Şimdi Ara

Harcamalarınızı kısın fena kriz geliyor. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
13.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bloklayın Geçin..
    Zaman kaybıdır. Abilerinden aldıkları metinler ile kopyala yapıştır yaparlar.. Her mesaja cevap para kazandırır bunlara...

TEKRAR. diyorum... BLOKLAYIN.....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısın blokladım bundan sonrada bloklayacağım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bütün dünyada ekonomik buhran dönemine giriliyor, en iyi refahli ülkede dahi çoğu seyde %100e varan enflasyon var avrupada dogalgaz elektrik vs %800 artti bir yilda vs vs, abd de evsiz sayisi nüfusun %10unu geçti vs vs..
    Ulkemizde ekonomi zaten hassas, dış saldirilar, terör örgüleri vs gibi dunyada çok az ulkenin boğuştugu ihanetler uzerine yonetimde bazi zayfiyetler var, ama global çapta bir kriz var ve büyüyor, hatta bitcoin uretimi dahi enerji krizinden darbe yiye yiye kuşa döndü..
    Venezuelladan beter olacagiz kendimizi yiyeceğiz falan yalan dolan, tarim, turizm, ihracat vs bizim ulkemiz güçlüdür, ama ihanet çetelerine halk prim verdikce, bölünme artarsa isteyen istediği düdüğü çalar cünkü Turk milletinin gücü birliginden gelir, siz siz olun kim sizin birliğinize saldırıyorsa kim kimi ötekilestiriyorsa hor görüyorsa, kim bu ülkede çivi dahi çakılmasını istemiyorsa, ihaleye girenleri girenleri tehdit edip, temel atmama törenleri yapıyorsa bilinki düşman o dur. Iki kelmeyi birleştiremeyip hakaretten başka şey bilmeyenler hiç polemik beklentisine girmesin, yanit verilmeyecek.

• muaz1984 kullanıcısına yanıt

akp ye oy verip vermediğini bilmiyorum söylediklerin sana göre doğruda olabilir,kısıtlı çevre deneyimi oluyor bu yorumun,insan kendi verdiği kararlar neticesinde düştüğü kötü durumu yine kendinden iyi durumda olanları görünce(akpnin semirdiği ve babadan zengin tayfa)benim neyim eksik?ben neyi yanlış yaptım algısına kapılıyor,durum çok basit,sen onların kullandığı basamaktaki kum tanesisin,sizin üzerinize basarak buralara geldiler,sende durumu anlayınca kızacak suçlu arıyorsun,asıl suçlu kendin olduğun halde

• Soytarı tayfasının ; klasik maaşlı troll ,blokla geç argümanları. Kanıt istiyorum yok , diğerine bu troller kimler yaz gel diyorum yine cevap yok. Kabahat bende dahada cevap yazmayacağım bu lise - üni talebelerine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selimcu S kullanıcısına yanıt

Kızdığım yok ölmüş bitmişiz modunda konu açan arkadaşa azda olsa gerçeği haykırıyorum. Bir konuda eksik izah ama haklısın. Fillerin tepindiği dünyada bir kum ,yada bir ot mesabesindeyiz. Bizleri muhafazakar sağ cenah sizleri CHP ve türevleri kemiriyor pekte fark yok aslında. Bu düzen değişecek diyen x parti başkanına evet düzen değişiyor ama düzülen hep aynı biz halk diyen koca yurekli insanlarda var bu memlekette.

Dipnot; Tüm partilerden uzağım bataklığı kurutmadan yapılan hiçbir mudahelenin fayda vermeyeceği görüşündeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1984 -- 24 Ocak 2022; 19:45:12 >
  • Durumlar kötü gayet, doğalgaz ve elektrik sıkıntısı kapıda, koca ülke paldır küldür düşüyor, bağırmak, atarlanmak ve parmak sallamak çözüm getirmiyor, yarınımızı bile bilmiyoruz efsaneyiz, sorun yok, büyütmeyin, bağırmayın diyenler sayesinde. Olanaklar takır takır kayboluyor, verilen hikayelere atlayıp, anlatılan masallara olumlu yaklaşıp, etrafta görülen araba, telefon, bilgisayar gibi mallara bakıp, para basıyor ülke para diyenleri dinleyip analiz, yorum yapmayın, krizin içindeyiz ve bu kesinlikle kabul edilmiyor, hazırlanan mazeretleri, kalıpları yedirmeye çalışıyorlar. Atarı, siniri bırakalım, kafamızı çalıştıralım, Mısır, Fas seviyesine düştük ortaya hikaye bırakılırken. Ya kendimize gelip düzgün düşüneceğiz ya da düşüşü izlemeye devam edeceğiz, Allah uğraşanların, çalışanların, mücadele verenlerin yardımcısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 24 Ocak 2022; 19:49:49 >
  • Kriz mriz yok yeter kac senedir hep ayni basliklar sikilmadiniz mi hep ayni seyleri yazmaya? Enistem ogretmen, esi fabrikada tekstil iscisi daha yeni G30 aldi esinin 5008 SUV’u var yaza Ibiza tatili planliyorlar 1 aylik.

Kapicimiz daha yeni 0 Passat aldi ayaginda 2000 liralik ayakkabi ustunde Scotch&Soda mont var. Herkes istedigini rahat rahat alabiliyor. Bu kriz var muhabbetini kimse yemiyor gidin ekside baslik acip acip durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 24 Ocak 2022; 20:10:1 >
  • Donanımın ahalisi iyice bozulmuş. Bakın şimdi sayın yarım akıllılar. Bir ülkede kriz olması demek, herkesin batması demek değildir. Zenginin daha da zenginleşmesi, orta ve alt sınıfın yerlerde sürünmesi demektir. Evler anında satılıyor diyosunuz. Evet sonuna kadar haklısınız. Zenginler daha temelden direk apartmanı satın alıyor. Orta gelirliler 10 yıllık kredinin altına girerek zenginin maliyetinin %20-30 fazlasına bu evleri satın alıyor. Neden? Çünkü bir daha alamayacağını biliyor. Alt tabakaya hiç girmiyorum. Evine yağ alamayanlar var. Bu durum kime yarıyor? Tabi ki de zengine. Şirketler rekor kârlılık açıklıyor. Evet açıklıyor. Çünkü kriz olan ülkede zengin daha da zenginleşir olay bu kadar basit. Türkiye nüfusu kaç milyon? 84 milyondu en son baktığımda. Bunun %5i zengin kesim olsa, bu ülkede 4 milyondan fazla zengin nüfus var. Her yerde araba var mı? Evet var. Her yerde son model arabalar var mı? Evet var. Peki neden? İnsanlar enflasyondan korunmak için mal mülk alıyorlar çünkü. Bu gidişle bir daha alamayacaklarını biliyorlar çünkü. Bu iş bu kadar basit. "Horkosto orobo vor omo" diyerek ölçülmez bu iş. O gördüğünüz arabalar ya senelerce ödenecek bir kredinin ürünüdür, ya da zenginlerin direk galerilerden topladıkları araçlardır. Ha sen bana gelir dersin ki "Asgari ücretli insanlar bile 5-10 yıllık arabalara binebiliyor, rahat rahat gecinebiliyor", o zaman sizin argumaninizi ben de savunurum.

• Dj_Mami kullanıcısına yanıt

Avrupa’da %800 lük bir artış felan yok, a haber izlemeyi bırak artık. yüzde sekiz enflasyon artınca mal 8 kat artmıyor matematik özürlüsü

• zenginlerin konu ile ilgili daha çok sıkıntılı olması enteresan olmuş, fakirler hiç umurunda değil, yada pahaliliktan internet alamıyorlar

ayrıca hükumetin asgari ücret ve asgari geçim indirimi olayında işverenlere bir hırsızlık kapısı açması da kimsenin umurunda değil neden acaba

• Nüfus faktörünü devreye şok bakalım, neler değişecek görüşünde.

• O yemeği yiyen gruba sorma imkânı olsa da desek ki, buraya ne kadar zamanda bir geliyorsun? Alacağımız yanıt, nüfus etmeni olarak anlamamız gerektiğini söyleyecektir bize...

• gold5555 G kullanıcısına yanıt
    Nüfus nüfus

• urlam U kullanıcısına yanıt
    Boşver kardeşim blokla geç adam açıkca belliki maaşlı trol neymiş efendim cimerden şikayet etmiş beni size tavsiyem böylelerini bloklayın geçin yani formları böcek gibi sarmışlar işleri güçleri ortalığı karıştırmak valla şu formda aklı başında olan herkes bu maaşlı torolleri bloklasın geçsin direk ben bundan sonra blokluyorum bunlar seçim yaklaştıkca daha çok azgınlanşıyor daha çok saldırıyorlar hiç gerek yok bunlarla muhatap olmaya inanın.

• Burası sosyalist ülke değil ki herkes eşit oranda zarar görsün. 2001 krizinde yine çarşı pazar doluyordu.

Kriz dediğin en çok maaşla çalışana vurur. Herşey pahalanır maaşın kuş kadar kalır. Önceden aldıklarını alamazsın.

Ancak sen fakirleştin diye herkes fakirleşmiyor. Gerçekten hiç beklemediğin insanlar arabaları evleri alıyor. Parayı nereden buluyorlar anlamıyorum. Görsen üst baş dökük ama sıfır daire almış.

• muaz1984 kullanıcısına yanıt

O kadar değil de dediklerin doğru. Adam gecekonduda ama deli para var. Nereden geliyor bende anlamıyorum. Millet bitcoin falan, tefecilik, kaçak göçek işler yapıyor herhalde. Yoksa maaşla olmaz. Biz 16 yaşında arabaya biniyoruz değiştirecek durum yok. Bunlar nasıl şak diye yeni araba çekiyor. Markete pazara gidiyorsun pahalı ama alıyorlar. Almayayım demek yok.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Orası öyle tabi kriz ortamında herkes çökmüyor aksine birileri zengin bile olabiliyor.Ben burda sadece tavsiye verdim ve asıl tavsiyemde zaten maaşlı çalışan arkadaşlara.

• Olur böyle olaylar türk polisi yakalar

• aykut291 A kullanıcısına yanıt
    Haklısın bu troller her yerde. Bundan sonra bunlara yanıt vermeyeceğim. Bloklayip geçerim. Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.