Şimdi Ara

Hard disk sorunu(Lütfen yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 20 gün önce kasam masadan düşmüştü.Anakart ve kasa dışında problem çıkmadığını sanıyordum ancak bir 10 gün kadar önce hard diskten cızırtı gelmeye başladı ve anında ekran dondu.Ekran donuyor,reset atıyorum,scan disk diski denetliyor.Çapraz bağlantıları buluyor.Bazen tekrar reset atıyor,bazen çalışıyor bir süre,sonra tekrar reset atıyor.Bunun sorunu ve çaresi ne olabilir arkadaşlar?Yardım ederseniz sevinirim.(10 gün kadar önce bu sorunlar başladı.Sonra birkaç gün düzeldi şimdi tekrar başladı)

• harddiskin yolcu gibi gözüküyor

Önerim verilerini yedekleyip başka disk ile denemen hddnin nasıl ses çıkardığı çok önemli eğer takılmalarla beraber fazla gürültü yapıyorsa kafa atıyor olabilir. Malesef bu sorununda çözümü yok!!! Birde bad sector varmı yok mu onu denetle
  • Bad sektör olup olmadığını anlamam için ne yapmam gerekiyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemsacan

Bad sektör olup olmadığını anlamam için ne yapmam gerekiyor?

1. yöntem: windows açılırsa "başlat" "çalıştır" komut satırına "cmd" yaz enter a bas
    gelen dos ekranında C sürücüsünde iken "CHKDSK" yaz bi takım testler yapacak 0kb bozuk kesim derse bozuk kesim yoktur!!!

2.yöntem: windows altında çalışan yardımcı programlar ile sector taraması yapabilirsin HDDscan tavsiye ederim

3.yöntem: windows açılmıyorsa yada başka diskin yoksa boot edilebilir disket yada cdroma hddscan tarzı programların bootlu versiyonlarını at ve pcyi floppy yada CDden başlat sistem dos altında programa girecek ve dos altında testi yapabileceksin

• Hiren's Boot Cd yi çekip iso dosyasını , nero veya benzeri programlarla burn image şeklinde yazıp sonra bu Cd ile açıp gerekli yazılımları(HDD Tools altında bulacaksınız, yukarıda linkini verdiğim site de detaylı liste mevcut.) kullanarak her türlü HDD testini yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlar yardımlarınız için sağolun.
  • sen en önce verilerini dvd ye veya ikinci bir hard diske yedekler.Sonra operasyona geç..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.