyor. Bunu niye sorgulamıyorsunuz ? Zengin senin benim gibi insanları düşünür mü ? Onlar sadece sermayelerini katlama derdindeler. Sana soruyorum yüklü miktarda paran olsa böyle bir ortamda dur ben bir iş yeri açayım 100- 200 kişiye de istihdam sağlayalım hem ben hem vatandaş kazansın mi dersin yoksa böyle bir kriz ortamında enayi miyim ben at bankaya garanti faiz kim uğraşacak hem devlet ile hem işçi ile. Cevabını dürüst ver eğer ben bankalarla iş yapiyor olsaydım kesinlikle 2. şıkkı banko garanti olanını seçerdim. Ya sen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1984 -- 24 Ocak 2022; 15:33:35 >

• Bir öğrenci için elbet de zor bir hayat bu zamanlar , hele ki yurt dışını görüp de kıyaslama yapan öğrenciler daha da kötü oluyorlar , ama Venezuela ile kıyaslanmaz Türkiye.

Hayat pahallılığı elbet var ki daha da pahallı olacak ama venezuela gibi olması için öncelikle hiperenflasyon olması gerek , ki o duruma düşürtmezler Türkiyeyi, kaybeden sadec türkiye olmaz . Kriz her yerde var bizde ama krizler daha sancılı olur .

Sağdan soldan banka gişesinde çalışan arkadaşların sana zam haberlerini çnceden duruması ne güzel senin için, onları dinle stok yap evde :)

• Kriz yok, avmler full dolu, her yer araba diye konuşanların durumuna bakmak lazım bir. Millet para harcayabiliyor diye çekememezlikten mi böyle diyorlar acaba. Çünkü çok abes bir durum var ortada. Genel olarak herkes ağırlaşan ekonomik şartları iliklerine kadar hissediyorken bu arkadaşlar kriz mriz yok millet sürekli dışarıda derken eğer kendileri bu standardı yaşayamıyorlarsa o zaman artan ekonomik refaha karşılık kendilerinin zeka seviyesinde bir sıkıntı var demektir. Onlara göre herkes refahını artırıyorken bu arkadaşlar artıramıyorlarsa eğer bu dediğim doğrulanmış oluyor tabi. Daha düna kadar 10 tane aldığın bir üründen şimdi 8 tane alabiliyorsan bile kriz var demektir. İlla aç kalmak gerekmez.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.